Czym jest dla nas fotografia ślubna

 

Fotografia ślubna jest podstawową i jednocześnie najbardziej przez nas lubianą dziedziną fotografii, którą się zajmujemy.  Na fotografię ślubną składa się reportaż ślubny, plener ślubny, sesja narzeczeńska, sesja zaręczynowa czy zdjęcia rodzinne.

Naszą ofertą chcielibyśmy zainteresować pary poszukujące artystycznego i świeżego spojrzenia na fotografię ślubną. Staramy się unikać zdjęć pozowanych i bardzo sztucznych. Pragniemy stworzyć reportaż ślubny pełen emocji, prawdziwych uczuć. Dlatego nie tworzymy scenariuszy, nie reżyserujemy. Chcemy aby scenariusz Waszego Ślubu napisało życie. Aby historia napisana naszymi zdjęciami, pokazywała Ten Dzień takim, jakim był na prawdę. Abyście dzięki naszym zdjęciom wracali wspomnieniami do tych pięknych i wyjątkowych chwil. A plener ślubny będzie wspaniałą okazją aby uzupełnić reportaż ślubny o ciepłe i romantyczne zdjęcia. A sam charakter sesji ślubnej będzie zależał od Waszych charakterów i osobowości.

Fotografia ślubna

 

Fotografia ślubna – co zawiera nasza oferta

Ponieważ od urodzenia mieszkamy na Podhalu, fotografujemy głównie w Zakopanem i jego okolicach. Tutaj mamy okazję fotografować wspaniałe góralskie wesela i wyjątkowe kameralne ceremonie Par Młodych przybywających do nas z całej Polski, a nawet z poza jej granic. Dlatego w naszej ofercie przygotowaliśmy szereg pakietów. Nazwaliśmy je od naszego logo w którym znajduje się nasz ukochany Miś. Miś czy niedźwiedź, którego można spotkać w Tatrach, który znajduje się w herbie miejscowości w której obecnie mieszkamy.

  • Nasz Mały Miś jest dla Pary Młodej szukającej fotografa wyłącznie na ceremonię ślubną.
  • Średniego Misia przygotowaliśmy dla osób organizujących niewielkie przyjęcie ślubne
  • Duży Miś to już większe wesele,  ale kiedy nie zależy Wam aby fotograf był do północy gdyż nie organizujecie oczepin
  • Wielki Miś to tradycyjne wesele z oczepinami
  • I oczywiście są jeszcze Dwa Misie specjalnie na góralskie wesele, które zgodnie z tradycją musi trwać dwa dni!

Jeżeli interesuje Was nasza fotografia ślubna i chcecie poznać jak wyglądają dokładnie nasze Misie, chętnie przekażemy Wam szczegóły. Wystarczy, że się z nami skontaktujecie

Fotografia ślubna

Fotografia ślubna

Fotografia ślubna

Jak pracujemy fotografujemy

Jak pracujemy… Bardzo nie lubimy słowa praca w połączeniu ze słowami fotografia ślubna. Nie pasują nam do siebie. Fotografując na ślubie robimy to z przyjemnością, lubimy rozmawiać, śmiać się, pomagać Wam i uczestniczyć w Waszym Ślubie. Chcemy być dla Was Moniką i Łukaszem a nie tylko fotografami ślubnymi. Więc napiszmy jak fotografujemy! Podczas ślubu staramy się być obserwatorami i działać niezauważalnie.  Tak na prawdę dużo również zależy od tego, który pakiet – czyli jakiego Misia wybierzecie.

Ale jedno pozostaje także nie zmienne. Podczas reportaży ślubnych zawsze fotografujemy we dwójkę. Wybierając nas jesteście po prostu skazani na dwóch fotografów ślubnych.Tak nawet na kameralnych uroczystościach jesteśmy razem. Mamy dwa różne punkty widzenia, dwa spojrzenia na świat. Jeden kobiecy, drugi męski. Jedno z nas skupia się na szczegółach, dodatkach, emocjach – drugie na wydarzeniach i szerokich planach. Pewnie zgadniecie kto na czym. Tym własnie charakteryzuje się nasza fotografia ślubna, dlatego fotografujemy we dwoje! A jak dodacie do tego jeszcze fakt, że Panu Młodemu łatwiej dogadać się z facetem, a Pannie Młodej lepiej doradzi kobieta, to wręcz nie będziecie już chcieli pojedynczego fotografa na ślubie!

