Image Alt

Wesele w Litworowym Stawie – Magdalena i Siarhei

Wesele w Litworowym Stawie- Białka Tatrzańska83

Magdalena i Siarhei – wesele w Litworowym Stawie.

W październiku mieliśmy ogromną przyjemność towarzyszyć Magdalenie i Siergiejowi. Ich ślub odbył się w Nowym Targu, a wesele w Litworowym Stawie w Białce Tatrzańskiej. Jak się zapewne domyślacie  ślub był międzynarodowy. Magda pochodzi z niedaleka – z Nowego Targu. Siarhei zaś z Białorusi. Jeśli zastanawiacie się jak czytać imię naszego Pana Młodego – po prostu Siergiej. Siarhej, a właściwie Сергей – czyli po prostu Sergiusz.

Przygotowania Pary Młodej – Nowy Targ

Oczywiście przygotowania Pana Młodego nie odbywały się w jego domu rodzinnym na Białorusi. Specjalnie z okazji ślubu i wesela Młodzi wynajęli dom w Nowym Targu, dokładnie na przeciwko domu rodzinnego Pani Młodej. Polecamy podobne rozwiązanie Naszym Marom Młoodym, które mieszkają nawet w odległości do 100 km. Wyklucza to kłopoty i niepotrzebny stres związany z dłuższymi dojazdami w dniu ślubu. I nie chodzi tylko o fotografa. Kilkudziesiąciokilometrowy Dojazd Pana Młodego w dniu ślubu może okazać się problematyczny, choćby ze względu na korki, niesprzyjającą aurę czy inne sytuacje na drodze. A tak Młodzi byli bardzo blisko przed ślubem, czuli się komfortowo, ograniczyli stres i mogli skupić się na spokojnym przyszykowaniu się do ślubu.

Siergiej przyszykował się pierwszy. Na szczęście mieszka od lat u nas, więc biegle posługuje się językiem Polskim. Jedno z nas co prawda uczyło się języka rosyjskiego, ale trzeba szczerze przyznać, że było to trochę czasu temu. Język angielski co prawda nie sprawia nam problemu, jednak tego dnia mogliśmy spokojnie rozmawiać po polsku. Kiedy Siergiej wraz ze świadkiem zapięli ostatni guzik ślubnego garnituru, my udaliśmy się na drugą stronę ulicy – do Panny Młodej.

Po przyjściu do domu Magdaleny – okazało się, że nie ma jej w domu. Była jeszcze w centrum Nowego Targu. W odróżnieniu od Pana Młodego, na Pannę Młodą przed ślubem czeka zawsze jeszcze fryzjer i ślubny makijaż. My ten czas poświęciliśmy na sfotografowanie ślubnych dodatków. Wiemy, że w reportażu ślubnym bardzo ważne jest sfotografowanie wszystkich elementów przygotowanych specjalnie z okazji tego dnia. Suknia ślubna, kolczyki, naszyjnik, bransoletka, buty, bukiet ślubny – sfotografowanie wszystkich dodatków ślubnych to doskonała pamiątka. Warto potem umieścić kilka takich zdjęć w albumie ślubnym. Przygotowania Magdy rozpoczęliśmy w pokoju a zakończyliśmy w ogrodzie. Podjęliśmy decyzję że właśnie w ogrodzie będzie first look, czyli pierwsze spotkanie przed ślubem. Udało się doskonale.

