Image Alt

Ślub w górach? To świetny pomysł!

Kameralny ślub w górach

Jeżeli wielkiego hucznego wesela poszukujecie innego rozwiązania, poszukujecie innych wrażeń, niewielkiego przyjęcia z wyjątkowym klimatem to mamy dla Was propozycję! Kameralny ślub w górach! Dlaczego? Jakie są plusy i minusy organizacji kameralnego ślubu w górach. Z czym należy się liczyć i jak to wszystko zorganizować – postaramy się opisać tutaj i oczywiście namówić Was na kameralny ślub w górach. Na pewno będzie wyjątkowy!

… czy raczej kameralny ślub w Tatrach

Właśnie o jakich górach my tutaj piszemy. Otóż musicie nam wybaczyć. Ale jako że od urodzenia jesteśmy związani z Zakopanem i Podhalem, dla nas góry to Tatry. Tylko i wyłącznie. Dlatego jeżeli piszemy kameralny ślub w górach – to równie dobrze moglibyśmy napisać kameralny ślub w Tatrach. Tatry i góry to dla nas synonimy. Żadne Gorce Pieniny czy Bieszczady. Ale my już tak mamy 🙂

Dlaczego mały ślub i małe przyjęcie weselne

Zacznijmy od tego, skąd pomysł na mały, wyjazdowy ślub. Jakie są jego plusy. I dla kogo jest takie rozwiązanie.  Dużą zaletą kameralnego ślubu, jest fakt że pozwala Wam na przeżywanie tego dnia w bardziej intymny sposób. Zapraszacie świadków, rodziców, być może najbliższych przyjaciół. Emocje towarzyszące Wam pośród grupy naprawdę najbliższych osób, będą ogromne. Być może nie lubicie się czuć gwiazdami, tańce do białego rana to nie Wasz klimat, a zamiast hucznej zabawy wolicie rozmowy towarzyskie.

Na kameralny ślub możecie dużo rzeczy wykonać sami. Indywidualne zaproszenia na ślub dla najbliższych? Wspaniały pomysł, na pewno Wasza rodzina je doceni. Dekoracje na przyjęcie weselne, takie jakie lubicie. Czy w końcu upominki dla Waszych gości. Wszystko to sprawi, że Wasz kameralny ślub będzie wyjątkowy, indywidualny i niezapomniany.

Dla Waszych gości taki mały ślub również będzie wspaniałym przeżyciem. Będą czuć się swobodniej. Szybciej poznają się na wzajem. Będą mieli z Wami więcej kontaktu, a dzięki temu że poświęcicie im więcej uwagi zostaniecie zapamiętani jako wyjątkowi gospodarze. A jeśli zabierzecie ich w wyjątkowe miejsce, połączycie Wasz ślub ze zwiedzaniem, spędzeniem więcej czasu wspólnie na pewno będą to dla Was i waszych najbliższych niezapomniane chwile. Dlatego możecie zorganizować swój kameralny ślub w górach.

Dlaczego zorganizować  kameralny ślub w górach?

Zacznijmy od tego dlaczego właśnie kameralny ślub w górach, a nie na przykład nad morzem. Otóż Tatry są na prawdę wyjątkowe. To nie wyłącznie widoki, lasy, skaliste szczyty czy rwące potoki. To także góralska kultura, wspaniała muzyka, kolorowe stroje, gościnność i architektura. Ten słynny styl zakopiański. Styl zakopiański, wprowadzony co prawda przez Stanisława Witkiewicza jednak całkowicie oparty na tradycji góralskiej. A obejmuje on nie tylko architekturę ale i stroje, muzykę, instrumenty, meble, wyposażenie. Cały kameralny ślub w górach będzie przepełniony góralskim i zakopiańskim klimatem. Ta muzyka, ten taniec, śpiew. Będzie wspaniałą przygodą nie tylko dla Was, składających sobie przysięgę tego wyjątkowego dnia. Będzie to również niezapomniane przeżycie dla Waszych najbliższych.

