Image Alt

Wesele w Ziębówce

Ślub na Płazówce i wesele w Ziębówce – Monika i Marcin

To był dziwny rok. Dla naszych Par Młodych, dla nas jako fotografów ślubnych i dla wszystkich. Część z naszych Par przenosiło śluby na rok następny, a część decydowało się na kameralne śluby w górach. To jest historia o właśnie jednej z nich. Monika i Marcin zdecydowali się zorganizować w tych trudnych czasach kameralny ślub w górach, ślub na Płazówce oraz wesele w górach – wesele w Ziębówce. Dużo miejsca w tej historii chcemy poświęcić właśnie Restauracji Ziębówka. To na prawdę wspaniałe klimatyczne miejsce na kameralne wesele w górach! Przeczytajcie, obejrzyjcie zdjęcia, a być może sami postanowicie zorganizować wesele w Ziębówce

Wybór miejsca na ślub  w górach

Jak się pewnie już domyślacie. Monika i Marcin nie są z Zakopanego czy Podhala. Mało tego – są z Pomorza a to przecież zupełna odwrotność gór. Jednak jak sami napisali ich serducha są w Tatrach. Postanowili zorganizować ślub w górach, taki niewielki, skromny, ale zarazem klimatyczny i oryginalny. Wybór miejsca ślubu padł od razu- kaplica św. Anny na Płazówce, jednak z przyjęciem weselnym było inaczej… postanowili się dopytać swoich fotografów ślubnych a my postanowiliśmy im pomóc…

A wesele w Ziębówce

Rozważań na temat miejsca wesele było całkiem sporo. Jednym z pierwszych pomysłów była Osada na Budzowskim Wierchu. Pojawił się również pomysł wesela w Szałasie na Polanie. Bardzo mocno również brali pod uwagę Stodołę u Jojo. Stodoła u Jojo, choć bardzo się wszystkim podobała, jednak położona jest w sporej odległości od kaplicy na Płazówce. Postanowiliśmy zatem polecić Monice i Marcinowi jedno z naszych najulubieńszym miejsc na takie kameralne wesela w górach. Restaurację Ziębówka. I był to strzał w dziesiątkę. Po kontakcie z restauracją, podjęli decyzję że ich wesele odbędzie się w Ziębówce!

Dzień ślubu

Błogosławieństwo z Tatrami w tle

Nasi przyszli Nowożeńcy razem z gośćmi mieszkali w Kościelisku w Villi Szymoszkowa Ski. Tam również zaplanowaliśmy przygotowania oraz błogosławieństwo. Uwielbiamy rozpoczynać opowiadać naszą historię pod przygotowań Pary Młodej. Na pewno jest to doskonały wstęp do ślubu oraz wesela. Pojawia się bardzo dużo emocji, zdarzeń wartych uwiecznienia. I to nie tylko u Pary Młodej, ale u ich bliskich! To również doskonały sposób aby wszyscy mogli poznać nas, fotografów!

Po przygotowaniach, ponieważ pogoda była wspaniała, a Villa Szymoszkowa Ski znajduje się praktycznie tuż pod Giewontem, na błogosławieństwo wyszliśmy do ogrodu. Dzięki temu w tej ciepłej uroczystości mogli uczestniczyć wszyscy zaproszeni goście, cała rodzina. A samo błogosławieństwo nabrało wspaniałego, górskiego klimatu.

Ślub na Płazówce

Jak już wiecie, ceremonia odbywała się w kaplicy św. Anny na Płazówce. Płazówka to przysiółek wsi Witów. Sama kaplica jest przepięknie położona, na polanie pośród świerkowych lasów ze wspaniałym widokiem na Tatry Zachodnie. Tutaj odbyła się bardzo ciepła i kameralna uroczystość. Monika z Marcinem to wspaniali i uśmiechnięci ludzie. Samym nam udzieliły się ich wspaniałe nastroje.

Po ceremonii – sesja z Tatrami w tle

Ponieważ jak pisaliśmy wyżej, z okolic kaplicy na Płazówce rozpościera się piękny widok na Tatry, zanim rozpoczęło się wesele w Ziębówce Monika z Marcinem wyciągnęli nas na krótki plener w tamtej okolicy. Ich goście mieli chwilę czasu dla siebie, a my pospacerowaliśmy po polanie w poszukiwaniu ciekawych ujęć. Był to znakomity pomysł. Ziębówka przecież nigdzie nie uciekała, a nasi Nowożeńcy mieli chwilę wytchnienia dla siebie przed przyjęciem.

Czas na plenerowe wesele w Ziębówce!

Czy napisaliśmy Wam że opisywane dziś wesele w Ziębówce było plenerowe? Ziębówka to idealne miejsce na plenerowe wesele właśnie. Monika z Marcinem nawet na swój pierwszy taniec udali się na podest znajdujący się w ogrodzie wszy Ziębówce. Było ciepłe sierpniowe popołudnie, więc praktycznie całe wesele w Ziębówce odbyło się w plenerze. Goście byli po prostu zachwyceni. Kiedy zapadł zmrok i okolicę rozświetliły lampki, na podest wjechał tort. A o 22 zanim pożegnaliśmy się z tą wyjątkową parą w ogrodzie zapłonęło ognisko.

Popatrzcie sami jak wyglądało plenerowe wesele w Ziębówce!

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28