Image Alt

Wesele w Krainie Smaku – czy warto zorganizować?

Góralskie wesele w Krainie Smaku w Zakopanem1

Wesele w Krainie Smaku – organizacja.

Skoro czytacie ten tekst to pewnie postanowiliście zorganizować swoje wesele w Krainie Smaku w Zakopanem! I znakomicie się składa. Bardzo lubimy to miejsce. I to nie dlatego, że mamy stąd blisko do domu (dobra, przyznajemy się – jest to plus :)), ale dlatego, że Kraina Smaku to doskonałe miejsce na organizację wesela. Dlaczego? W poniższym tekście spróbujemy Wam to opisać i oczywiście pokazać na zdjęciach jak wygląda wesele w Krainie Smaku.

Góralskie wesele w Krainie Smaku w Zakopanem1

Góralskie wesele w Krainie Smaku w Zakopanem2

Kraina Smaku – informacje

Kraina Smaku to modny hotel z restauracją w Zakopanem. A dokładnie na zakopiańskiej Olczy. Olcza to wschodnia część Zakopanego. Dojeżdżamy tutaj odbijając z zakopianki na Ustupie – przed stacją paliw Orlen. Dzięki temu jeżeli będziecie organizować wesele w Krainie Smaku, nie będziecie zmuszeni do poruszania się po centrum Zakopanego.

W Krainie Smaku znajdują się pokoje i apartamenty oraz dwie restauracje w których możecie zorganizować swoje wesele. Pierwsza z nich, większa sala bankietowa to biało izba a druga to mniejsza, bardziej klimatyczna kryjówka.  Na górze znajdują się pokoje oraz apartamenty. To bardzo przydatna informacja, jeżeli przybywacie do Zakopanego z dalszej części Polski lub zza granicy. Możecie wynająć pokoje dla swoich rodzin i gości. Sami dostaniecie pokój dla Młodej Pary od Krainy Smaku. Oprócz tego, że będzie to dla Was wygodne rozwiązanie podczas wesela, będzie to świetnie miejsce do sfotografowania przygotowań!

Góralskie wesele w Krainie Smaku w Zakopanem6

Góralskie wesele w Krainie Smaku w Zakopanem4

Właściciel Krainy Smaku Grzegorz lelek pełni także drugą funkcję. Jest tutaj szefem kuchni. I to szefem kuchni z prawdziwego zdarzenia. O jego nagrodach i talencie doczytacie na stronie Krainy Smaku, a podczas organizacji wesela będziecie mogli obejrzeć mnóstwo zdjęć i autografów od znanych osób dla których gotował. A jak przekonacie się podczas wesela, są to zasłużone pochwały.

Góralskie wesele w Krainie Smaku w Zakopanem35

W krainie Smaku macie także do dyspozycji ogród. I to nie tylko aby goście mogli się przejść, czy dzieci mogły się pobawić. Ponieważ znajduje się tam ciekawa altana, wiszące i oświetlone parasolki oraz sporo kwiatów stanowi on doskonałe miejsce na niewielką sesję ślubną czy na zdjęcia grupowe z gośćmi. uważamy że zawsze lepiej wykonać je na zewnątrz, niż na sali –  nawet takiej bardzo ładnej.

Którą salę wybrać na wesele w Krainie Smaku

Jak już wcześniej pisaliśmy, na wesele w Krainie Smaku macie do wyboru dwie sale. Duża sala bankietowa o nazwie Biało Izba położona jest na poziomie zero. Jest to przestronna sala, z długim parkietem do tańczenia. Przeznaczona raczej na większe wesela. Poniżej znajduje się natomiast mniejsza ale za to bardziej klimatyczna Kryjówka. Wejście do niej znajduje się od drugiej strony, od strony ogrodu o którym wspominaliśmy wcześniej. I nie przejmujcie się, mimo że mimo że Kryjówka znajduje się pod dużą salą, jednak położona jest na poziomie ogrodu i oczywiście posiada okna. A wszystko przez to, że sam ogród znajduje się niżej od podjazdu i wejścia do sali bankietowej. Sama kryjówka ma bardzo ciekawy wystrój, nawiązujący do tradycji podhalańskiej. Sprawdzi się znakomicie przy średnich i mniejszych, kameralnych weselach.

Natomiast, jeżeli organizujecie bardzo duże wesele  – nic nie stoi na przeszkodzie aby goście bawili się na obydwu salach! Na prawdę Kraina Smaku daje dużo możliwości!

Jak skontaktować się z Krainą Smaku?

Jak już wcześniej pisaliśmy sama Kraina Smaku znajduje się na Olczy. Dokładnie Zakopane Janosówka 13. Dostać tam się możemy jadąc od ulicy Oswalda Balzera w Zakopanem, lub z Zakopianki skręcając pod wiaduktem na Ustupie. Będąc na Janosówce skręcamy w wąską dróżkę  prawie na przeciwko drogi prowadzącej do kościoła.

www: https://kraina-smaku.com/
mail: [email protected]
tel.: +48 788 788 220

Robimy wesele w Krainie Smaku, a co ze ślubem?

Jeżeli zdecydowaliście się na wesele w Krainie smaku to być może będziecie zastanawiać się jaki jest najbliżej położony kościół. Najbliżej znajduje się Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik. A znajduje się tak blisko, że z Krainy Smaku można spokojnie do Sanktuarium przejść na nogach. Tym bardziej, że prowadzi do niego praktycznie nie uczęszczana droga! A Samo Sanktuarium jest bardzo ładnym i przestronnym kościołem. I to co ważne dla każdego fotografa ślubnego, całkiem jasnym. A to dzięki witrażom które w sanktuarium są nie tylko nad wejściem, ale i nad ołtarzem. A jeżeli szukacie innych miejsc na ceremonię ślubną, zapraszamy na nasz blog – opisujemy tam najciekawsze naszym zdaniem kościoły i kościółki w Zakopanem i na Podhalu!

Góralskie wesele w Krainie Smaku w Zakopanem25

Góralskie wesele w Krainie Smaku w Zakopanem21

Czy warto zorganizować wesele w Krainie Smaku?

I na koniec pytanie. Czy warto?Naszym zdaniem jak najbardziej warto. Mało to jedno z najbardziej polecanych przez nas miejsc na terenie Zakopanego, a nawet całego Podhala. I to niezależnie od tego którą salę w Krainie Smaku wybierzecie. Miejsce to świetnie nadaje się na organizację wesela czy to jeśli przyjechaliście na Podhale na swój klimatyczny ślub w górach, czy też jeżeli planujecie wyjątkowe góralskie wesele. My jako fotografowie ślubni zdecydowanie polecamy! Zresztą popatrzcie sami!

 

 

 

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28