Image Alt

Sesja ślubna w górach

SESJA ŚLUBNA W GÓRACH

Kto z Was nie marzył o pięknych zdjęciach z sesji poślubnej w malowniczej, zapierającej dech w piersiach scenerii ? O takiej, która na pamiątkowych fotografiach zatrzyma najpiękniejsze chwile. Są na świecie  miejsca wyjątkowe i z pewnością zaliczają się do nich Tatry. Tary, góry według nas wyjątkowe i wspaniałe. A sesja ślubna w górach daje wiele możliwości. To nie tylko przepis na niecodzienne zdjęcia ślubne, ale także na nabranie nowej energii podczas aktywnego odpoczynku na łonie natury oraz ucieczkę od zgiełku miasta, po czasochłonnych przygotowaniach do ślubu. To czas dla Was, pary młodej. Czas kiedy będziecie mieli chwilę dla siebie nawzajem, na romantyczne kolacje w Zakopanem, oraz na wspaniałe piesze wędrówki. A na jedną z nich zabierzecie fotografa…

Filmowy teledysk z sesji ślubnej w górach

Jak być może już wiecie zajmujemy się nie tylko fotografią ślubną. Kilka lat temu zakochaliśmy się w filmie ślubnym. Dlatego postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o ruchomy obrazek. Co więcej, w naszej ofercie znajdziecie nie tylko film ze ślubu, ale również teledyski z sesji ślubnych. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Po pierwsze jeżeli nie zdecydowaliście się na film z Waszego ślubu, teledysk z sesji ślubnej w Tatrach może być ciekawą filmową pamiątką z Waszego ślubu. Zdjęcia wspaniale pokazują emocje zatrzymane w czasie. Film natomiast doskonale uzupełnia te emocje o ruch, pokazuje Was i Wasze uczucia takimi jakimi są na prawdę. Te wyjątkowe chwile warto uwiecznić na nieruchomych i ruchomych obrazach.

Po drugie jeśli zdecydowaliście się na film ślubny z Waszego dnia, być może warto uzupełnić go ujęcia w Waszych ukochanych Tatrach właśnie. Być może będzie to dodatkowy teledysk, a być może porozmawiacie ze swoim kamerzystą ślubnym który w Waszym filmie ślubnym umieści nasze ujęcia.

Krótko mówiąc taki filmowy teledysk z sesji ślubnej w górach będzie dla każdego. Zresztą obejrzyjcie jak mógby on wyglądać.

SESJA ŚLUBNA W GÓRACH – GDZIE WARTO SIĘ WYBRAĆ?

Z pewnością w Tatrach nie brakuje pięknych miejsc, w których można wykonać wymarzoną sesje ślubną. My uważamy iż sesję ślubną w górach najlepiej zorganizować w miejscu, gdzie łatwo dotrzeć samochodem kolejką czy w inny sposób. Spacery na szlakach przed sesją wolimy ograniczyć do minimum. Natomiast w czasie sesji czy po sesji? Wtedy możemy już pospacerować! W naszej ofercie przygotowaliśmy różne pakiety plenerowe z przykładami miejsc, gdzie na pewno warto się wybrać, niezależnie od tego czy będzie to sesja poślubna, czy sesja narzeczeńska. Popatrzcie gdzie chętnie wybierzemy się z Wami, niezależnie od tego czy fotografowaliśmy na Waszym ślubie, czy przybywacie w Tatry z daleka, specjalnie na sesję ślubną w górach.

SESJA ŚLUBNA W GÓRACH – KASPROWY WIERCH

Kasprowy Wierch zdecydowanie jest jednym z najbardziej niepowtarzalnych miejsc na Ziemi, dlatego warto zdecydować się na sesję ślubną właśnie tam. Malowniczy widok na panoramę Tatr zapiera dech w piersiach. Sesja ślubna na Kasprowym Wierchu ma na pewno już bardzo górski charakter. W końcu już jesteśmy na szczycie, który ma 1987 metrów nad poziomem morza! A z samego Kasprowego Wierchu rozpościera się wspaniała panorama na Tatry Zachodnie, na Tatry Wysokie, a także na położone w dole Zakopane! 

Co więcej, decydując się na sesję ślubną na Kasprowym Wierchu możecie wybrać praktycznie dowolną porę roku. A wszystko dzięki temu, że na Kasprowy Wierch dostajemy się kolejką. Więc żadne warunki nam nie straszne. Jeżeli marzy Wam się wiosenny klimat z zaśnieżonymi szczytami możemy się udać tutaj w maju. Jeżeli lubcie ciepło i letnie klimaty – zapraszamy w Wakacji. Natomiast jeżeli wymarzyliście sobie kolory złota dla Was będzie wrzesień i październik. Natomiast pozostałe pół roku od listopada do kwietnia na Kasprowym króluje zima. Wymagająca pora roku na sesję ślubną w górach. Ale bajkowość i niesamowitość tego okresu zrekompensuje Wam wszystkie trudy. Zresztą zadbamy o Was tak, abyście nam zbytnie nie zmarzli!

