Image Alt

Fotografia ślubna Zakopane

CZYM JEST DLA NAS FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Fotografia ślubna w reporterskim stylu – absolutnie podziwiamy i uwielbiamy naturalny reportaż ślubny bez scenariusza.

Fotografia ślubna, to cały nasz świat, który nieustannie się zmienia… ewoluuje. Ludzie ich emocje i uczucia, to najważniejsza składowa każdej opowieści ślubnej.

Fotografia ślubna jest najbardziej przez nas lubianą dziedziną fotografii. A dlaczego? ponieważ uwielbiamy fotografować szczęście i spontaniczność tego szczególnego dnia. W fotografii ślubnej mają znaczenie, nie tylko główne momenty, jak, przysięga małżeńska, założenie obrączek czy pierwszy taniec, ale także drobne gesty przepełnione emocjami. Fotografia ślubna odzwierciedla Wasze temperamenty i unikalne relacje, które Was łączą.

„Fotografia jest dla mnie sztuką obserwacji.
To umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu.
Odkryłem, że nie jest zbyt istotne co widać – istotne jest to, co potrafisz z tym zrobić.” – Elliott Erwitt

FOTOGRAFIA ŚLUBNA – CO ZAWIERA NASZA OFERTA

Nasza oferta fotografii ślubnej skierowana jest do osób poszukujących artystycznego i świeżego spojrzenia na fotografię ślubną. Możemy Wam zaproponować:

 • reportaż ślubny,
 • plener ślubny w górach,
 • sesje zaręczynowe na Podhalu,
 • sesje narzeczeńskie w Zakopanem,
 • sesje z wieczorów panieńskich i kawalerskich,
 • sesje rodzinne i dziecięce z górami w tle,
 • elopment,
 • sesje rocznicowe.
  Staramy się unikać zdjęć pozowanych i bardzo sztucznych. Chcemy żeby nasza fotografia ślubna była pełna prawdziwych uczuć, autentyczna oraz naturalna. Prawdziwa fotografia ślubna zaczyna się wtedy, gdy urzeka swoją opowieścią, wnosi coś cennego i wyjątkowego do Waszego życia. Powoduje, że serce bije szybciej. Dlatego nie tworzymy scenariuszy, nie reżyserujemy. Chcemy aby scenariusz Waszego Ślubu napisało samo życie. Aby historia napisana naszymi zdjęciami, pokazywała Ten Dzień takim, jakim był naprawdę. Abyście dzięki naszym zdjęciom wracali wspomnieniami do tych pięknych, wyjątkowych i niepowtarzalnych chwil.

Pakiety Fotografii ślubnej

Ponieważ od urodzenia mieszkamy na Podhalu, fotografujemy głównie w Zakopanem oraz w okolicach. Jeżeli szukacie fotografa w Zakopanem, to z pewnością dobrze trafiliście! Tutaj w górach mamy okazję fotografować wspaniałe góralskie wesela i wyjątkowe kameralne ceremonie Par Młodych przybywających do nas z całej Polski, a nawet z całego świata. Dlatego w naszej ofercie przygotowaliśmy szereg pakietów ślubnych oraz plenerowych. Nasze „misiowe” pakiety nazwę wzięły od naszego logo. Miś czy niedźwiedź, którego można spotkać w Tatrach, który znajduje się w herbie miejscowości w której obecnie mieszkamy.

 • Nasz Mały Miś jest dla Par szukających fotografa wyłącznie na ceremonię ślubną w kościele czy urzędzie oraz kilka romantycznych zdjęć po ślubie.
 • Mały Miś Plus – skierowany jest do osób, które chcą żebyśmy towarzyszyli im podczas ślubu oraz chwile po albo jeśli wolicie przed uroczystością.
 • Średniego Misia przygotowaliśmy dla osób organizujących niewielkie przyjęcie ślubne. Jesteśmy z Wami podczas przygotowań, ceremonii zaślubin
  oraz podczas krótkiego przyjęcia.
 • Duży Miś to już większe wesele, jesteśmy z Wami do godziny 22.00
 • Wielki Miś to nasz najdłuższy pakiet, jesteśmy z wami do oczepin.
 • Dwa Misie – to oferta skierowana głównie do osób organizujących wesele góralskie z tradycyjnym cepcem i poprawinami.
  Jeżeli interesuje Was nasza fotografia ślubna i chcecie poznać jak wyglądają dokładnie nasze Misie, chętnie przekażemy Wam szczegóły. Wystarczy, że się z nami skontaktujecie poprzez formularz zgłoszeniowy, mail lub bezpośrednio telefonicznie, by uzyskać wszelkie informacje dotyczące wolnych terminów oraz cen fotografii ślubnej. Szczegółowe informacje na temat pakietów znajdziecie tutaj

Jak pracujemy fotografujemy

Jak pracujemy… Bardzo nie lubimy słowa praca w połączeniu ze słowami fotografia ślubna. Nie pasują nam do siebie. Fotografia ślubna to przyjemność, razem z Wami współodczuwamy i wzruszamy się – chłoniemy Wasze emocje. W fotografii ślubnej najważniejsi są ludzie i ich emocje! Chcemy być dla Was Moniką i Łukaszem, a nie tylko fotografami ślubnymi.

