Image Alt

Wesele w Zakopanem

ślub i wesele góralski dwór kościelisko 48

Wesele w Zakopanem – w Karczmie na Podhalu

W poprzednim wpisie pisaliśmy na temat organizacji ślubu w Zakopanem organizowanym przez Pary Młode przyjeżdżające na Podhale z Polski czy z Europy . Obiecaliśmy Wam, że opiszemy jak zorganizować wesele w  w Zakopanem czy na Podhalu – bo czymże jest ślub bez wesela czy przyjęcia weselnego.

 

 

Duże wesele w karczmie podhalańskiej.

Zakopane i Podhale z racji dużego ruchu turystycznego obfituje w całkiem duże karczmy pozwalające zorganizować wesele nawet na ponad 300 osób. To tutaj przeważnie organizowane są wesela góralskie. W rejonie podtatrzańskim to one właśnie dominują przy organizacji tego typu przyjęć. Domy weselne – nastawione głównie na ten cel są spotykane zdecydowanie rzadziej. Duże karczmy bardzo często zlokalizowane są przy wyciągach – zimą zajmują się obsługą narciarzy – natomiast latem zajmują się organizacją wesel. Wielokrotnie fotografowaliśmy w takich karczmach i niczym nie ustępują one domom weselnym. Często są znakomicie urządzone, tak aby wpasować się w podhalański, góralski klimat i często posiadają świetnego szefa kuchni jak na przykład Witowianka.

 

 

Karczmy zlokalizowane przy wyciągach mają jeszcze kilka zasadniczych plusów. Jednym z nich jest parking., który zwykle jest duży – tak aby mógł pomieścić zimą wielu narciarzy, no a latem Waszych gości weselnych. Dodatkowym atutem jest fakt, że często w takim miejscu dostępne są pokoje gościnne, co na pewno ucieszy Waszych bliskich. Nocleg w miejscu wesela ma niezaprzeczalne plusy.

Oczywiście poza wyciągami też możemy znaleźć wiele dużych karczm organizujących wesela – jak na przykład Tatrzański Bór w Małem Cichem. W tym wypadku niewątpliwym plusem będzie możliwość zorganizowanie wesela w sezonie zimowym, co w wypadku karczm przy wyciągach może być trudne.

 

Kameralny ślub w Zakopanem i na Podhalu a przyjęcie weselne

Oczywiście na Podhalu i w Zakopanem istnieje ogromna ilość karczm i restauracji, w których można zorganizować mniejsze przyjęcie weselne. Wybór tutaj jest ogromny – zależy od tego co Wam się podoba, jakie wnętrza lubicie. Duży plus mają miejsca, które oprócz restauracji posiadają wynajem pokoi podobnie jak przy większych Karczmach. Na przykład restauracja Javorina w Zakopanem czy Góralski Dwór w Kościelisku.

Odległość wesela od miejsca ślubu

Biorąc pod uwagę uwarunkowania panujące w Zakopanem i na Podhalu, na pewno znajdziecie takie miejsce w okolicy kościoła w którym zdecydowaliście się na zorganizowanie ceremonii ślubu. I szczerze polecamy takie rozwiązanie, szczególnie jeżeli decydujecie się na uroczystość w czasie sezonu (choć niektórzy twierdzą że sezon w Zakopanem trwa cały rok). Tak na prawdę nigdy nie wiecie czego można spodziewać się na zakopiańskich ulicach. lepiej zdecydować się na jak najbliższe położenia.

Przykłady? Bardzo często fotografujemy śluby w kaplicy na Jaszczurówce. W pobliżu znajduje się Karczma Przy Młynie – świetne miejsce – bardzo fajny klimat i przede wszystkim blisko. nawet bliżej Karczmy Przy Młynie znajduje się kościół na Bulwarach Słowackiego. Można bez problemu przejść na nogach. Tutaj uwaga. W Zakopanem na Bulwarach Słowackiego mamy dwa kościoły – jeden to Parafia św. Antoniego w Zakopanem ojców Bernardynów – o tym piszemy wyżej, natomiast drugi to Kościół Rektoralny NMP Królowej Świata Salwatorianów. Oba piękne i warte uwagi – jednak warto zaznaczyć gościom i oczywiście fotografom ślubnym w którym kościele dokładnie odbędzie się ceremonia.

 

Kolejny przykład to kościół w Kościelisku. Wspaniały, klimatyczny drewniany kościół. Jeżeli zdecydujecie się na ślub w Kościelisku, pamiętajcie aby szukać karczmy czy restauracji w Kościelisku właśnie, ewentualnie w Witowie. Wówczas będziecie mogli dokładnie zaplanować dzień.

wesele w zakopanem

wesele w zakopanem

wesele w zakopanem

wesele w zakopanem

A może góralska muzyka na wesele w Zakopanem?

Organizując wesele w Zakopanem czy na Podhalu na pewno warto rozważyć góralską muzykę. Dla gości na pewno stworzy ona niezapomniane przeżycia i podkreśli góralki klimat Waszej uroczystości. Myśleliście o DJu? Macie już wybrany zespół? Nie ma problemu. To że góralska muzyka na wesele to niebanalny pomysł to jedno, druga sprawa to jest fakt iż nie musicie rezygnować ze swojego ulubionego zespołu czy DJa. Muzykanci zagrają dla Was przed ślubem, przy wejściu do kościoła, podczas komunii świętej. Ewentualnie jeszcze do obiadu. A resztą może zająć się DJ czy zespół! Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza!

wesele w zakopanem

wesele w zakopanem

wesele w zakopanem

wesele w zakopanem

Mamy nadzieję że w choć małym stopniu podpowiedzieliśmy Wam jak zorganizować wesele w Zakopanem czy wesele na Podhalu. Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania – kontaktujcie się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Comments

  • 26 czerwca, 2020

    Mam nadzieję, że i mój ślub będzie taki piękny

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28