Kasprowy Wierch i Hala Gąsienicowa

Jak już wyżej napisaliśmy, na szczyt wyjeżdżamy pierwszą kolejką. Latem może być to kolejka ostatnia aby zdążyć na zachód słońca. Tak również dostaniemy się z powrotem do kuźnic.  Ale mamy dla Was też ciekawą propozycję! Jeżeli nie straszne Wam piesze wędrówki po sesji możemy zdecydować się na zejście na nogach, zahaczając o Halę Gąsienicową. Tam mamy przepiękny widok na panoramę Tatr Wysokich, które górują nad przepięknymi szałasami. Latem możemy trafić na przepięknie kwitnącą wierzbówkę, która pokrywa fioletowym dywanem całą Halę Gąsienicową. Obowiązkową wycieczką z hali jest półgodzinny, przepiękny spacer wśród kosówki i skalnych rumowisk do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Bajkowy i romantyczny klimat, gwarantuje, że każda sesją będzie naprawdę wyjątkowa! Więcej o Sesji ślubnej na Kasprowymi Wierchu znajdziecie w naszym specjalnym poradniku klikając tutaj.

SESJA ŚLUBNA W GÓRACH – RUSINOWA POLANA I DOLINY TATRZAŃSKIE

RUSINOWA POLANA

Rusinowa Polana, to bajkowe miejsce, z niesamowitymi widokami. Niewątpliwie piękna panorama  zachwyci każdego, kto się tam pojawi – nie sposób od niej oderwać wzrok.
Z Polany możemy podziwiać Tatry Wysokie – zarówno polskie jak i słowackie. Widać stąd Gerlach, Hawrań, Murań, Rysy, oraz wiele innych szczytów. Wszystko to sprawia, że każde zdjęcie wykonane właśnie tam jest tym najpiękniejszym. Jeżeli zajrzycie na opracowania poświęcone najpiękniejszym panoramom Tatr, wśród nich na pewno znajdzie się Rusinowa Polana. I to na pewno na podium. To na prawdę magiczne miejsce w górach!

W pobliżu Rusinowej Polany, dosłownie dziesięć minut spacerkiem, znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach, to piękny, drewniany kościółek położony w Złotej Dolinie. W Sanktuarium często odbywają się przepiękne kameralne śluby, a Ojcowie Dominikanie zapewniają tam ciepłą, rodzinną atmosferę. Jeżeli nie znaleźliście jeszcze miejsca na swój ślub, a marzy Wam się ślub w górach, to pomyślcie o Wiktorówkach właśnie. Na pewno nie będziecie żałować!

Planując sesje ślubną w górach warto zastanowić się nad wykonaniem zdjęć w jednej z Dolin rzeźbionych przez górskie potoki, należą do jednych z piękniejszych miejsc w Tatrach.

Na Rusinową Polanę prowadzi kilka szlaków, jednak my polecamy wybrać ten prowadzący z Wierchu Porońca. Łatwo tam zaparkować, szlak prowadzący na Rusinową Polanę jest stosunkowo przyjemny i łatwy. Co więcej, już po drodze czekają na Was przepiękne widoki i ciekawy , tatrzański las. Zatem nawet na szlaku będziemy mogli wykonać ciekawe ujęcia. Dzięki temu Wasza sesja ślubna na Rusinowej Polanie będzie różnorodna i ciekawa! Zapraszamy po więcej szczegółów tutaj!

DOLINA STRĄŻYSKA Z WODOSPADEM

Dolina Strążyska i Wodospad Siklawica, to doskonały pomysł na plener ślubny w górach, i absolutnie wyjątkowe miejsce. Do Doliny prowadzi jeden z piękniejszych szlaków na Giewont. Właśnie z Polany Strążyskiej rozciąga się wspaniały widok na ten popularny tatrzański szczyt.

Plusem sesji ślubnej w Dolinie Strążyskiej na pewno jest fakt, iż wlot do doliny znajduje się praktycznie w centrum Zakopanego. Mieszkając w samym Zakopanem, można tam dotrzeć nawet spacerkiem! Sam spacer z ulicy Strążyskiej na Polanę Strążyską zajmuje niewiele ponad pół godziny. To stamtąd rozpościera się monumentalny widok na chyba najbardziej znaną górę Zakopanego. Widok na Giewont – czyli naszego Śpiącego Rycerza. Tutaj też znajdziemy piękne, góralskie szałasy. A spacerując dalej, dosłownie 10-15 minut trafimy pod Wodospad Siklawica. Wodospad wspaniały, i przepięknie położony. Jego otoczenie wspaniale sprzyja zdjęciom, dzięki czemu nasza sesja ślubna w górach nabierze na prawdę wyjątkowego klimatu. Zresztą zobaczcie sami na poniższych zdjęciach.

dolina CHOCHOŁOWSKA

Kolejne wyjątkowe miejsce. Dolina Chochołowska jest najdłuższą i największą doliną w polskich Tatrach. Znajduje się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich i stanowi lewą odnogę doliny Czarnego Dunajca. Ma około 10 km długości i ponad 35 km2 powierzchni. Administracyjnie znajduje się na terenie wsi Witów. Łagodnie nachylony stok z zabytkowymi drewnianymi szałasami, nad którym górują Wołowiec i Kominiarski Wierch, to jedno z najbardziej urokliwych miejsc poza partiami szczytowymi Tatr. Każdego roku, na przełomie marca i kwietnia Polana chochołowska nabiera szczególnego charakteru, kiedy zakwitają na niej bezkresne fioletowe dywany krokusów. Sesje tutaj wyglądają magicznie!

