Image Alt

Góralskie wesele w remizie w Szaflarach

Góralskie wesele w remizie w Szaflarach

Klimatyczne góralskie wesele w remizie w Szaflarach

Czy wesele w Remizie może być stylowe? W ogóle czy wesele w remizie ma jeszcze sens w dzisiejszych czasach? W naszym artykule i przede wszystkim na naszych zdjęciach pokażemy Wam historię Alicji i Dawida, pokażemy Wam jak wspaniałe może być Góralskie wesele w remizie w Szaflarach

Remiza w Szaflarach – jedna z najpiękniejszych remiz jakie widzieliście.

Dlaczego zdecydowaliśmy się że opiszemy góralskie wesele na Remizie w Szaflarach właśnie? Przyznamy szczerze, że kiedy odwiedziliśmy to miejsce w ostatnim roku, byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Byliśmy tutaj kilka lat wcześniej, lecz napisać że wiele się tutaj zmieniło, to jak nie napisać nic. Remiza w Szaflarach zmieniła się całkowicie. Nie przypomina wcale remiz strażackich jakie pamiętacie z ubiegłych lat. Wygląda niczym wnętrze eleganckiej restauracji. A przepiękne dekoracje sprawiły że wnętrze wyglądało bardzo stylowo.

O Alicji i Dawidzie

Ale zanim trafimy na to góralskie wesele na remizie w Szaflarach opowiemy Wam trochę o Alicji i Dawidzie, a przede wszystkim o ich wyjątkowym dniu ślubu. W końcu Wam to obiecaliśmy. Jak już na pewno zorientowaliście się, postanowili zorganizować swoje wesele w tradycyjnym góralskim stylu.  Przygotowania rozpoczęliśmy zatem jak to na góralskie wesele przystało u Panny Młodej. Kiedy już druzcki pomogły Alicji, ona wysłała je wraz z pytacami po wybranka swojego serca.  Następnie, kiedy już dotarliśmy do Dawida, tam zgodnie z tradycją góralską dziewczymy pomogły założyć mu cuchę, góralską spinkę i kapelusz. Po krótkim i wzruszającym błogosławieństwie rodziców Pana Młodego przy dźwiękach góralskiej muzyki i przy doniosłym śpiewie Pytacy Dawid wyruszył do swojej Alicji.
 

Ślub w Kościele w Groniu

Kiedy już Alicja przebrała Dawida w ślubną koszulę, a rodzice pobłogosławili swoje dzieci, orszak weselny wyruszył na ceremonię. Ślub odbywał się w Kościele w Groniu. Bardzo podoba nam się ta drewniana świątynia. Bywaliśmy już tam wiele razy, a zawsze dzięki możliwości otwarcia drzwi z prawej strony ołtarza, możemy wykreować sobie tam przepiękne światło. Zresztą zobaczcie sami jak przepięknie prezentował się kościół w Groniu podczas ślubu Alicji i Dawida

Czas zabawy, tańców i śpiewu

Kidy już Para Młoda powiedziała sobie sakramentalne tak przyszedł czas zabawy, tańców i śpiewu. Przyszedł czas na góralskie wesele w remizie w Szaflarach. Kidy dotarliśmy już na remizę w Szaflarach, zarówno my jak i towarzyszący nam tego dnia filmowiec Paweł byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni wnętrzem remizy. Jak już wspominaliśmy wcześniej, byliśmy tutaj już kilka lat temu. Natomiast teraz, remiza w Szaflarach wygląda zupełnie inaczej niż zapamiętaliśmy. Pięknie odnowiona, wyremontowana. A dekoracje dopełniły jeszcze wrażenia elegancji i smaku. Na prawdę obecne góralskie wesele na remizie w Szaflarach wygląda już zupełnie inaczej niż w ubiegłych latach.  

Na sesję do Boru na Czerwonem w Nowym Targu.

Kiedy fotografujemy czy filmujemy wesela w okolicach Nowego Targu proponujemy naszym Parom Młodym Bór na Czerwonem w Nowym Targu jako świetne miejsce na sesję. Nie potrzeba tu świetnych warunków pogodowych, przejrzystości powietrza na świetną sesję. A utwardzone ścieżki i pomosty gwarantują, że Para Młoda i ich drużyna nie pobrudzą swoich pięknych, tradycyjnych, góralskich strojów. Alicja z Dawidem chętnie przystali na naszą propozycją i sesja naszym zdaniem wypadła znakomicie. Młodzi zebrali świetną drużynę i podczas zdjęć w plenerze wszyscy bawiliśmy się znakomicie.

góralskie wesele w remizie w Szaflarach i tradycyjne cepowiny

Po sesji w plenerze, jak to na góralskie wesele przystało, odbyły się tradycyjne cepowiny. Śpiewom, wzruszeniom, tańcom nie było końca. Temu wszystkiemu towarzyszyła przepiękna góralska muzyka. Mimo, że nie możecie jej usłyszeć, mamy nadzieję, że dzięki naszym zdjęciom poczujecie jej klimat. Kidy już Alicja oddała wianek i założyła chustkę, a Dawid oddał swoje kawalerskie piórko, po życzeniach dla pary młodej, odbyły się roztańczone góralskie solówki. To chyba najbardziej widowiskowa część wesela góralskiego. Na pewno najbardziej roztańczona i kolorowa. 

Poprawiny

Jak się zapewne domyślacie, po tak bogatym w wydarzenia dniu musiały się odbyć poprawiny. Oczywiście powróciliśmy na remizę w Szaflarach. Podczas góralskiego wesela to właśnie w poprawiny Para Młoda składa swoje podziękowania na ręce swoich rodziców. I to tego dnia mogą zrobić pamiątkowe zdjęcia ze swoimi gośćmi. Na koniec pozostaje nam zaprosić Was do obejrzenia naszych zdjęć, koniecznie zobaczcie jak wyglądało góralskie wesele w remizie w Szaflarach 

 

Jak Wam się podoba góralskie wesele w remizie w Szaflarach?

Jak Wam się spodobało wesele Alicji i Dawida. Co sądzicie o wesele w remizie. Może sami planujecie tam zorganizować swoje wesele. Koniecznie napiszcie do nas czy to w komentarzu czy na maila, którego znajdziecie w kontakcie. Co więcej, jeżeli będziecie mieli jakieś pytania co do tego miejsca, czy jakiekolwiek inne chętnie postaramy się na nie odpowiedzieć. 

Polecamy Wam również inne nasze artykuły o tematyce wesel góralskich w remizach i nie tylko:

Wesele góralskie w remizie w Cichem 

Małe ciche wesele góralskie

Góralskie wesele w Karczmie Harenda

 
Natomiast, jeżeli poszukujecie innej remizy na swoje wesele inne polecane przez nas miejsca to remiza Cichem, remiza w Suchem

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28