Ślub w kościele św. Katarzyny w Nowym Targu

Po międzynarodowym błogosławieństwie, udaliśmy się na ceremonię ślubną do kościoła św Katarzyny w Nowym Targu. Kościół ten znajduje się niedaleko nowotarskiego rynku, przy ulicy kolejowej. Msza święta była koncelebrowana przez sześciu duchownych, w tym znanego zakonnika, ojca Leona Knabita. Zaprzyjaźniony z rodziną Panny Młodej, Ojciec Leon ,prowadzący telewizyjne programy, słynie ze znakomitego poczucia humoru oraz doskonałego kontaktu z młodymi ludźmi. Tak było i tego dnia. Szczerych uśmiechów Ojca Leona, nie było końca. Atmosfera podczas tego wyjątkowego ślubu w Nowym Targu była bardzo ciepła i rodzinna. Jak chyba każdy fotograf, uwielbiamy robić zdjęcia podczas ślubów prowadzonych przez zaprzyjaźnionych z parą młodą duchownych. I nie chodzi tylko o to, że zarówno Pan Młody jak i Pani Młoda okazują więcej emocji. Również fotograf czasem może sobie pozwolić na odrobinę więcej podczas Mszy Świętej.

Wesele w Litworowym Stawie

Po tej przepięknej ceremonii w kościele św. Katarzyny w Nowym Targu, udaliśmy się na wesele w Litworowym Stawie do Białki Tatrzańskiej. Litworowy Staw to przepiękna restauracja w znajdująca się w luksusowym, trzygwiazdkowym hotelu Litworowy Staw. Ośrodek położony jest w  Białce Tatrzańskiej. Składa się z hotelu, karczmy oraz właśnie restauracji. Jego nazwa pochodzi od Litworowego Stawu położonego w odnodze Doliny Białej Wody, w słowackiej części Tatr. Dolina ta położona jest równolegle do Doliny Rybiego Potoku, położonej już w Tatrach Polskich, a prowadzącej do słynnego Morskiego Oka.

Ale wracajmy z gór (zanim zbytnio się rozpiszemy, bo o Tatrach można by pisać i pisać) do wesela w Litworowym Stawie Magdy i Siergieja. Państwo Młodzi przybyli do Litworowego Stawu starym mercedesem. Bardzo klasyczny i elegancki samochód. Przed restauracją Litworowy Staw przywitali ich rodzice tradycyjnym chlebem i solą. W środku czekał na gości wspaniały wystrój, pięknie przyozdobiona sala oraz znakomity zespół weselny.  Trudno powiedzieć skąd ten zespół tak na prawdę pochodzi. Dowiedzieliśmy się , że praktycznie każdy członek jest z innego miasta. Choć większość tych miast i ich główny teren działania to Śląsk i okolice. Natomiast basista pochodził z Nowego Targu. Ale wszyscy byli znakomitymi muzykami.

Wesele pełne atrakcji

Podczas wesela w Litworowym Stawie na gości czekały różne atrakcje. Był tradycyjny pierwszy taniec, był tort weselny, był pokaz ogni sztucznych, były przyśpiewki z gitarą. Był oczywiście tradycyjny rzut bukietem ślubnym i muchą. A najdłuższym i chyba najbardziej atrakcyjnym wydarzeniem były Góralskie Śpasy. Szczególnie przyjezdni goście mieli wspaniały ubaw. A Śpasy Góraslkie prowadził nie kto inny, jak sam ojciec Pani Młodej. Ubrany po góralsku, z ciupagą w ręku oraz w zbójeckim kłobuku na głowie. Jego nowy zięć musiał po góralsku tańczyć, śpiewać oraz skakać podczas zbója. Oczywiście pomagali mu w tym przybyli specjalnie na wesele górale.  Wesele w Litworowym Stawie dla nas zakończyło się oczepinami połączonymi z ciekawymi zabawami, zostawiliśmy gości, pożegnaliśmy się z parą młodą i opuściliśmy to ciekawe miejsce. A zabawa trwała do rana.

Plener ślubny

A na plener ślubny przyjdzie jeszcze czas. Nie długo po ślubie Magda z Siergiejem odwiedzili nas, przekazaliśmy im zdjęcia i… umówiliśmy się, że na plener udamy się zimą. Początek zimy jednak nie dopisał, czekamy na śnieg i bajkowe klimaty. Jak tylko to nastąpi, uzupełnimy ich galerię o zdjęcia z sesji plenerowej. Tymczasem zapraszamy do oglądania ich przygotowań, ślubu w Nowym Targu oraz wesela w Litworowym Stawie.