DOLINA KOŚCIELISKA ZE STAWEM SMRECZYŃSKIM

Na uwagę zasługuje również Dolina Kościeliska. To miejsce, gdzie pięknie jest o każdej porze roku. Dolina położona jest w Tatrach Zachodnich, w sąsiedztwie Doliny Chochołowskiej oraz Doliny Małej Łąki.
Planując sesję w Dolinie Kościeliskiej warto odwiedzić Smreczyński Staw, który ma zupełnie inny charakter niż większość tatrzańskich jezior. Jest położony na równinie i otoczony w całości przez las, co wcale nie przeszkadza podziwianiu wierzchołków szczytów.

Sesja ślubna w DOLINie MAŁEJ ŁĄKI

Dolina Małej Łąki to niedługa (5,4 km długości) leśna dolina znajdująca się w Tatrach. Dolina Małej Łąki jest jedną z rzadziej uczęszczanych dolin, choć przy tym nie mniej piękną od pozostałych.
Centralną częścią Doliny Małej Łąki jest Wielka Polana Małołącka, istne ukojenie dla duszy.
Z Polany rozciąga się piękny widok na Giewont, Siodłową Turnię, Mnichowe Turnie, Wielką Turnię oraz fragment Czerwonych Wierchów
Ta rozległa polana powstała na miejscu dawnego polodowcowego jeziora, które z biegiem czasu zostało wypełnione osadami niesionymi z gór. Dawniej znajdowała się tu osada pasterska, a na polanie wypasano owce.
Dnem doliny w jej centralnej części płynie Małołącki Potok, a w podziemiach doliny znajdują się najgłębsze polskie jaskinie – Jaskinia Wielka Śnieżna i Śnieżna Studnia.

 

Nosal wyjątkowe miejsce z przepiękną panoramą

A czy zastanawialiście się kiedyś, czy Wasza sesja ślubna w Tatrach mogłaby odbyć się na Nosalu? Możliwe, że Wam Nosal kojarzy się głównie z zimowymi szaleństwami na stokach narciarskich, ale warto poznać jego urok także z innego powodu. Szczególnie o wschodzie lub o zachodzie słońca, kiedy to Nosal odsłania swój niezwykły urok. Widok z szczytu  jest po prostu nieziemski – zapiera dech w piersiach i rozbrzmiewa ciszą, która sprawia, że czas zatrzymuje się na chwilę.

Nie mamy wątpliwości, że sesja ślubna na Nosale będzie niezapomnianym przeżyciem. Zdjęcia na szczytach nosalowych turni nabierają zupełnie nowego wymiaru. W żadnym innym miejscu nie znajdziecie takich imponujących skał, które wznoszą się nad przepaściami. Majestatyczne ściany Nosala stanowią doskonałe tło dla Waszych fotografii ślubnych, dodając im niepowtarzalnego charakteru i podkreślając ich wyjątkowość.

Odkrywanie okolicy szczytu to także szansa na znalezienie wielu innych malowniczych zakątków, które mogą stać się idealnym tłem dla Waszej sesji. Skałki, górskie lasy i złote trawy nadają romantyczny i sielski klimat Waszym zdjęciom, tworząc niepowtarzalną atmosferę miłości oraz przygody.

Pozwólcie sobie na wyjątkową podróż przez te górskie krajobrazy, gdzie każdy kadr stanie się niezapomnianą opowieścią o Waszej miłości i wspólnych marzeniach pośród tatrzańskich szczytów.

SESJA ŚLUBNA W GÓRACH – MORSKIE OKO

Dotarliśmy do jednego z najbardziej magicznych miejsc w całych naszych górach. Nad Morskie Oko. Każda sesja nad Morskim Okiem ma w sobie coś magicznego! Poranna mgła, letnie ciemne promienie przebijające się zza chmur, odbijające się w tafli jeziora szczyty gór, nadają zdjęciom niezwykły klimat. Morskie Oko, to największe Jezioro ukryte wśród szczytów polskich Tatr, nad którym możemy podziwiać malowniczy krajobraz roztaczających się wokół skalnych ścian.  Nad nimi górują Mięguszowieckie Szczyty, ciemna ściana Kazalnicy oraz charakterystyczna sylwetka Mnicha -niewątpliwie jest przepięknie położone!.