 

Fotografia ślubna

Fotografia ślubna – kiedy zarezerwować termin

Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź. Najszybciej jak to możliwe. Jak tylko będziecie znali termin. Lub nawet wcześniej. Wielokrotnie zdarzyło nam się, że początkowo Para Młoda rozważała inny termin, a gdy się dowiedziała że  jest on u nas już zajęty -zdecydowali się na termin sąsiedni. Zatem jak tylko podejmiecie decyzję o ślubie, a nasza fotografia ślubna spodoba nam się na tyle, że będziecie chcieli abyśmy to my towarzyszyli Wam w dniu Waszego ślubu – napiszcie do nas! Oczywiście są również Pary Młode, które szukają fotografa ślubnego na ostatnią chwilę i bardzo często udaje się im trafić na nas. Także jeżeli do Waszego ślubu zostało już mało czasu, także napiszcie. Może traficie akurat na nasz wolny termin? A jeśli nie, zawsze możemy umówić się na sesję ślubną w górach!

A w jaki sposób macie zarezerwować termin. Możecie to zrobić osobiście, a możemy również zdalnie. Jeżeli mieszkacie daleko od Zakopanego  wszystkie formalności możemy wykonać drogą elektroniczną, a aby  spotkamy się przy dogodnej okazji. Oczywiście spotkać możemy się rónież elektronicznie za pomocą wideorozmowy. A dlaczego mamy się  w ogóle spotykać. Pomożemy Wam trochę zaplanować Wasz Dzień, co o której godzinie rozpocząć, jak zaplanować przejazdy i dojazdy. Z nami będziecie mieli dużo łatwiej! No i przy okazji się poznamy 🙂

Fotografia ślubna

Kiedy otrzymacie swoje zdjęcia ślubne

Edycję zdjęć lubimy rozpoczynać na świeżo, zaraz po ślubie. Wówczas mamy wszystko dobrze w pamięci, pamiętamy każdy szczegół dnia. Jednak aby przygotować zdjęcia dla Was już po ich wykonaniu muszą one pokonać kilka etapów. Dlatego przeważnie trwa to do miesiąca. Zastrzegamy co prawda, że termin może wydłużyć się do trzech miesięcy, jednak w praktyce nigdy się to nie wydarzyło. I miejcie na uwadze, że dla nas zawsze ważniejsza będzie jakość niż szybkość! A jeżeli bardzo Wam zależy czasie, chętnie Wam udostępnimy klika zdjęć zaraz po ślubie!

Fotografia ślubna

Kiedy sesja narzeczeńska i plener ślubny?

Fotografia ślubna to nie wyłącznie reportaż ślubny. To również sesje plenerowe narzeczeńskie i ślubne. Jeżeli rozważacie sesję narzeczeńską, gorąco ją polecamy. Będzie to dla Was okazja aby jeszcze lepiej nas poznać. Dla Was będzie to też taka próba na to jak czujecie się przed obiektywem. Dowiecie się jak być sobą i jak NIE pozować! Kiedy ją wykonać? Możecie w dowolnym terminie przed ślubem. Może być to zupełnie inna pora roku. Inny, klimat inna pora i inne miejsce niż późniejsza sesja ślubna. Natomiast na sesję ślubną najlepiej zdecydować się stosunkowo blisko ślubu. Pozwoli to na zachowanie spójności z samym reportażem ślubnym. Skróci również czas oczekiwania na zdjęcia. Lubimy plener  i reportaż ślubny edytować spójnie w podobnym terminie.

Sesja narzeczeńska w zakopanemGotowi na przygodę z nami? Zapraszamy!

Monika i Łukasz

TatraFoto – Fotografia Ślubna