Tylko pasja, wizja i umiejętność patrzenia fotografa ślubnego pozwolą stworzyć niezapomniane fotografie ślubne, które zawsze będą przywoływały piękne wspomnienia.

Najpiękniejsze fotografie ślubne powstają gdy Para Młoda nie czuje, że ktoś robi zdjęcia. Dlatego podczas ślubu jesteśmy blisko, a zarazem staramy się pozostać niezauważalni, jesteśmy obserwatorami, wtapiamy się w tłum. Staramy się wprowadzić luźną atmosferę. Patrzymy i pokazujemy nieoczywiste.

„Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył”-Robert Bresson

Zdecydowanie jesteśmy  fotografiami lubującym się w stylu reporterskim. W naszej fotografii ślubnej stawiamy przede wszystkim na naturalność i subtelność. Szukamy drobnych gestów i momentów, które zatrzymacie tylko na zdjęciach.

FOTOGRAFIA ŚLUBNA – O KTÓREJ GODZINIE ROZPOCZĄĆ REPORTAŻ?

Tak na prawdę dużo zależy od tego, który pakiet – czyli jakiego Misia wybierzecie.

Plan dnia zawsze ustalamy z Wami indywidualnie. Najczęściej wszystkie szczegóły omawiamy przy podpisaniu umowy oraz zaraz przed ślubem.

Podczas reportaży ślubnych fotografujemy we dwójkę. Mamy dwa różne punkty widzenia, dwa spojrzenia na świat. Jeden kobiecy, drugi męski. Jedno z nas skupia się na szczegółach, dodatkach, emocjach – drugie na wydarzeniach i szerokich planach. Tym właśnie charakteryzuje się nasza fotografia ślubna, dlatego fotografujemy we dwoje!  A jak dodacie do tego jeszcze fakt, że Panu Młodemu łatwiej dogadać się z facetem, a Pannie Młodej lepiej doradzi kobieta, to wręcz nie będziecie już chcieli pojedynczego fotografa na ślubie!

FOTOGRAFIA ŚLUBNA – KIEDY ZAREZERWOWAĆ TERMIN?

Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź. Najszybciej jak to możliwe.  Termin warto zarezerwować tuż po ustaleniu terminu ślubu w kościele lub USC. Dostępność terminów w dużej mierze zależy od tego kiedy planujecie wziąć ślub. Na Wesele weekendowe, organizowane w sezonie ślubnym może być trudno o znalezienie dobrego fotografa.

Najpopularniejsze miesiące to czerwiec, sierpień i wrzesień, to właśnie te miesiące najczęściej trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Wielokrotnie zdarzyło nam się, że początkowo Para Młoda rozważała inny termin, a gdy się dowiedziała że  jest on u nas już zajęty – zdecydowali się na termin sąsiedni. Zatem jak tylko podejmiecie decyzję o ślubie, a nasza fotografia ślubna spodoba Wam się na tyle, że będziecie chcieli abyśmy to my towarzyszyli Wam w dniu Waszego ślubu – napiszcie do nas! Oczywiście są również Pary Młode, które szukają fotografa ślubnego na ostatnią chwilę i bardzo często udaje się im trafić na nas. Także jeżeli do Waszego ślubu zostało już mało czasu, także napiszcie. Może traficie akurat na nasz wolny termin? A jeśli nie, zawsze możemy umówić się na sesję ślubną w górach!

Fotografia ślubna-Jak zarezerwować termin?

 Podpisana umowa i zadatek gwarantuje Wam rezerwację terminu.

Umowę  możemy podpisać osobiście, lub zdalnie z podpisem cyfrowym. Jeżeli mieszkacie daleko od Zakopanego  wszystkie formalności możemy wykonać drogą elektroniczną, a  spotkać możemy się w każdej chwili przy dogodnej okazji. Oczywiście spotkać możemy się również online za pomocą wideorozmowy (wideoczatu) na Skype, Teams czy na Zoom – ie.