Dodatkowo mamy tutaj wspaniałe lasy, piękny górski strumień wypływający z jeziora oraz mostek. Dzięki temu nasza sesja ślubna nad Morskim Okiem nie ogranicza się do zdjęć wyłącznie nad jeziorem. Tutaj jest na prawdę ciekawie, różnorodnie i magicznie. I nie martwcie się o tłumy turystów. Nad Morskie Oko zabierzemy Was o takiej porze, że w czasie naszej sesji ślubnej mało kogo spotkamy. 

Sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu

Chcieliśmy Wam zaproponować stosunkową nowość u nas. Nowość, która bardzo nam się spodobała. Za namową pewnej pary udaliśmy się na Wielki Kopieniec aby tam wykonać ich ślubną sesję. W pewno październikowe popołudnie wybraliśmy się zatem z nimi z Toporowej Cyrhli czerwonym szlakiem w kierunku Wielkiego Kopieńca. Szlak nie jest trudny, trochę dłuższy i z większym przewyższeniem niż szlak prowadzący na Rusinową Polaną, jednak gwarantujemy że nie męczący. Tym bardziej, że po drodze kilkakrotnie zatrzymywaliśmy się aby fotografować. Na szlaku znaleźliśmy piękne miejsca z lasem i drzewami, cudowny mostek nad strumykiem czy przepiękne góraslkie szałasy na Polanie Kopieniec.  Pod koniec szlaku znaleźliśmy jeszcze piękne skały które całkowicie tło za naszą parą młodą. Kiedy już dotarliśmy na szczyt Wielkiego Kopieńca, zachwyciliśmy się panoramą Tatr. Bardzo chętnie tu wrócimy – być może właśnie z Wami. Zapraszamy Was do zaglądnięcia do artykułu sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu gdzie poczytacie więcej o sesji w tym miejscu i będziecie mogli zobaczyć jeszcze więcej zdjęć.

 

Sesja na Podhalu z widokiem na Tatry,

Nie zawsze trzeba daleko się wybrać, żeby zrobić piękne zdjęcia ślubne z górami w tle. Dlatego  możemy Was zabrać w wyjątkowe miejsca, które zachwycą najbardziej wymagających, gdzie niesamowite widoki są na wyciągnięcie ręki. Niepowtarzalne tatrzańskie lasy, pachnące łąki, drewniane szałasy pomogą stworzyć piękne kadry. Zabierzemy Was w miejsca gdzie ujrzycie wspaniały widok na wschodzące słońce, lub zaciszne miejsce gdzie zobaczycie góry skąpane w ciepłym świetle zachodzącego słońca. A wszystko to niedaleko od drogi. Samochód będziemy mieli cały czas pod ręką. Jeżeli piesze wędrówki w sukni i garniturze do Was nie przemawiają, jeżeli obawiacie się że zmarzniecie zimą, a jednocześnie chcielibyście sesję ślubna w górach z przepięknymi tatrzańskimi krajobrazami, być może właśnie sesja ślubna na Podhalu jest dla Was.

Widok na Tatry

Najważniejszym punktem sesji ślubnej na Podhalu jest oczywiście miejsce z widokiem na nasze góry. Zdajemy sobie sprawę, że przecież to one Was przyciągnęły do Zakopanego i na Podhale. To góry pokochaliście, to one zadecydowały, że właśnie Wasza sesja ślubna odbędzie się w górach. Dlatego to najważniejszy punkt tej sesji. A w które miejsce wybieramy się w ramach tego pakietu? Dużo zależy od tego w jakim miesiącu do nas przyjedziecie.  Czy Decydujecie się na wiosnę z zabielonymi szczytami w tle. Czy też może przypadła Wam do gustu letnia zieleń. A może dla Was bardziej odpowiednia będzie przepiękna kolorowa jesień. No i nie możemy zapomnieć o bajkowej zimie. 

Pora roku w dużej mierze decyduje o miejscach w które  Was zabierzemy. Może to być przełęcz nad Łapszanką – bardzo popularne miejsce z niesamowitą panoramą Tatr wysokich. Mogą być to tajemnicze i praktycznie nikomu nieznane tereny Rzepsik, położonych niedaleko Łapszanki. A może udamy się w okolice Gliczarowa Górnego? Każde z tych miejsc jest inne. Ale łączy je jedno – przepiękny widok na Tatry

Nad górskim strumykiem

Ale przecież tatrzański klimat to nie tylko widoki na góry! W ramach naszej sesji na Podhalu zabierzemy Was nad górski potok z majestatycznymi Tatrami w tle. Gdzie mogą być piękniejsze rzeki niż w górach, niedaleko ich źródeł. Tutaj krystalicznie czysta woda wartkim strumieniem mija granitowe, okrągłe głazy. To kolejne miejsce na uzupełnienie sesji ślubnej w górach o nietuzinkowe zdjęcia. Znamy doskonałe miejsce gdzie całkiem niedaleko naszych widoków znajdują się przepiękne miejsca.

