Image Alt

Ślub i wesele Kościelisko – Gościniec Góralski Dwór

Slub w Kościelisku81

Agnieszka & Robert

Ślub i wesele Kościelisko – Gościniec Góralski Dwór

Ona – Polka, nie pochodząca z Podhala, on Włoch rzecz jasna również nie pochodzący z Podhala 🙂 Oboje, mieszkają w Stanach Zjednoczonych. Ale wybrali na ślub i wesele Kościelisko, miejscowość  położoną na Podhalu, obok Zakopanego. Oddaloną od ich miejsca zamieszkania o wiele tysięcy kilometrów. A na swoich fotografów ślubnych wybrali nas, urzekły ich nie tylko nasze zdjęcia, bardzo spodobało im się również nasze logo….

Rezydencja Gaudi – przygotowania

Z racji dużej odległości dzielącej nas – fotografów i Agnieszkę z Robertem – parę młodą, pierwszy raz mieliśmy się zobaczyć dopiero w dniu ślubu. Jako miejsce przygotowań Agnieszka z Robertem wybrali rezydencję Gaudi w Kościelisku. A dokładniej w części Kościeliska zwanej Sywarne. Pojawiliśmy się tam o ustalonej porze i przywitaliśmy się z …. filmowcami, którzy przybyli do nas z Ukrainy. A chwilę później przybyła .. makijażystka. Ale pary młodej nigdzie na horyzoncie nie było widać. W całej rezydencji Gaudi nie było nikogo! Porozumieliśmy się jednak szybko z Agnieszką (jak się okazało wizyta u fryzjera trochę się przedłużała). Za jej zgodą weszliśmy do środka i obfotografowaliśmy wszystkie rekwizyty i dodatki ślubne. Na szczęście nasza para pojawiła się szybko i mogliśmy rozpocząć fotografowanie ich przygotowań.

 

Ślub w kościele w Kościelisku

Kościół św. Kazimierza w Kościelisku należy do jednych z naszych najbardziej ulubionych kościołów w okolicach Zakopanego i na terenie całego Podhala. Nie jest bardzo jasnym kościołem,  jest kościołem drewnianym. Jednak sposób jego oświetlenia, to jak światło słoneczne wpada do środka oraz samo wnętrze kościoła sprawia, że ma on wspaniały i niepowtarzalny klimat. Ucieszyliśmy się na wieść, że ponownie wystąpimy tam w roli fotografów ślubnych. Agnieszka z Robertem z rezydencji Gaudi dotarli tak jak to przystało na Podhale bryczkami konnymi. Przed kościołem w Kościelisku czekała już na nich kapela góralska z tradycyjną góralską nutą. A w środku uśmiechnięty ksiądz  proboszcz Jacek Mola.

Zapytacie pewnie , jak odbyła się sama ceremonia, skoro Pan Młody i zdecydowana większość gości nie mówiła w języku Polskim. Otóż ceremonia odbyła się w dwóch językach! Przyznamy szczerze, że bardzo często zdarza nam się być fotografami ślubnymi podczas uroczystości gdzie jedna osoba biorąca ślub pochodzi z innego kraju. Właściwie poza jednym wyjątkiem ( a wyjątek ten to wspaniali Sandra i Marcin i ich plenerowy ślub na Podhalu) , to zawsze Panna Młoda pochodzi z Polski, a Pan Młody z innego kraju. Coś musi być w tych Polkach 🙂

Wesele w Góralskim Dworze

Jeżeli ślub odbywa się w Kościele w Kościelisku, bardzo często para młoda decyduje się na wesele w Góralskim Dworze. I jest to świetna decyzja. Gościniec Góralski Dwór to znakomite miejsce na nieduże wesela. Wspaniały widok na Giewont i Tatry, bliskość kościoła w Kościelisku, wystrój w góralskim klimacie i zrobiony ze smakiem! Po prostu rewelacja. Dodatkowo w okolicy mamy swoje miejsca aby wyskoczyć na małą sesję plenerową podczas ślubu! I tak zrobiliśmy z Agnieszką i Robertem. Szybki wyjazd w okolicę był o tyle udanym pomysłem, że nasza zaplanowana na poniedziałek sesja na Kasprowym Wierchu niestety nie mogła się odbyć ze względu na koszmarne warunki pogodowe. Niestety maj rządzi się swoimi prawami, a Agnieszka z Robertem musieli już łapać samolot….

 

 

 

 

Ślub i wesele Kościelisko

Para –  Agnieszka i Robert

Przygotowania – rezydencja Gaudi

Ślub – Kościół w Kościelisku

Wesele – Gościniec Góralski Dwór

Fotograf – Monika i Łukasz Nodzyńscy

 

 

Monika Nodzyńska - fotograf i filmowiec ślubny. Swoim kobiecym spojrzeniem szuka szczegółów, dodatków uczuć i emocji.

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28