Image Alt

Założyliśmy Tatrzański Klub Fotograficzny

Tatrzański Klub Fotograficzny im. Witkacego PTTK Zakopane

Jesteśmy bardzo dumni z faktu iż przy zakopiańskim PTTK, wraz z kilkoma fotografami z Zakopanego i Podhala założyliśmy Tatrzański Klub Fotograficzny. Klub ten zrzesza fotografów, którzy zajmują się ogólnie pojętą fotografią krajobrazową, przyrodniczą, turystyczną. Jako, ze oprócz fotografii ślubnej, bardzo lubimy również fotografować krajobrazy czy kulturę.

 

W jakim celu powstał klub?

Cele określa jasno nasz regulamin są to między innymi:

  • Zrzeszanie fotografów, osób zajmujących się szeroko rozumianą działalnością fotograficzną, a w szczególności fotografią krajoznawczą.
  • Upowszechnianie działalności w zakresie fotografii, jako jednej z dziedzin kultury i sztuki poprzez publikacje, wydawnictwa, wystawy, konkursy fotograficzne oraz warsztaty.
  • Popularyzowanie i dokumentowanie za pomocą fotografii walorów krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych Polski.
  • Propagowanie poprzez fotografię działań na rzecz czystości ekologicznej Polski oraz zachowanie jej walorów przyrodniczo – krajobrazowych.
  • Propagowanie poprzez fotografię działań na rzecz ochrony dóbr kultury.
  • Działanie na rzecz integracji europejskiej oraz współpracy transgranicznej poprzez rozwijanie kontaktów i wymianę doświadczeń z organizacjami o podobnych celach w krajach UE.
  • Działalność Klubu jest wspierana pracą społeczną członków.

 

Witkacy

Kiedy zastanawialiśmy się nad nazwą klubu padł pomysł, że najlepiej aby klub miał swojego patrona. Przypomniał mi się wówczas pewien wywiad z panią Anną Wende-Surmiak obecną Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego a swego czasu moja nauczycielką w liceum. Otóż wywiad dotyczył dworca PKP. Pani Anna wspomniała wówczas o zdjęciach jakie Witkacy wykonywał pociągom. Pomyślałem no tak, przecież często zapominamy że Witkacy również fotografował. Przecież jego twarz znamy właśnie głównie z autoportretów. A jest on na pewno trochę zapomniany i niedoceniany na Podhalu. I już wiedzieliśmy. To musi być Witkacy!

Gdzie można nas znaleźć?

Siedziba Tatrzańskiego Klubu Fotograficznego, jest tożsama z siedzibą Zakopiańskiego oddziału PTTK – znajduje się w Zakopanem przy ul. Krupówki 12. Tam tez odbywają się nasze spotkania, wystawy, szkolenia. Najlepiej jednak kontaktować się z nami telefonicznie – Łukasz Nodzyński 608 18 18 28 lub mailowo pod adresem [email protected]

Zarząd i członkowie klubu.

Na dzień rozpoczęcia naszej działalności tak wygląda lista założycieli:

Zarząd Klubu:

Prezes – Łukasz Nodzyński
V-ce Prezes – Mateusz Kiszela
V-ce Prezes – Adam Mółka
Sekretarz – Monika Nodzyńska
Skarbnik – Piotr Gdulski

Członkowie Honorowi Klubu:

Adam Brzoza
Jacek Nodzyński

Członkowie Klubu:

Dariusz Bobak
Anna Kowal-Ożóg
Marcin Ożóg
Mateusz Zamojski

 

Logo klubu

Tatrzański Klub Fotograficzny

Tatrzański Klub Fotograficzny

W pierwszych dniach działalności klubu zaprojektowane zostało logo klubu. Jednak wkrótce ze względów praktycznych (dawne logo było mało czytelne w druku) zostało zmienione na obecne, którego autorką jest Anita Słodyczka.

 

/Łukasz Nodzyński, fotograf, założyciel, prezes zarządu/

 

 

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28