Przy drewnianym szałasie

Będąc w górach na pewno niejednokrotnie napotkaliście piękne drewniane szałasy, tak charakterystyczne dla Podhala. W świetle zachodzącego słońca potrafią wyglądać cudownie, zresztą spójrzcie sami…  Kilka Kadrów przy takich szałasach podkreśli jeszcze bardziej tatrzański charakter Waszych zdjęć, a Wasza sesja ślubna w górach będzie wyglądać jeszcze ciekawiej. Kasprowy Wierch Morskie Oko czy Rusinowa Polana to na prawdę wspaniałe i wyjątkowe miejsca. Ale właśnie nasza objazdowa sesja na Podhalu jest chyba najbardziej różnorodną sesją spośród wszystkich naszych sesji. Mamy przecież widok na góry, mamy górską rzekę, teraz mamy szałasy. Czy można chcieć czegoś więcej? Tak się składa że mamy dla Was więcej, teraz zabierzemy Was do pachnącego żywicą, świerkowego lasu…

W TATRZAŃSKIM LESIE

Jak już pisaliśmy wcześniej i bardzo często to powtarzamy dla nas  klimat Tatr to nie tylko same góry. Mogą być to również zielone świerkowe lasy,  poprzeplatane złotymi promieniami słońca. Oczywiście las nie będzie głównym motywem sesji ślubnej w górach, będzie jednak doskonałym jej uzupełnieniem. Miejscem gdzie wśród szumu wiatru i świergotu ptaków będziecie mieli chwilę dla siebie. To tu mogą powstać Wasze najbardziej romantyczne zdjęcia. Las ma w sobie coś magicznego, coś co sprawia że zdjęcia z niego są na prawdę wyjątkowe. Szczególnie kiedy słońce znajdujące się nisko nad horyzontem przenika między świerkowymi gałęziami, rozświetlając leśne cienie.

Sesja ślubna w górach – Tatry Słowackie

Być może zwróciliście uwagę że wszystkie nasze powyższe propozycje na Waszą sesję ślubna w górach dotyczą polskiej części Tatr. Tutaj najchętniej wykonujemy nasze sesje, tak trochę patriotycznie, po prostu uwielbiany te nasze Tatry. Ale Tatry kochamy też jako całość. I ta słowacka część Tatr ma miejsce w naszych sercach. Dlatego chętnie możemy się z Wami udać również za naszą południową granicę.

Plener ślubny w Tarach Słowackich – idealne rozwiązanie dla osób szukających czegoś innego… Tatry Słowackie, choć ze względu na czas dojazdu czy też przekroczenie granicy trudniej dostępne, są również znakomitym rozwiązaniem na sesję ślubną w górach. Są równie piękne, majestatyczne i wspaniałe co nasze, polskie Tatry. Ze względu na to iż trzeba poświęcić trochę czasu na dojazd na Słowację, chcemy zaproponować Wam miejsca na sesje ślubne w górach dostępne praktycznie zaraz po wyjściu z samochodu.

Zdiar w Tatrach Słowackich

Ždiar (Zdziar) jest niewielką słowacką urokliwą miejscowością. Okolica jest wyjątkowo malownicza z rewelacyjnym widokiem na Tatry. Miejscowość położona jest w dolinie pomiędzy Magurą Spiską, a Tatrami Bielskimi na słowackim Spiszu. Zdiar znajduje się w bliskiej odległości od Polski, bo 12 km od przejścia granicznego na Łysej Polanie. Dlatego z centrum Zakopanego jest tutaj na prawdę niedaleko. A Tatry są tutaj na wyciągnięcie ręki. Zawsze jak tam jesteśmy, zastanawiamy się jak to możliwe, że droga przebiega tak blisko gór. Ten widok na Tatry Bielskie Zapiera wprost dech w piersiach.  Nie trzeba długiego spaceru, nie trzeba nigdzie wysoko wchodzić. Praktycznie zaraz po wyjściu z samochodu mamy na prawdę wspaniałe widoki! Podczas tego naszego spaceru możemy odwiedzić różne miejsca, zaglądnąć na brzeg lasu, złapać trochę promieni wschodzącego słońca między drzewami, które jesienią pomiędzy kolorowymi listkami drzew.

Szczyrbskie jezioro (Strbské Pleso)

Szczyrbskie Jezioro, to piękne jezioro w Tatrach Wysokich, drugie co do wielkości po stronie słowackiej, z piękną panoramą na Tatry Słowackie. Wokół jeziora znajduje się szeroki deptak o długości 2,5 km to około 45-minutowy spacer w klimacie odbiegającym od typowo górskiej przechadzki. Na sesję ślubną nad Szczyrbskim Jeziorem wybierzemy się z Wami samochodem. Z zakopanego będzie to około 70 kilometrów. Wyjeżdżamy tam najczęściej wcześnie rano. Oczywiście możemy się spotkać tam już na miejscu, jeżeli chcecie spędzić  tam nocleg i pochodzić po górach. Ostrzegamy jednak, że tamtejsze hotele, niestety nie należą do najtańszych 🙂 Parkingi, na których możemy zostawić samochód (warto mieć ze sobą kolka euro!) położone są dosłownie kilkadziesiąt metrów od jeziora. Czeka więc nas chwilka spaceru i możemy rozpocząć sesję

