Image Alt

Ślub w kaplicy na Płazówce

 Jak zorganizować ślub w kaplicy na Płazówce

Dzisiaj chcieliśmy Wam napisać szczegóły o tym w jaki sposób zorganizować ślub w Kaplicy na Płazówce. Jest to kolejne, po kaplicy na Jaszczurówce miejsce, które polecamy na organizację kameralnych ślubów. Kaplica na Płazówce to piękna, drewniana i wspaniale położona świątynia. Jak dojechać, gdzie załatwić formalności.  To wszystko spróbujemy Wam opisać, a całość ilustrujemy oczywiście naszymi zdjęciami

Ślub w kaplicy na Płazówce

Kaplica na Płazówce – informacje

Kaplica św. Anny na Płazówce jest jednym z najpiękniejszych drewnianych kościółków na Podhalu. A samo jego położenie zwiększa jeszcze atrakcyjność tej niewielkiej świątyni. Płazówka, to polana z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Tatry Zachodnie. W okół polany znajduje się bardzo niewiele domków, a otoczona jest pięknym świerkowym lasem. Oddalona jest znacznie od dróg i większych miejscowości, a pośród niezmąconej ciszy słychać jedynie świergot ptaków i szum wiatru.

    Ślub w kaplicy na Płazówce

Kaplica na Płazówce została wybudowana w latach 80 XIX wieku. Jest całkowicie drewniana, w stylu zakopiańskim na drewnianej podmurówce. W latach trzydziestych XX wieku wykonano organy. W przeciwieństwie do kaplicy na Jaszczurówce, kaplica na Płazówce posiada chór. Nie posiada jednak normalnych rzędów ławek, jakie zwykle spotykamy w kościołach czy kaplicach. Podczas mszy Para Młoda spoczywa na krzesłach, a jedyne miejsca siedzące to ławy umieszczone równolegle do ścian bocznych. Dlatego też, jeżeli będziecie organizować ślub w kaplicy na Płazówce, musicie mieć to na uwadze. Miejsc siedzących dla gości, nie będzie dużo.

Kaplica na Płazówce

Kaplica na Płazówce – położenie

Położona jest na terenie Witowa, około 14 km od  Zakopanego. Aby się do niej dostać z Zakopanego musicie się kierować na Krzeptówki i Kościelisko Kiry. Następnie będziecie kierować się w kierunku Witowa. Jednak do samego Witowa już nie docieracie. Przed tą miejscowością skręcacie w prawo, przez mostek na rzece Czarny Dunajec. Droga która prowadzi do Płazóki jest dosyć wąska, przebiega przez las. Jednak jest asfaltowa i łatwo przejezdna. Kaplica na Płazówce znajduje się na samym jej końcu, na pięknej polanie.

widok na Tatry

Ślub na Płazówce – gdzie i jak załatwić sprawy

Jeżeli będziecie organizować ślub w kaplicy na Płazówce z wszystkimi ustaleniami i formalnościami będziecie musieli zwrócić się do Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie. Tam siedzibę mają bardzo sympatyczni księża salezjanie.

Adres: Witów 178B
Telefon: 18 207 17 93
email: [email protected]

Ślub w kaplicy na Płazówce

Organizujemy ślub w Kaplicy na Płazówce a wesele….

Skoro zdecydowaliście się na organizację ślubu w kaplicy na Płazówce, na pewno będziecie szukać miejsca na przyjęcie weselne. Znakomitym rozwiązaniem przy kameralnych ślubach będzie tutaj restauracja Ziębówka w Witowie. Położona niedaleko skrzyżowania z drogą prowadzącą do Doliny Chochołowskiej. Mijać ją będziecie jadąc z Zakopanego do kaplicy na Płazówkę. To na prawdę wspaniałe, klimatyczne miejsce z pięknym, leśnym ogrodem.

Jeżeli będziecie organizować jednak większy ślub w kaplicy na Płazówce, doskonałym miejscem będzie Witowianka  przy Witów Ski. Ta regionalna restauracja znajduje się już w samym Witowie.

ślub na Płazówce

Podsumowanie czyli czy warto organizować ślub w kaplicy na Płazówce…

A więc czy warto zorganizować ślub w kaplicy na Płazówce w Witowie. Naszym zdaniem, zdaniem fotografów ślubnych zdecydowanie tak! To piękne miejsce, charakterystyczne dla klimatu Podhala i Zakopanego. I chyba jako jedyny kościółek z tak pięknym widokiem na Tatry. Polecamy!

ceremonia ślubna

kaplica w Witowie

ceremonia ślubna na Płazówce

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Comments

 • Michalina
  27 listopada, 2020

  Cześć z tej strony Michalina,
  wraz z narzeczonym mieliśmy/planowalismy duże wesele, ale ze względu na Covid chcemy to zmienić, żeby się nie denerwować. I właśnie rozmawialiśmy i stwierdziliśmy, że ślub w górach to super sprawa, biorąc pod uwagę, że oświadczyny również były w górach. I właśnie znalazłam Twoja stronkę, gdyż szukałam kościółków w Google grafika 🙂
  Dzięki za inspiracje!
  Będziemy działać w tym temacie
  Pozdrawiam serdecznie,
  Michalina S.

 • Magda
  7 stycznia, 2023

  Witaj, bedziemy slubowac 30.08.2024 r na plzowce ❤️ alub bedzie kameralny zakonczony obiadem w pobliskiej knajpie (mam taka nadzieje ;)))
  Planujemy pozniej sesje zdjeciowa ale chyba nawet tego samego dnia po obiedzie na polnie przy kapliczce. Czy moge prosic o wycene zdjec podczas urpczystosci oraz sesji zdjeciowej?

  Pozdrawiam,
  Magda 🙂

  • Gabriela
   16 stycznia, 2023

   Mogę zapytać o ktorej godzinie ? O 13 ? Tez planuje tam ślub ale mam problem z godziną

 • Magda
  7 stycznia, 2023

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28