Image Alt

Sesja ślubna w Zakopanem

sesja ślubna w Zakopanem

Sesja ślubna w Zakopanem – czy to możliwe?

Zastanawiacie się być może czy sesja ślubna w Zakopanem jest w ogóle możliwa. Czy w Samym środku Zakopanego da się zrobić piękne zdjęcia z widokiem na Tatry? Przecież Zakopane to całkiem spore miasto. Jednocześnie pełno tutaj domów, dużych apartamentowców, sklepów, hoteli… długo by wymieniać. Oczywiście budynki czy krajobraz typowo miejski również może być wspaniałym tłem sesji ślubnej. Jednakże umówmy się, kiedy marzy nam się sesja ślubna w Zakopanem, w wyobraźni rysuje nam się obraz Tatr, także widoków nie skażonych zabudową. Przecież w końcu po to przyjeżdżacie do Zakopanego. Dla widoków, dla Tatr! 

Jednak musimy Wam jednak zdradzić, że  taka sesja, jest jak najbardziej możliwa. I to taka z widokiem na Tatry. lasy łąki. Co więcej, w samym centrum Zakopanego. Nie trzeba wcale nigdzie wyprawiać się w Tatry, czy do Tatrzańskiego Parku Narodowego  na długie  wyprawy. Oczywiście tak długa sesja ślubna ślubna w górach będzie niesamowita, jednak  jak może być wyjątkowa sesja ślubna w Zakopanem przekonajcie się sami.

Karolina i Łukasz Sesja ślubna w Zakopanem w październiku

Na pierwszy przykład wybraliśmy dla Was zdjęcia Karoliny i Łukasza. Przyjechali do Zakopanego specjalnie na sesję ślubną. Na miesiąc sesji wybrali październik. A musicie wiedzieć, że październik w Tatrach to miesiąc wyjątkowy. Te niesamowite kolory, to przepiękne światło! Zobaczcie jak wspaniale wyglądały góry w tym miesiącu zdjęciach. Z październik zbliżał się już do końca. Na prawdę nie trzeba się obawiać późnej jesieni na sesję ślubną! Zobaczcie na zdjęciach jak pięknie zagrały złote kolory, jak wspaniale słońce oświetliło Tatry. Październik To wymarzana pora i sesja ślubna w Zakopanem w tym terminie na pewno będzie wyjątkowa! I dla fotografa i dla Pary Młodej!

Dla kogo jest sesja ślubna w Zakopanem

Czy zastanawiacie się czy sesja ślubna w Zakopanem jest dla Was? Być może nie mieliście ślubu w górach. Mieszkacie daleko od Podhala i od gór dzieli Was wiele kilometrów. Nic nie szkodzi! Przed naszymi obiektywami z górami w tle pojawiają się często pary, które przyjechały  do  nas specjalnie na sesję. Często nie fotografujemy ich ślubu ani wesela. Po prostu uwielbiają Tatry i górski klimat. Podobają im się zdjęcia w górskim klimacie. Często pochodzą z mniejszych lub większych miejscowości, gdzie ciężko o ciekawe miejsce na sesję ślubną. Dlatego wybierają góry i Zakopane.
Sesja ślubna w Zakopanem doskonale nadaje się dla par, które nie wyobrażają sobie wędrować po górskich szlakach w sukni i w garniturze. Oczywiście nie oznacza to, że po górach w ogóle nie chodzą. Ale jak się zapewne domyślacie, zupełnie inaczej spaceruje się po szlaku w wygodnych, sportowych  ubraniach, a zupełnie inaczej w sukni ślubnej i w garniturze. A widoki, w miejscach które znamy, w samym środku Zakopanego, są po prostu niesamowite. Nie musicie wierzyć nam na słowo. Popatrzcie po prostu na zdjęcia.

Jaka pora roku będzie najlepsza?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista i tylko jedna jest słuszna. Sesja ślubna w Zakopanem uda się o każdej porze roku! Góry zawsze wyglądają przepięknie. Każda pora roku, a często nawet każdy miesiąc różni się od poprzedniego. W jednym miesiącu lata będzie bardziej zielono niż w drugim. Początkiem wiosny Tatry będą bardziej ośnieżone niż końcem. Jesienią będzie bardziej lub mniej kolorowo. A zimą… zima będzie zawsze najbardziej wyjątkowa. W przeciwieństwie do innych miejsc, w Zakopanem pora roku w żaden sposób nas nie ogranicza. Pozwólcie że opiszemy jak sesja ślubna w Zakopanem wygląda w różnych porach roku.

Wiosna

Zaczynamy naturalnie od wiosny. Oczywiście nie napiszemy Wam w jakim miesiącu w Zakopanem rozpoczyna się wiosna, ponieważ zależy do od konkretnego roku. Bywa że nawet w kwietniu na Podhalu jest sporo śniegu. A bywa że już w marcu na podhalańskich łąkach królują krokusy. 

Natomiast wiosną, będziecie mogli pospacerować po zieleniejącej się już łące, na drzewach pojawią się pierwsze liście, natomiast w tle za Wami górować będą majestatyczne białe szczyty Tatr. W górach śnieg zalega nawet do czerwca i kiedy w Zakopanem jest już wiosna, tam w oddali widać będzie jeszcze panującą zimę

Lato

Latem zrobi się już całkiem zielono. Szczególnie W jego pierwszych tygodniach. Na naszej łące zakwitną kwiaty, wyrosną wysokie trawy, po których będziecie mogli się przechadzać, całkowicie zazielenią się drzewa, a z gór zniknie już praktycznie cały śnieg. W ostatnich  tygodniach lata zaś, zaczniemy czuć nadchodzącą jesień. Słońce nabierze bardziej złotego koloru. Złote również staną się trawy. Ten złoty klimat będzie podkreślać jeszcze pora  dnia o której chętnie udajemy się na sesje – zachód słońca.