Z pewnością sesja wykonana właśnie tutaj będzie wyjątkowa. Widoki zapierają dech w piersiach. Tatry są na wyciągnięcie ręki, a u stóp tych majestatycznych gór, na pierwszym planie towarzyszyć Wam będzie malownicze jezioro. I mimo że krajobraz jest tu na prawdę cudowny, rankiem oprócz kilku biegaczy, trudno kogoś tutaj spotkać! Podczas sesji ślubnej nad Szczyrbskim Jeziorem nie musimy się ograniczać wyłącznie do zdjęć z widokami na góry czy jezioro. W okolicy mamy ciekawe budynki, piękny las – wszystko to czeka na wspaniałe ujęcia.

Sesja ślubna w górach –jaka pora dnia będzie najlepsza?

O jakiej porze dnia wykonać plener ślubny? Przede wszystkim idealną porą na wykonanie sesji zdjęciowej jest tzw.„ złota godzina”, czyli krótki moment w ciągu dnia, tuż po wschodzie słońca i chwilę przed jego zachodem oraz w czasie jego trwania.
Dlaczego jest to tak bardzo pożądany moment na fotografowanie? Słońce świeci wtedy w specyficzny sposób i emituje charakterystyczne miękkie rozproszone światło o złotym odcieniu. A wszyscy wiemy, że kolor w fotografii jest bardzo istotnym elementem i świadomie używany może dać pełne magii efekty.

Zatem która pora jest lepsza na wykonanie zdjęć? Obie pory są dobre ale ze względu na popularność Tatr zdecydowanie częściej wybieramy wschód słońca. Chociażby dlatego, że podczas sesji chcemy być z Parą Młodą sami pośród tatrzańskich szlaków.
A co z południem? W fotografii, co do zasady przyjmuje się, że nie powinno się robić zdjęć o tej porze dnia, ze względu „niekorzystne światło”. Im bliżej godzin południowych, tym światło jest bardziej ostre. To szczególnie jest niekorzystne przy portretach – bardzo spłaszcza twarze i odejmuje im charakteru. Poza tym żaden z aparat fotograficzny nie jest w stanie objąć tak szerokiego zakresu kontrastów na jednym zdjęciu. W południe cieplejsze odcienie kolorystyczne znikają, co utrudnia wykonanie nastrojowych i intensywnych pod względem barw zdjęć. Staramy się omijać godziny południowe, bo choć może udać się trafić na ciekawe warunki – to na puste szlaki w Zakopanem i na Podhalu, raczej nie ma mowy.

Reasumując zależy nam na tym, aby słońce było nisko czy to o poranku, czy o zachodzie. Na pewno będziemy unikać również tłumów!

Ile trwa taka sesja ślubna w górach?

Na pewno już wiecie, że idealne warunki na sesję plenerową panują o określonych porach dnia. Z pewnością fotografowania też nie może się zbyt przedłużać. Słońce dosyć szybko wędruję w górę, a szlaki zapełniają się turystami. Samą sesję staramy się ograniczyć właśnie do wczesnego poranka, kiedy wybieramy wschód słońca lub do późnego popołudnia w przypadku, gdy zdecydujemy się na sesję podczas zachodu słońca. Czas potrzebny na realizację sesji zdjęciowej często wydłuża się o pieszą wycieczkę. Czasami trzeba przejść kilka – kilkanaście kilometrów. W zależności od miejsca sesji, i wybranego pakietu trzeba sobie zarezerwować od 1,5 do nawet 8 godzin! Jeżeli chcecie dokładnie poznać czas poszczególnych sesji zapoznajcie się z naszymi poradnikami, do których linki umieściliśmy na samym dole strony. Opisujemy tam dokładnie jak wyglądają nasze poszczególne sesje.

Jak się przygotować do sesji ślubnej w górach?

Górskie sesje ślubne zdecydowanie należą do najpiękniejszych, ale trzeba pamiętać, że wymagają również odpowiedniego przygotowania. Wystarczy przestrzegać kilku ważnych wskazówek aby mieć pewność, że jest się dobrze przygotowanym na wędrówkę w górach. Podstawa to odpowiednie obuwie, najlepiej górskie – trekkingowe. Pogodę w górach charakteryzują częste zmiany, dlatego warto pamiętać o cieplejszych lub chroniących przed wiatrem i deszczem ubraniach. Podczas takiej wyprawy warto zaopatrzyć się w suchy prowiant oraz herbatę w termosie. Jeżeli sesja plenerowa odbywa się niedługo po ślubie, warto aby Panna Młoda zabrała bukiet ślubny i wianek. Dokładne wskazówki przekażemy Wam jak zdecydujecie się, które miejsce będzie dla Was najbardziej odpowiednie oraz w jakim miesiącu nas odwiedzicie.

Sesja ślubna w górach – co wchodzi w skład pakietu ?

