Image Alt

Wesele w hotelu Askana

wesele w hotelu Askana

Fotografia Ślubna w Góralskim Klimacie - Weslele w Hotelu Askana, Białka Tatrzańska

Witajcie w świecie magicznych chwil, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością miłości. Apart Hotel Askana w Białce Tatrzańskiej to niezwykłe miejsce, które stało się świadkiem miłości Eweliny i Piotra. To ich wesele w hotelu Askana chcieliśmy Wam dzisiaj pokazać. Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym artykułem, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się dlaczego warto zorganizować wesele w Hotelu askana. Dowiecie się również trochę o góralskim weselu Eweliny i Piotra. A pod artykułem oczywiście w naszej galerii zdjęć będziecie mogli zobaczyć jak ich wesele w hotelu Askana wyglądało. 

Mamy również dla Was nie małą niespodzianke. Być może wiecie że od pewnego czasu zajmujemy się nie tylko fotografią ślubną. Tak więc pewnego dnia, doszliśmy do wniosku, że wspaniale było by kręćić również filmy ślubne. Mamy już za sobą wiele realizacji filmowych a jedną z nich jest włąsnie góralskie wesele Eweliny i Piotra. Dlatego przez samymi zdjęciami koniecznie obejrzyjcie jeszcze nasz film ślubny!

O apart hotelu Askana- to wspaniałe miejsce na wesele

Apart hotel Askana to obiekt położony w malowniczym otoczeniu Tatr. To doskonałe miejsce na zorganizowanie wesela w stylu góralskim. Przemyślane detale, wspaniała regionalna kuchnia i niepowtarzalny klimat tego miejsca tworzą idealną atmosferę do celebrowania miłości. 

Oczywiście jeżeli organizujecie wesele w hotelu Askana, nie koniecznie musi być ono w stylu góralskim. Równiez klasyczne wesele, zorganizowane w hotelu Askana będzie wspaniałe i doskonałym klimacie. Wnętrze jest eleganckie i bardzo przyjemne. Nawet organizując mniejsze i kameralne przyjęcia weselne, chrzciny czy komunie Wy, Wasze rodziny i goście będziecie się na pewno świetnie bawić.  

Sam hotel Askana położony jest w centrum Białki Tatrzańskiej, bardzo blisko znanego kompleksu narciarskiego – Kotelnicy Białczańskiej. Zresztą zobaczcie sami na mapie

Z zakopanego napewno Najszybciej dojedziecie tam przez Bukowinę Tatrzańską. Natomiast jeśli będziecie jechać na przykład z Krakowa, odbijcie w Nowym Nargu na Białkę Tatrzańską. To na pewno będzie najszybszy dojazd.

Musicie wiedzieć że Apart Hotel Askana to stosunkowo nowe miejsce. Powstało dosłownie kilka lat temu. A my juz mieliśmy okazję być tak milka razy i za każdym razem było dosłownie wspaniale. Na prawdę polecamy!

 

Magia ślubu w Kościele w Murzasichlu

Wróćmy jednak do naszych dzisiejszych bohaterów. Oczywiście zanim rozpoczęło się nasze góralskie wesele w hotelu Askana, po przygotowaniach i błogosławieństwie miała miejsce ceremonia. Jeśli śledzicie naszą stronę, wiecie napewno, że góralskie tradycje przedślubne śą bardzo bogate. Co więcej, óżnią się znacząco od typowych weselnych tradycji. Jeśli jednak chcielibyście się dowiedzieć więcej odsyłamy Was do naszego tekstu o weselu góralskim.

Ceremonia ślubna Eweliny i Piotra odbyła się w klimatycznym Kościele Najświętszej Marii Panny w Murzasichlu. Kościół ten przeniknięty jest historią i tradycją, dlatego stanowi doskonałe tło dla sakramentu małżeństwa. To przepiękna drewniana świąrtynia której budowa rozpoczęła się aż 70 lat temu. Kościół wybudowany został całkowicie dzięki nakładom i wysiłkowi mieszkańców Murzasichla. Z pewnością stanowi on jeden z najciekawszych przykładów współczesnej drewnianej architektury sakralnej na Podhalu.