Jesień

Jeżeli natomiast marzy Wam się złota, polska jesień, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Wasza sesja ślubna w Zakopanem odbyła się właśnie o tej porze roku. Wtedy ten odcień złota, to ciepłe światło które rozpoczyna się już końcem lata, będę jeszcze bardziej intensywne i dominujące. Co więcej, dzięki jesiennym liściom na drzewach, zaczną wpadać już w odcienie czerwieni. Dni będą już coraz krótsze a słońce będzie podróżowało niżej nad horyzontem. Dzięki temu, jeżeli nie jesteście rannymi ptaszkami (przecież do Zakopanego przyjeżdża się również odpocząć…)  na wschód słońca nie będziecie już musieli tak wcześnie wstawać. 

Zima

I chyba najbardziej tajemnicza a jednocześnie bajkowa pora roku. Zima. Zdecydowanie dla odważniejszych. Mamy jednak dla Was dobrą wiadomość. Jeśli marzy Wam się  zimowe zdjęcia to z naszych pakietów sesja ślubna w Zakopanem na mroźne miesiące będzie najmniej wymagająca spośród wszystkich naszych sesji. Zaparkujemy w całkiem niedaleko miejsca sesji i zdjęcia będziemy wykonywać wyłącznie w jednym miejscu. Nie będziecie mieli zatem czasu aby zbytnio zmarznąć. A zdjęcia pośród ośnieżonych pól z tajemniczymi, mroźnymi Tatrami w tle będą naprawdę wyjątkowe i unikalne!

A co z porą dnia?

Jeżeli spodziewacie się że odpowiedź będzie podobna jak wyżej to… niestety mamy dla Was inną odpowiedź! Tutaj jesteśmy zdecydowanie bardziej ograniczeni. Jednak i tak zdecydowanie lepiej jest niż na przykład przy Rusinowej Polanie, gdzie w większości wypadków możemy się udać wyłącznie o wschodzie słońca.  Otóż nasza sesja ślubna w Zakopanem odbywa się zawsze w okolicach wschodu i zachodu słońca. To wtedy światło jest najpiękniejsze. Tuż po wschodzie słońca mamy tak zwaną złota godzinę. Jak sama nazwa wskazuje nie trwa ona zbyt długo. Na szczęście tuż  przed wschodem słońca również możemy fotografować i filmować. fotografowie i filmowcy nazywają ten okres niebieską godziną. Jeżeli lubicie wcześnie wstawać i nie jesteście zmarzluchami, być może to właśnie ta pora jest dla Was Analogicznie jest wieczorem w okolicach zachodu słońca. Najlepszy czas na fotografowanie mamy kilkadziesiąt minut zanim słońce schowa się za horyzontem. Wtedy światło staje się bardziej miękkie i ciepłe. Natomiast zaraz po zachodzie, mamy godzinę niebieską. Okres na ujęcia jest jednak wtedy krótszy – to dosłownie kilka, kilkanaście minut.

Sesja ślubna w Zakopanem i jak się do niej przygotować

Sesja ślubna w Zakopanem jest najmniej wymagającą sesją spośród wszystkich naszych sesji w górach. Jest najbardziej dostępna i podczas całego czasu jaki spędzicie wspólnie z nami,  najmniej zajmują dojazdy i wędrówki. W końcu jesteśmy w samym Zakopanem. Nie oznacza to wcale, że zdjęcia będą słabsze czy mniej spektakularne. Jak już mamy nadzieję zobaczyliście na naszych zdjęciach, miejsca w które Was zabierzemy są naprawdę niesamowite. Widać stamtąd piękną panoramę Tatr, a gór nie zasłaniają żadne budynki. Ale oczywiście przygotować się musicie.

Kiedy się przebrać

Przebierzcie się już w miejscu, gdzie nocujecie. Podjedziemy praktycznie na miejsce samochodem. A z miejsca, gdzie zaparkujemy będziemy mieli dosłownie dwa kroki. Jeżeli do Zakopanego przyjechaliście pociągiem czy autobusem, dajcie nam znać – możemy po Was podjechać i oczywiście odwieźć Was na miejsce. Dodatkowo w okolicach sesji, nie ma miejsca aby się przebrać, więc zdecydowanie miejsce założona suknie i garnitur.

Czy zabrać ubrania i buty na przebranie.

W kwestii dodatkowych ubrań i butów dużo zależy jaką porą roku się wybieramy. Jeżeli będzie to zima to zdecydowanie tak. Polecamy ciepłe kurtki czapki i rękawiczki. Buty na przebranie również są bardzo wskazane. W końcu niewielki spacer Was czeka, a szkoda abyście zmarzli jeszcze przed sesją. Co więcej, w czasie sesji możemy sobie zrobić małą przerwę. Wskoczycie w ciepłe ciuchy i się zagrzejecie. A my będziemy mieli chwilę na zrobienie Wam kilku zdjęć w innym klimacie. Taki backstage dla Was na pamiątkę, a przy okazji Waszym bliskim będziecie mogli pokazać że taka sesja to wcale nie przelewki!

A jeżeli sesja odbywa się w cieplejszych porach roku polecamy również przygotować się trochę na spadki temperatury.  Cytując klasyka… „to przecież góry” 😉 Nawet latem, szczególnie jeśli wybierzemy się na wschód słońca będzie dużo chłodniej niż w ciągu dnia, a na trawach będzie sporo rosy, więc buty na zmianę się przydadzą

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28