Image Alt

Ślub w Zakopanem okiem fotografa ślubnego

Ślub w Zakopanem okiem fotografa ślubnego

Jeżeli odwiedziliście nas, być może pragniecie zorganizować swój ślub w Zakopanem lub dopiero rozważacie przeprowadzenie swojego ślubu w górach ?
Zaobserwowaliśmy, że od kilku ostatnich lat Pary Młode spoza Podhala coraz chętniej decydują się na ślub w Zakopanem – stolicy Tatr. Jest to według nas ciekawy i bardzo fajny trend. Nie ukrywajmy – Zakopane i całe Podhale to teren bardzo wyjątkowy, wręcz unikalny. Nie mamy na myśli tylko położenia geograficznego – czyli bliskości Tatr. Chodzi również o wyjątkowy klimat tutaj panujący, o wyjątkową kulturę i ludzi tworzących niepowtarzalną atmosferę. Wciąż żywa tradycja „Skalnego Podhala” jest inspiracją dla wielu Par Młodych.

Pomyślcie również o swoich gościach, swojej rodzinie. Będzie to dla nich niesamowita atrakcja, jedno wyjątkowe wesele do zapamiętania. Sprawicie najbliższym ogromną radość i zapewnicie unikalne wspomnienia. Będą chłonąć krajobrazy, żywą kulturę góralską, architekturę zakopiańską i tą niesamowitą barwną muzykę.  Do dziś pamiętamy jak mama pewnej panny młodej siedząc podczas przyjęcia weselnego zimą przy kominku wspominała jak to w dzieciństwie ostatnio widziała tyle śniegu. Państwo  Młodzi pochodzili ze Szczecina, zorganizowali swój ślub w Zakopanem, przywieźli tu rodziców, rodzinę, przyjaciół – spędzili na Podhalu wspaniały czas.

Postaramy się Wam opisać zalety i to co wyróżni Wasz ślub w Zakopanem od innych ślubów. Spróbujemy Was namówić do przyjazdu na Podhale na swoje wesele, lub jeśli już podjęliście taką decyzję to na pewno Was w niej utwierdzimy

Miejsca na przygotowania i błogosławieństwo

Organizując ślub w Zakopanem na pewno zastanawiacie się na pewno co zrobić z Waszymi przygotowaniami. No i oczywiście z błogosławieństwem. U par organizujących ślub w okolicach swojego miejsca zamieszkania, wszystko odbywa się w ich domach rodzinnych. Przyjeżdżając jednak na ślub do Zakopanego na pewno wynajmiecie noclegi w okolicy miejsca ślubu. To będzie doskonałe miejsce na stworzenie takiego domu rodzinnego na wyjeździe. I będzie nawet lepiej niż u Was, w domu rodzinnym. Dlaczego? Otóż wszyscy będą mogli być na miejscu. Cała rodzina, świadkowie, przyjaciele będą się krzątać po całym domu. Będzie to doskonała okazja na pokazanie na naszych zdjęciach całej tej atmosfery przygotowań Waszych najbliższych. Dodatkowo wybierając miejsce możecie zwrócić uwagę na jego wystrój, położenie, widoki, ogród… Pięknie wkomponuję się to w historię Waszego ślubu.  Znakomicie podkreśli też góralski jego klimat!

Kościoły.

Ślub w Zakopanem

Ślub w Zakopanem

Ślub w Zakopanem

 

Zdecydowanie jednym z wyróżniających elementów Zakopane i Podhale są przepiękne drewniane kościółki w stylu zakopiańskim. Dla nas – fotografów ślubnych są one co prawda wyzwaniem, gdyż drewniane wnętrza są znacznie trudniejsze do sfotografowania niż duże, jasne kościoły. Jednak mamy na tym polu bardzo duże doświadczenie i bardzo lubimy w nich fotografować. Wracając do zakopiańskich kościołów – ich styl, piękne zdobienia, niepowtarzalne światło panujące wewnątrz znakomicie współgrają z ideą kameralnych ślubów odbywających się na Podhalu.  W większości kościołów na ślub księża zakładają piękne, góralskie często ręcznie wyszywane ornaty,  co dodaje uroczystości ślubnej niepowtarzalności. Jednym z naszych ulubionych kościołów na Podhalu, w którym uwielbiamy fotografować jest Rzymskokatolicka Parafia Świętego Kazimierza Królewicza w Kościelisku, panuje tam niesamowity klimat, co sprawie, że śluby w tym miejscu są naprawdę wyjątkowe.

Domy weselne – karczmy

Zakopane i Podhale z racji ruchu turystycznego dysponuje również ogromną ilością miejsc na zorganizowanie wesela. Jednak ten temat opiszemy w oddzielnym artykule.

Ślub w Zakopanem

Ślub w Zakopanem

Góralski klimat

Zakopane i Podhale to również niepowtarzalna, góralska kultura na stałe połączona z muzyką, tańcem i śpiewem. Goście weselni na pewno będą zachwyceni mogąc ją poznać i z nią obcować. Podczas ślubów, które fotografowaliśmy często spotykamy się z osobami które po raz pierwszy przyjeżdżają do Zakopanego. I rozkochują się w Podhalu. Dla Was, Pary Młodej wybierającej Zakopane na swój ślub, być może to coś dziwnego. Wy zapewne Zakopane znacie i kochacie. Jednak sprawdźcie wśród swoich bliskich – na pewno część z nich nigdy tutaj nie była – a być może jest to ich marzenie. Dla nich Wasz ślub na pewno będzie niezapomniany.

Ślub w Zakopanem

Ślub w Zakopanem

Ślub w Zakopanem

Tatry

Ślub w Zakopanem

Ach te widoki. Nasze góry są dla nas najpiękniejsze na całym świecie. Zawsze kiedy wracamy z urlopu czy dłuższego wyjazdu, po zobaczeniu Tatr nadchodzi uczucie „jesteśmy w domu”. Wtedy rozumiemy dlaczego do Zakopanego przyjeżdża rzesza turystów. Widoki są wspaniałe, nie tylko dla Was czy dla gości, którzy na pewno będą zachwyceni naszymi górami. Organizując ślub w Zakopanem macie doskonałą okazję,  aby zorganizować plener ślubny w Tatrach. Taka sesja idealnie będzie współgrać w albumie ślubnym z pozostałymi zdjęciami. A dla gości możecie zorganizować wycieczkę do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jeżeli rozważacie organizację Waszego ślubu w Zakopanem, czy na Podhalu zachęcamy Was do tego. Uwierzcie nam,  wszystko uda się Wam zorganizować zdalnie. W dzisiejszych czasach to żaden problem. My jako fotografowie ślubni chętnie Wam w tym pomożemy. Znamy kościoły, znamy osoby zajmujące się makijażem ślubnym, stylistów, florystów. A nam bardzo zależ aby zdjęcia były jak najlepsze więc polecimy Wam jak najlepiej! Zapraszamy do kontaktu z nami!

 

 

 

 

 

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28