Image Alt

Alicia & Karl – ślub i wesele Góralski Dwór Kościelisko

ślub i wesele góralski dwór kościelisko 11

Alicia i Karl – ślub i wesele Góralski Dwór  Kościelisko

Od początku wiedzieliśmy że będzie to wyjątkowy dzień. Ona – Polka, On – prawdziwy Anglik. Zdecydowali się na ślub w Kościelisku, a na wesele wybrali Góralski Dwór Kościelisko.

Przygotowania do ślubu po angielsku!

Przygotowania odbyły się w typowo angielskim klimacie. Jak na nasze warunki bardzo nietypowo. U nas, szczególnie podczas wesela góralskiego młodzi spotykają się po swoich przygotowaniach i mimo że do kościoła jadą oddzielnie to cały czas mają ze sobą kontakt. W przypadku Alicji i Karla było zupełnie inaczej. Panna młoda przygotowywała się zupełnie oddzielnie od pana młodego. W dwóch różnych miejscach. W tym samym momencie. On w Góralskim Dworze w Kościelisku, ona na makijażu i u fryzjera w Zakopanem oraz w swoim domu rodzinnym również w Zakopanem. Nie widzieli się przez cały dzień. Nie rozmawiali przez telefon. Nie wolno im było sobie nawet wysłać smsa! Kontakt ze sobą mieli jedynie „best man” i „maid of honour”  czyli drużba i druhna. Narzeczeni zobaczyli się do na samej ceremonii zaślubin, kiedy ojciec panny młodej symbolicznie oddał jej rękę Karlowi.

Fryzjer i makijaż ślubny.

Alicja na przygotowywanie fryzury ślubnej wybrała salon fryzjerski  w Zakopanem Margo. Nam ciężko oceniać jakość usług tego salonu,  jak chyba każdy fotograf patrzymy przez zupełnie inny pryzmat – jak całość prezentuje się na zdjęciach. Jako że mieliśmy okazję już tam fotografować, cieszyliśmy się z wyboru panny młodej. I nie zawiedliśmy się. Salon jest duży, jasny i ciekawy do fotografowania. A plusem jego na pewno jest fakt iż w tym samym miejscu znajduje się gabinet kosmetyczny Justyna. Tutaj oceniając okiem fotografa jest również rewelacyjnie. Przede wszystkim genialne światło. Bardzo lubimy tam fotografować.

 

Przygotowania Panny Młodej

Tak jak już wcześniej pisaliśmy całe przygotowania odbywały się w dwóch różnych miejscach. I tutaj możecie zauważyć jeden z wielu plusów dwóch fotografów ślubnych. Zawsze powtarzamy, że wolimy być razem. Ale kiedy trzeba się rozdzielić  – nie ma problemu, rozdzielamy się. mamy wówczas może mniej kadrów. Są trochę mniej zróżnicowane. Ale jesteśmy w dwóch miejscach na raz. W tym wypadku Alicja przygotowywała się w swoim domu rodzinnym.

Przygotowania Pana Młodego – Góralski Dwór Kościelisko

Góralski Dwór w Kościelisku zawsze dla młodych szykuje ten sam pokój. Przynajmniej w kilku przypadkach kiedy my tam fotografowaliśmy. Dzięki temu wiemy czego spodziewać się, jak się ustawić oraz jakie warunki tam zastaniemy. W przypadku Karla całe przygotowania odbyły się w typowo angielskim klimacie. Nawet garnitur młodego był inny. Był to częściej spotykany w krajach anglosaskich garnitur żakietowy. Do tego wiązany fular zamiast krawata czy muchy. Bardzo po angielsku. Z fularem i krawatem trudno czasem dojść do porozumienia, gdyż krawat to po angielsku „tie” natomiast fular to… „cravat”.  Czyli „How to tie a cravat” nie ma nic wspólnego z krawatem i oznacza po prostu – jak zawiązać fular… Skomplikowane 😉

Ślub w Kościelisku

Ceremonia ślubu odbyła się również w Góralskim Dworze. Pan Młody wyczekiwał na swoją narzeczoną na miejscu, ona wprowadzona przez swojego ojca, zasłonięta welonem, który odsłoniła podchodząc dopiero do narzeczonego. Piękny ślub w Kościelisku w angielskim stylu,  w tak innym niż te spotykane na no dzień w Polsce.

Wesele Góralski Dwór

Wybierając na wesele Góralski Dwór, para młoda podjęła świetną decyzję. Sala posiada znakomite wnętrza, zachowując podhalański klimat. W ostatnich latach Góralski Dwór został nieco przebudowany, dzięki czemu miejsce gdzie podczas wesel zwykle znajduje się parkiet do tańczenia – posiada niesamowity widok na Tatry i Giewont. Miejsce to , podczas bardziej kameralnych wesel może służyć za główną salę.

Plener ślubny w Kościelisku

Młodych wyrwaliśmy z wesela na krótki plener w Kościelisku. W zamierzeniu miała być to sesja z widokiem na Tatry. Jednak angielski ślub musiał odbyć się w klimacie angielskiej pogody – a zatem plener odbył się we wspaniałych mgłach. Zawsze powtarzamy, że do wspaniałej sesji ślubnej nie potrzeba super słońca i pełnego błękitu na niebie. Każdy fotograf lubi chmury i mgły! Więcej o naszych plenerach ślubnych na Podhalu tutaj.

Para Młoda: Alicia & Karl

Fotograf: Tatrafoto

Miejsce przygotowań: Zakopane, Góralski Dwór Kościelisko

Ślub: Góralski Dwór Kościelisko

Wesele: Góralski Dwór Kościelisko

Plener ślubny: Kościelisko

 

 

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28