Wspomnieć również musimy o drewnianych kaplicach czy kościołach. Zarówno w Zakopanem jak i na całym Podhalu na każdym kroku znajdziecie wyjątkowe drewniane świątynie. Mogą one znajdować się w samych górach, mogą mieć wspaniały widok na Tatry, mogą być w centrum Zakopanego. A każdy kościółek będzie niepowtarzalny. Kilka z nich opisaliśmy szczegółowo dla Was – przeczytajcie jeżeli zdecydujecie się na ślub w kaplicy na Jaszczurówce czy też na ślub w kaplicy na Płazówce. Oczywiście jest ich dużo, dużo więcej. Niektóre bardziej znane, niektóre mniej. A wszystkie wyjątkowe. Posiadają zdobione, drewniane ołtarze. Wspaniałe witraże. Konstrukcja drewniana, oraz drewniane wnętrza powodują, że są bardziej kameralne i urokliwe. A ceremonia ślubna w takim miejscu na pewno będzie bardzo ciepła i ujmująca.

Kameralny ślub w górach

Ślub w górach 29

Kameralny Ślub w górach 28

Kameralny ślub w górach – organizacja

No to jak to wszystko zorganizować? Przyznamy – organizacja kameralnego ślubu w górach będzie od Was wymagała trochę więcej wysiłku, oraz trochę działania zza komputera. Wysyłania maili i skanów. Ale nie martwcie się, tutaj, w górach wszyscy są przyzwyczajeni do załatwiania w ten sposób spraw. A jedna wizyta klika miesięcy przed ślubem to będzie wręcz doskonała okazja do krótkiego (lub jak wolicie dłuższego) urlopu w górach. W końcu znajdziecie usprawiedliwienie dla siebie, rodziny czy szefa żeby się wyrwać w góry. Ze swoim fotografem ślubnym zapewniamy, że wszystko załatwicie zdalnie! Oczywiście jeżeli ten urlop w górach wypali – chętnie się z Wami spotkamy aby się poznać!

Noclegi dla Was i Waszych gości

Na pewno organizując kameralny ślub w górach, musicie pomyśleć o noclegach dla Was i dla Waszych gości. Wybór noclegów możecie połączyć z wyborem sali na Wasze przyjęcie weselne. Wiele restauracji w Zakopanem i na Podhalu, oferuje również wynajem apartamentów i pokoi. Wasi goście na pewno docenią fakt, że mają nocleg na miejscu.

Góralskie wesele Małe Ciche79Przygotowania

Wybierając miejsce na noclegi dla siebie i dla swojej rodziny, musicie zwrócić uwagę także na jedną rzecz. Przygotowania i błogosławieństwo. Kiedy Pary Młode organizują ślub w miejscu zamieszkania, Pan Młody wyjeżdża do Panny Młodej ze swojego domu rodzinnego. Błogosławieństwo ma miejsce w domu rodzinnym Panny Młodej. Kameralny ślub w górach siłą rzeczy wygląda nieco inaczej. Pewnie będziecie się przygotowywać w Waszym pokoju. Tutaj również będzie doskonałe miejsce na makijaż. W Zakopanem jest sporo profesjonalistek, które chętnie podjadą do Was. Dobrym pomysłem jest, żeby Pan Młody szykował się w pokoju na przykład swoich rodziców czy światka. Dzięki temu kiedy już wybranka jego serca będzie gotowa, przyjdzie do niej z kwiatami. Wtedy mamy okazję zorganizować Wasz first-look – pierwsze spojrzenie pary młodej na siebie. To bardzo ważne przeżycie dla Was. Warto uwiecznić je na zdjęciach.

Musicie także uzgodnić miejsce na błogosławieństwo. Świetnym miejscem będzie sala gdzie będzie odbywać się  później przyjęcie, jeśli będziecie organizować większe błogosławieństwo. Jeżeli będzie ono bardziej kameralne, doskonale nada się do tego Wasz pokój.

