Image Alt

Góralskie wesele w Karczmie Harenda

Góralskie wesele w Karczmie Harenda

Karczma Harenda w Zakopanem

Karczma Harenda to idealne miejsce gdzie pary młodej mogą urządzić wyjątkowe góralskie wesele.  Utrzymana jest w tradycyjnym stylu i może pomieścić aż 350 osób. Położona jest natomiast w Zakopanem, w sercu Tatr. Dlatego to właśnie  Oliwia z Niklasem postanowwili zorganizować swoje góralskie wesele w Karczmie Harenda. Dzisiaj chcieliśmy Wam pokazać ich wyjątkowy dzień, dzień wesela pełnego góraslkich tradycji, obfitującego w muzykę taniec i śpiew.  Tak więc  zapraszamy do czytania i oczywiście oglądania! Tak więc przygotujcie się na góralskie wesele w Karczmie Harenda!

przygotowania do góralskiego wesela

Tradycyjne przygotowania do góralskiego wesela, wyglądają inaczej niż poza Tatrami. Co ciekawe, tutaj wszystko rozpoczyna się u panny młodej. Kiedy już Oliwia ubrała się juz w swój wyjątkowy podhalański strój, przybyli do niej ze śpiewem pytace. Następnie z druhnami udali się po pana młodego.

Jak to na góralskie wesele przystało, pytace dosiedli koni i z góralskim śpiewem na ustach, natopiast na polecenie panny młodej wyruszyli po Miklasa. Następnie za nimi w pieknie przystrojonym landzie, jechały druhny.

Zarówno Panna Młoda jak i Pan Młody szykowali się w Kościelisku niedaleko Zakopanego. Natomiast Pan Młody, przygotowany przez druhny, pobłogosławiony przez rodziców mógł wyruszaci już do wybranki swojego serca.

Po przybyciu Oliwia musiała mu zmienić jego kawalerską koszulę na tą ślubną. Następnie odbyło się wspólne, wzruszające błogosławieństwo. I byli gotowi wyruszać na ceremonię ślubną do kościoła w Kościelisku, oczywiście wspaniałymi konnymi zaprzęgami, jak to zresztą często bywa na góralskim weselu.

CEREMONIA ZAŚLUBIN W TRADYCYJNYCH STROJACH GÓRALSKICH

Ceremonia ślubna odbyła się w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku. Para młoda, ubrana była w tradycyjne stroje góralskie, tym samym podkreślając swoją głęboką więź z kulturą góralską. Rzecz jasna wyglądali wprost wspaniale w tym przepięknym, drewnianym zabytkowym kościele. Musicie wiedzieć, że uwielbiamy fotografować śluby w kościele w Kościelisku. Przede wszystkim to na prawdę przepiękna świątynia. Co więcej, do tego wspaniale oświetlona. Niewątpliwie panuje tutaj unikalny klimat. Klimat, który doskonale się wpisuje nie tylko w góralskie wesela. Jednakże również  śluby w tradycyjnej sukni ślubnej i garniturze również znakomicie.tutaj wyglądają.  Z tego powodu jeżeli rozważacie wesele w górach z całego serca polecamy ślub w kościele w Kościelisku. Niezależnie od tego czy będzie to wesele góralskie, czy też ślub w górach w garniturze oraz sukni ślubnej.

Następnie po ceremoniii para młoda już w jednym lendzie wyruszyła na swoje góraslkie wesele w Karczmi Harenda. Oczywiście usimy tutaj wspomnieć, że zgodnie z góralską tradycją para młoda dopiero po ślubie podróżuje razem.  Jednak przed ślubem jadą oddzielnymi zaprzęgami. Co więcej, nawet do kościoła Panna Młoda wchodzi z drużbami, natomisat za nimi Pan Młody idzie z druhnami. Tak więc podobnie było i w przypadku Oliwii i Miklasa, wszystko odbywało się zgodnie z góralską tradycją.

góralskie WESELe W KARCZMIE HARENDA

Następnie po ceremonii, goście zostali zaproszeni do Karczmy Harenda, gdzie czekało na nich przyjęcie weselne pełne lokalnych smaków. Oczywiście jak to na Harendzie. stoły aż uginały się od tradycyjnych potraw. Bez wątpienia Karczma, z dbałością o każdy szczegół, stworzyła atmosferę, w której wspólne biesiadowanie przy dźwiękach góralskiej muzyki stało się niezapomnianym doświadczeniem.

Jak zwykle po pierwszym tańcu i uroczystym pokrojeniu ślubnego totru udaliśmy się sesję plenerową z góralska drużyną.  Co więcej musimy Wam przyznać, że jest to jeden z naszych ulubionych punktów podczas góraskiego wesela. Tym bardziej, że dla nas to chwila na zrobienie ciekawych i  wesołych zdjęć. Ponadto drużbowie i druhny mogą sobie wówczas pozwolić na odrobinę szaleństwa, co rewelacyjnie nam się fotografuje. 

 Oczywioście na plener z drużyną, zawsze staramy się wybierać  miejsce z ciekawym widokiem na góry, a niezbyt oddalone od miejsca wesela. Po prostu chodzi o to, aby nie porywać na zbyt długo pary młodej z wesela. Z tego powodu z Oliwią i Miklasem udaliśmy się na zakopiańską Furmanową. Dlaczego akurat tam? Przedewszystkim Rozpościera się stąd zapierający dech w piersiach widok na Zakopane oraz górujące nad nim Tatry. Po drugie, mamy tu dużo miejsca na szaleństwa z drużyną. Także łatwość dojazdu i możliwość zaparkowania dużego busa jest ważnym elementem, dlczego wybieramy to miejsce.

Tradycyjne góralskie cepowiny

Jak to na każdym góraslkim weselu, wieczorem na Harendzie odbyły się cepowiny. To niewątpliwie  najbardziej wzruszający i wspaniały moment góralskiego wesela.  Po pierwsze to  podczas  cepowin panna młoda pozbywa się wianka. Po drugie pan młody oddaje piórka z kapelusza. Również teraz zatańczą swój góralski taniec. W dodatku podczas cepowin można złożyć parze młodej życzenia! Co więcej, właśnie wtedy można usłyszeć najwięcej śpiewu i góralskiej muzyki. Zatem zapraszamy Was do zdjęć z wyjątkowego dnia Oliwii i Miklasa, z ich góralskiego wesela w Karczmie Harenda

Jak Wam się podobało góralskie wesele w Karczmie Harenda?

Rzecz jasna mamy nadzieję, że nasza galeria pokazująca jak wyglądało góralskie Wesele w Karczmie Harenda się Wam podoba. Oczywiście my wprost uwielbiamy fotografować góralskie wesela. Ale nie tylko na Harendzie. Niewątpliwie każde góralskie wesele jest dla nas wyjątkowe. Co więcej, wspaniałe jest to jak młodzi ludzie pielęgnują góralską tradycję!

A wy chcielibyście zorganizować swoje góralskie wesele Na Harendzie? A co myślicie o tej właśnie Karczmie? No i zwłaszcza jak Wam się podoba nasze góralskie wesele w Karczmie Harenda?

Rzecz jasne jesteśmy bardzo ciekawi Waszych przemyśleń. Zatem koniecznie napiszcie w komentarzu!


Monika Nodzyńska - fotograf i filmowiec ślubny. Swoim kobiecym spojrzeniem szuka szczegółów, dodatków uczuć i emocji.

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28