W zależności od tego na jaki pakiet plenerowy się zdecydujecie, dostaniecie od 100 do 200 zdjęć poddanych starannej autorskiej obróbce. Podczas sesji fotografujemy Was i wszystko, co znajduje się dookoła, ponieważ zależy nam, żebyście oglądając zdjęcia mogli wrócić po latach wspomnieniami, nie tylko do tej chwili ale także i miejsca. Dlatego często otrzymujecie znacznie więcej zdjęć; których nie limitujemy. Zdjęcia udostępniamy w formacie cyfrowym w prywatnej galerii online, skąd będziecie mogli je pobrać oraz udostępnić najbliższym. Jeżeli będzie Wam zależeć na odbitkach, wydrukach czy też fotoobrazach, będziecie je mogli bezpośrednio zamówić z naszej galerii. A jeżeli zdecydujecie się na album ślubny z Waszej sesji ślubnej w Tatrach , przygotujemy dla Was wspaniałą pamiątkę w postaci fotoksiążki lub fotoalbumu.

ważne informacje

Pozwolenie na organizację sesji ślubnej w górach

Kilka lat temu Tatrzański Park Narodowy wprowadził opłaty za organizację sesji ślubnej w górach. Jednorazowa opłata za sesję ślubną na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego wynosi 200 zł. Od razu doszliśmy do wniosku, iż nie możemy przerzucać tego kosztu na pary młode. Przede wszystkim wiąże się to z niepotrzebnymi komplikacjami. Trzeba załatwiać, wykupywać , dzwonić drukować…. A jak by było tego mało, należy podać konkretną datę oraz miejsce wykonywania sesji. A co w razie niepogody? Czy jeżeli zdecydujemy na zmianę miejsca w ostatniej chwili, gdyż na przykład nie kursuje kolejka. Tak niestety bywa gdy na sesjach ślubnych w górach pojawiają się fotografowie spoza Podhala. Z nami macie ten komfort iż co roku wykupujemy roczne zezwolenie, pozwalające nam fotografować w każdy dzień, we wszystkich miejscach. Nie musicie się więc przejmować załatwianiem zezwolenia oraz oczywiście odpadają Wam dodatkowe koszty. Opłatę u nas macie ujętą we wszystkich pakietach!

Sesja ślubna w górach – przed czy po ślubie?

Być może jesteście jeszcze przed ślubem i zastanawiacie się czy sesja ślubną w górach ma obyć się przed ślubem czy też po. Naszym zdaniem większość argumentów przemawia za zorganizowaniem sesji ślubnej nie tylko w górach, choć w tutaj w szczególności już po ślubie. Dlaczego?

Zacznijmy może od tych ogólnych argumentów. Wiemy że przed ślubem będziecie bardzo zabiegani. Na pewno macie już większość rzeczy dopięte na ostatni guzik. Macie przecież już wybrany czas i miejsce, fotograf ślubny też już wybrany, Wasz filmowiec formatuje już karty na sali szykują już szampana, a dekoratorka kupuje kwiaty. Jednak Wam w tym okresie ciężko będzie znaleźć chwilę, którą bez wyrzutów będziecie mogli poświęcić na sesję ślubną. Natomiast po ślubie będziecie mogli pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Na czas, który będziecie mogli poświęcić sobie. Bez pośpiechu i bez myśli przemykających przez Wasze głowy, czy aby na pewno nie zapomnieliście o grawerze na obrączkach. Bo te już będziecie mieli ze sobą, a my chętnie sfotografujemy je na jakimś górskim kamieniu!

I jest także jeszcze jeden ważny argument, który może nie jest już tak oczywisty jak na przykład na sesji ślubnej na starym mieście. Zabierając Was w góry, czasem wrzucimy Was na jakiś głaz, czasem przespacerujemy po potoku, czasem oprzemy o drzewo lub przegonimy po jakiejś ścieżce. Być może będziecie chcieli się nawet wybrać z nami na jakąś górską wycieczkę. Pewnie się już domyślacie, że wówczas będziecie mogli delikatnie się ubrudzić. A to przed ślubem może być niewskazane. Co zatem jeśli chcielibyście wykorzystać sesję ślubną na prezentację dla rodziców czy zdjęcia na ślubie? Nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać się na sesję narzeczeńską w górach!

Sesja ślubna w górach cena

Mamy nadzieję że wiecie już wszystko. Być może zastanawiacie się jeszcze od czego zależy cena. Otóż tak jak każda nasza sesja w górach, taki i sesja ślubna w górach jest podzielona na pakiety. A nasze pakiety zależą od tego gdzie się wybierzemy. Jak mogliście przeczytać powyżej, różne pakiety różnią się od siebie bardzo znacznie czasowo. Różnią się również stopniem skomplikowania jeśli chodzi o organizację, porę dnia czy odpowiednie warunki pogodowe. Stąd nasz podział na pakiety właśnie. Na pewno więc interesuje Was jaka jest cena sesji ślubnej w górach i od czego zależy. Jak już wspominaliśmy, cena sesji najbardziej zależy od wybranego przez Was miejsca w Tatrach. Bardzo ważna jest również pora roku, jeśli przyjedziecie do nas późną jesienią, zimą czy wczesną wiosną, na pewno będziemy mieli dla Was atrakcyjny rabat! Skontaktujcie się z nami, a chętnie uzgodnimy z Wami szczegóły i odpowiemy na dalsze pytania!

terminy i rezerwacja

pora roku

Jeżeli zastanawiacie się jaka pora będzie najlepsza na Waszą sesję odpowiedź jest prosta. Każda! Dokładnie każda pora w górach będzie wspaniała. Wszystko zależy dokładnie od Waszych preferencji. Od tego co kochacie w górach. Jakie Tatry najbardziej się Wam podobają. 