 

Dziwna nazwa Murzasichle

Z pewnością opisując Wam ślub w Murzasichlu, nie sposób nie napisać o samej miejscowości o dziwnej nazwie Murzasichle. Dlaczego dziwnej? Po pierwsze powstała z kilku słów. Po drugie niejednokrotnie częstokroć połączenie tych słów powoduje problemy z wymową. Na pewno chcielibyście wiedzieć skąd nazwa się wzieła i co to za słowa. Wersji skąd wzięła się nazwa Murzasichle jest co najmniej dwie. Ale obie są do siebie podobne. Na pewno chodzi o połączenie trzech słów Mur Za Sichła. A jak wymawiać nazwę Murzasichle? No właśnie jak połączenie trzech słów MurZaSichle 🙂 Czy Mur był za Sichłą, czy Sichła za Murem, niewątpliwie to ciekawy temat lecz prawdopodobnie rozpisalibyśmy się tak, że całkiem zapomnielibyśmy, że czeka na nas wesele w hotelu Askana. 

Góralskie wesele w hotelu Askana

Na pewno jako fotograf i filmowiec ślubny działający na Podhalu specjalizujemy się w weselach góralskich. Staramy się uwiecznić emocje  i spontaniczność tego wyjątkowego dnia. Choć uwielbiamy fotografować i filmować wszystkie śluby, na pewno na weselach góralskich czujemy się jak „w domu”
Oczywiście tak też było i na Eweliny i Piotra weselu w hotelu Askana. Ewelina i Piotr co prawda dotarli na wesele nie za pomocą końskich zaprzęgów, jak to często bywa na góralskim weselu. Tym razem do hotelu Askana na wesele parę młodą przywiozły konie mechaniczne. I to musicie wiedzieć że nie były to po prostu samochody. Ewelinę i Piotr wraz z drużyną   przywiozła cała flota terenówek!
Na parę młodą tradycyjnie czekali rodzice z chlebem i solą, a po wejściu na salę przywitały ich piękne weselne dekoracje i elegancka sala. Ich pierwszy taniec w ciężkim dymie na sali weselnej w hotelu Askana po prostu zachwycał.

Plener z drużyną na Przełomie Białki

Skoro mówimy wesele góralskie, musimy również powiedzieć plener z drużyną. Co więcej, czy to słońce, czy to też chmury, na plener z drużyną podczas góralskiego wesela udać się po prostu musimy. Dla nas to okazja uchwycenia na prawdę ciekawych kadrów. Co więcej zdjęcia z takiej sesji w plenerze potrafią być zabawne, a nawet szalone. A młoda para ma chwilę tylko dla swoich drużbów. A czasem i tylko dla siebie. Bo musicie wiedzieć, że gdy wyszalejemy się już z drużbami i druhnami, zawsze proponujemy Parze Młodej na szybką sesję plenerową tylko we dwójkę. 

Z Eweliną i Piotrem udaliśmy się nad Przełom Białki niedaleko Nowej Białej. To ciekawe miejsce z dużym potencjałem na sesję plenerową. A jako że pochmurna pogoda sprawiła że gór nie było widać, był to na pewno świetny wybór.

Wesele w hotelu Askana – Poprawiny

Następnego dnia jak na góralskie wesele przystało w hotelu Askana odbyły się poprawiny. Ponieważ pierwszego dnia podczas góralskiego wesela dzieje się bardzo wiele, praktycznie zawsze Pary Młode organizują huczne poprawiny. To drugiego dnia właśnie odbywają się podziękowania rodzicom. Również w poprawiny organizujemy pamiątkowe zdjęcia z gośćmi. I wreszcie w ten dzień Pani Młoda zakłada białą suknię, a Pan Młody garnitur. Przecież pierwszy dzień, dzień ślubu przepełniony jest tradycją, a więc i para młoda ubiera się w przepiękne, tradycyjne, góralskie stroje ślubne. 
Zapraszamy Was na film ślubny i galerię zdjęć pokazujące to wspaniałe góralskie wesele w hotelu Askana.

 

Jak podobało Wam się wesele w hotelu Askana

Ciekawi jesteśmy Waszych wrażeń. Może podzielicie się w komentarzu kilkoma słowami i napiszecie jak podobało Wam się wesele w hotelu Askana. My na pewno chętnie wrócimy tam na kolejne wesela, czy to góralskie, czy też klasyczne. Kto wie, może spotkamy się tam z Wami? Do zobaczenia! 

Monika Nodzyńska - fotograf i filmowiec ślubny. Swoim kobiecym spojrzeniem szuka szczegółów, dodatków uczuć i emocji.

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28