Image Alt

Fotografia komunijna

 

Fotografia komunijna

Komunia święta to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie dla młodego człowieka. To ważne przeżycie religijne oraz ogromny krok ku dorosłości. Także dla całej rodziny jest to znacząca uroczystość. Dlatego fotografia komunijna cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem. Dzisiaj na komunii nie wykonuje się już jedynie zdjęć grupowych przed kościołem. Na fotografią komunijną mogą się składać  przygotowania, reportaż z komunii, przyjęcia a często także sesja plenerowa. Fotografie z uroczystości będą doskonałą pamiątką dla całych rodzin a i dla dzieci, które po wielu latach będą chętnie wracać do tych chwil z dzieciństwa.

Fotografia komunijna

Fotografia komunijna

Fotografia komunijna oferta dla klas

W naszej ofercie fotografii komunijnej przygotowaliśmy pakiet dla klas oraz szkół. Fotografowanie rozpoczynamy wtedy kilkadziesiąt minut przed mszą świętą, kiedy dzieci wraz z rodzinami gromadzą się przed kościołem. Jest to okazja to złapania emocji poprzedzających samą komunię świętą. Podczas samej mszy świętej skupiamy się na dzieciach, gdyż to ich zdjęcia są najważniejsze. Ale zwracamy także uwagę na detale. Na te wyjątkowe chwile świątynię przybierają wyjątkowy wygląd, zdobią je bukiety kwiatów, wianki i wstęgi. Po komunii  mamy okazję sfotografować podziękowania dla katechetów,  księży i wychowawców czyli wszystkich, tych którzy trwali przy dzieciach przez cały okres przygotowań do tego sakramentu.   To również wyjątkowe chwile pełne wzruszeń.  Po zakończeniu mszy świętej zachęcamy do zdjęć grupowych, klasowych i rodzinnych. Do tych zdjęć bardzo często wraca się w przyszłości, stanowią doskonałą pamiątkę.

Nasza fotografia komunijna zawiera również fotografowanie  na kolejnym nabożeństwie po południu w dniu komunii świętej, lub już w Białym Tygodniu kiedy następuje wręczenie obrazków, będących świadectwem tej uroczystości. Na zakończenie wykonujemy wspólną fotografię, będącą pamiątką pierwszego pełnego uczestnictwa we mszy świętej.

Fotografia komunijna

Fotografia komunijna oferta indywidualna

W fotografii komunijnej bardzo często przed naszymi obiektywami pojawiają się indywidualni klienci – rodzice z dziećmi i najbliższą rodziną. Mamy wtedy więcej możliwości i czasu aby poświęcić więcej uwagi dziecku, zadbać o dobrą atmosferę i przeprowadzić ciekawy i wyjątkowy reportaż z uroczystości.

Reportaż może obejmować przygotowania,  ceremonię w kościele, uroczyste przyjęcie, zdjęcia portretowe z całą rodziną. Możemy także wykonać zdjęcia w plenerze w parku, w ogrodzie domu rodzinnego.

Fotografia komunijna

Plener komunijny

Jeżeli nie uda Wam się wygospodarować czasu na plener w dniu komunii, zachęcamy do skorzystania z pleneru w innym dniu. Najlepszy do tego będzie któryś dzień w ciągu Białego Tygodnia. Wówczas możemy wybrać się w dowolne miejsce, na przykład z widokiem na Tatry. Podczas takiego pleneru zachęcamy do wykorzystania rekwizyty – np. książeczkę do modlitwy, medalik czy różaniec.

Plener komunijny

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28