Wiosną możecie się przechadzać po zielonych podhalańskich łąkach w tle zaś będą górować ośnieżone tatrzańskie szczyty. Latem zaś, pochodzimy razem po lasach, może zaglądniemy na zachód słońca na Kasprowym Wierchu. A może  jesienią odwiedzimy Morskie Oko gdzie uchwycimy grze złote słońce będzie rozświetlać różnokolorowe liściaste lasy. Lub może marzycie o bajkowej zimie, pokrytych białym puchem tatrzańskich lasach oraz o strzelistych, mroźnych szczytach. Tutaj o każdej porze roku jest pięknie. Choć przyznamy szczerze, że w różnych porach roku, inaczej wyglądają miejsca gdzie możemy się udać. Na Kasprowym Wierchu zima trwa znacznie dłużej niż w Zakopanem czy na Podhalu. Musicie też pamiętać że w niektórych miesiącach Morskie Oko pokrywa gruba tafla lodu i sporo śniegu. Na Rusinowej Polanie zachód słońca obejrzymy tylko w jednym okresie.  Dlatego wybierając porę roku  napiszcie do nas, wspólnie zastanowimy się o jakiej porze i gdzie najlepiej się wybrać.

Kiedy i ile dni zarezerwować

Często pytacie nas kiedy najlepiej zarezerwować termin. Odpowiedź jest bardzo prosta. Jak najszybciej. Jak tylko podejmiecie decyzję co do tego kiedy Wasza sesja ślubna w górach ma się odbyć. Nawet mniej konieczna jest decyzja co do miejsca sesji. Przecież miejsce możemy zmienić nawet w ostatniej chwili. Dla nas najważniejszy jest termin dla Was. Tym bardziej, że bywają okresy, kiedy sesje rezerwują się nam z dużo większym wyprzedzeniem. Tym bardziej, że najchętniej rezerwujemy dla jednej Pary dłuższy okres niż jeden  dzień.

Co prowadzi do drugiej części powyższego pytania. Ile dni przeznaczyć na sesję? Tak naprawdę najlepiej, abyśmy zarezerwowali cały Wasz pobyt w Zakopanem czy też na Podhalu. Dzięki temu, kiedy już będziecie na miejscu, wspólnie będziemy mogli wybrać najlepszy dzień w zależności od pogody. Nawet jeśli prognozy się zmienią, będziemy mogli działać spontanicznie i zmienić termin w ostatniej chwili. 

a co w wypadku niepogody?

Zarezerwowaliście cały tydzień a tu cały tydzień leje bez przerwy! Co prawda niewielkie jest prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji, ale oczywiście istnieje. Ale przecież chyba pamiętacie że mieszkamy na Podhalu, tuż przy wjeździe do Zakopanego. Choćbyście mieszkali na drugim końcu Polski, wierzymy że niedługo znów odwiedzicie nasze kochane góry. Pociągi do Zakopanego docierają już w coraz krótszym czasie, drogi są coraz lepsze, łącznie ze słynną Zakopianką! Uzgodnimy wspólnie nowy termin i będziemy na Was czekać! 

 

Co jeszcze warto wiedzieć

To co napisaliśmy wyżej to trochę takie ogólne porady. Dotyczą one wszystkich sesji. Ale dużo zależy od tego gdzie będzie odbywać się Wasza sesja ślubna w górach. Czy będzie to Kasprowy Wierch, czy może Morskie Oko. A może w oko wpadła wam Rusinowa Polana czy jakaś tatrzańska dolina. Dlatego systematycznie przygotowujemy Wam poradniki dotyczące konkretnych miejsc. W nich opisujemy jak taka sesja w tym konkretnym miejscu wygląda. Czego się spodziewać i jak się przygotować. Zapraszamy do lektury:

Sesja ślubna na Kasprowym Wierchu – nasze porady

Sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu – poradnik

Poradnik Sesja ślubna w dolinie Małej Łąki

Sesja ślubna na Rusinowej Polanie

Wszystko co musicie wiedzieć o sesji ślubnej nad Morskim Okiem

Jeżeli nie znaleźliście tutaj Waszego ukochanego miejsca, zaglądnijcie niebawem. Być może akurat je opiszemy. Albo po prostu napiszcie do nas – wszystko Wam opowiemy!

 

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28