Kameralny Ślub w górach 1 4

Bryczką na kameralny ślub w górach

A może na kameralny ślub w górach dojechać zaprzęgniętą w konie bryczką czy powozem? Taki element na pewno uatrakcyjni Wasz ślub, podkreśli jeszcze jego wyjątkowość. Po błogosławieństwie podjedziecie razem pod kościół. Później, już po samej ceremonii ślubnej, spokojnie przejedziecie na miejsce wesela, a rodzice i goście dojadą szybciej i będą Was już witać!

Kameralny Ślub w górach 44

Muzyka na żywo czy DJ?

Czy to organizując kameralny ślub w górach, czy to duże wesele musimy stanąć przed wyborem. Czy zaprosić DJ`a czy też wybrać muzykę na żywo i cały zespół. A co jeśli powiemy Wam, że wybierając kameralny ślub w górach możecie zdecydować się na to i to? DJ będzie grał dla Was podczas przyjęcia weselnego, do zabaw na parkiecie. Natomiast przed kościołem, przy wejściu na salę może dla Was grać muzyka góralska! Zagra również na sali dla gości, na początku przyjęcia. Oczywiście jeżeli, Wasza uroczystość będzie bardzo kameralna, możecie wybrać tylko muzykę na żywo. Jednak wiele DJ`ów z Podhala współpracuje z góralskimi kapelami. A takie połączenie na pewno uatrakcyjni gościom ich wspaniały pobyt w Tatrach!

Ślub w kaplicy na Płazówce

Formalności

No dobrze ale co z formalnościami i dokumentami? Nie musicie się tutaj niczym zbytnio przejmować. W dzisiejszych czasach Urzędy Stanu Cywilnego działają w spólnym  systemie informatycznym. Przesyłają sobie wszystkie dane, więc Akt Małżeństwa, czy odpisy dobierzecie w dowolnym miejscu w kraju!

Sesja ślubna w Tatrach

I jesteście już po ślubie. Gdzie zorganizować sesję ślubną jak nie w Tatrach właśnie. Przyjeżdżają do nas nowożeńcy z całej Polski, nawet spoza jej granic na sesje ślubne w górach. A Wy już będziecie na miejscu. Możecie przedłużyć sobie o kilka dni pobyt w Zakopanem, rozpocząć od Podhala podróż poślubną! To będzie znakomity czas aby zorganizować plener na Podhalu. Może wybrać się na Kasprowy Wierch. A może nad Morskie Oko? A co jeśli musicie opuścić Podhale i Tatry zaraz po ślubie? Znamy wiele świetnych miejsc w okolicach, gdzie szybko można podjechać samochodem i wykonać ciekawy, krótką sesję plenerową. Porwiemy Was na chwilę ze ślubu, goście nawet nie zauważą kiedy będą bawić się w góralskim klimacie. Uchwycimy Was, Tatry i wspaniałe okolice. I również będzie to wspaniała pamiątka.

Plener na Kasprowym Wierchu Agnieszka i Sebastian14

Plener na Kasprowym Wierchu Agnieszka i Sebastian12

Plener na Kasprowym Wierchu Agnieszka i Sebastian3

Plener na Kasprowym Wierchu Agnieszka i Sebastian35Czy warto zorganizować kameralny ślub w górach?

I jak? Czy warto zorganizować kameralny ślub w górach? Na to pytanie odpowiedzieć musicie sobie sami. Mamy nadzieję, że jeżeli wahaliście się, to naszym krótkim tekstem trochę Was przekonaliśmy. I spotkamy się już niebawem, pośród górskich szczytów, słuchając wyjątkowej góralskiej muzyki, bawiąc się w kolorowej, regionalnej restauracji. Do zobaczenia!

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Comments

  • Agnieszka Borys
    6 lutego, 2021

    Witam, chcialabym sie dowiedziec jaki jest koszt ?

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28