A dlaczego mamy się  w ogóle spotykać?. Pomożemy Wam trochę zaplanować Wasz Dzień, co o której godzinie rozpocząć, jak zaplanować przejazdy i dojazdy. Chętnie Wam doradzimy! No i przy okazji się poznamy 🙂

FOTOGRAFIA ŚLUBNA – JAKIE ZAPISY ZAWIERA UMOWA NA WYKONANIE FOTOGRAFII ŚLUBNEJ

Oprócz podstawowych danych, takich jak:

 • dane osobowe,
 • informacje o reportażu ślubnym: numer wybranego pakietu , data, miejsce ślubu i wesela oraz godziny rozpoczęcia,
 • zakres wykonywanych usług,
 • informacja o płatności za usługę oraz terminów,
 • informacje dot. rozliczenia oraz zadatku,
 • termin oraz sposób oddania zdjęć,
 • warunki odstąpienia od umowy,
 • kwestie związane z klauzulą RODO,

W umowie znajdziecie również zgodę marketingową na publikację zdjęć, która nie jest obowiązkowa. Umowa zawiera zapisy, które chronią i Was i nas.

 CZY PODCZAS PODPISANIA UMOWY MUSIMY ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ALBUMY

Na albumy nie musicie decydować się od razu. Zależy nam aby Wasz album był wyjątkowy, dlatego macie całkowity wpływ na to jak będzie on wyglądać. Decyzję możecie podjąć na spokojnie po ślubie. 

KIEDY OTRZYMACIE SWOJE ZDJĘCIA ŚLUBNE?

Edycję zdjęć lubimy rozpoczynać na świeżo, zaraz po ślubie. Wówczas mamy wszystko dobrze w pamięci, pamiętamy każdy szczegół dnia. Jednak aby przygotować zdjęcia dla Was już po ich wykonaniu muszą one pokonać kilka etapów. Dlatego przeważnie trwa to do ok 1- 1,5 miesiąca. W umowie zastrzegamy co prawda, że termin może wydłużyć się do czterech miesięcy, jednak w praktyce nigdy się to nie wydarzyło. Postprodukcji poddajemy każde pojedyncze zdjęcie, które Wam oddajemy. Miejcie na uwadze, że dla nas zawsze ważniejsza jest jakość niż szybkość!. A jeżeli bardzo Wam zależy czasie, chętnie Wam udostępnimy klika zdjęć zaraz po ślubie!

KIEDY SESJA NARZECZEŃSKA I PLENER ŚLUBNY?

Fotografia ślubna,  to nie wyłącznie reportaż ślubny. To również sesje plenerowe. Jeżeli rozważacie sesję narzeczeńską, gorąco ją polecamy. Będzie to dla Was okazja aby jeszcze lepiej nas poznać. Dla Was będzie to też taka próba na to jak czujecie się przed obiektywem. Dowiecie się jak być sobą i jak NIE pozować! Kiedy ją wykonać? Możecie w dowolnym terminie przed ślubem. Może być to zupełnie inna pora roku. Inny, klimat inna pora i inne miejsce niż późniejsza sesja ślubna. Natomiast na sesję ślubną najlepiej zdecydować się stosunkowo blisko ślubu. Pozwoli to na zachowanie spójności z samym reportażem ślubnym. Skróci również czas oczekiwania na zdjęcia. Lubimy plener  i reportaż ślubny edytować spójnie w podobnym terminie.

CZY ODDANE ZDJĘCIA BĘDĄ W KOLORZE, CZY CZARNO – BIAŁE?

Cenimy zarówno kolor jak i klasykę czerni i bieli. Dlatego oddany materiał zawiera oba typy zdjęć.

KTO WYBIERA ZDJĘCIA Z REPORTAŻU?

Zdjęcia z reportażu wybieramy my. Sytuacja ta jest podyktowana dwoma rzeczami. Pierwsza to czas wyboru zdjęć. My robimy to szybciej, sprawniej niż Para Młoda – zależy nam abyście obrobiony materiał dostali jak najszybciej. Poza tym staramy się abyście dostali zbilansowaną ilość zdjęć z każdego etapu reportażu – przygotowań, ceremonii i wesela.

CZY POSIADACIE WŁASNE OŚWIETLENIE?

To pytanie zazwyczaj pojawia się gdy wiecie, że Wasza sala jest ciemna. Jak najbardziej – jesteśmy przygotowani na każdą możliwą sytuację. W naszej torbie oprócz aparatów, dodatkowych baterii i obiektywów swoje miejsce mają również profesjonalne lampy błyskowe

TRZY RZECZY O KTÓRE CHCIELIBYŚCIE ZAPYTAĆ, A ZAZWYCZAJ SIĘ KRĘPUJECIE😊

 • Prowadzimy legalną działalność gospodarczą zarejestrowaną w Polsce.
 • Na zlecenie ubieramy się elegancko – stosownie do sytuacji. Zazwyczaj na czarno, bo tak łatwiej wtopić się w tłum 😊
 • W pracy nie pijemy alkoholu.

Gotowi na przygodę z nami? Zapraszamy!

Monika i Łukasz

TatraFoto – Fotografia Ślubna

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28