Image Alt

Ślub na Wiktorówkach – Anna i Michał

Slub na Wiktorówkach w Zakopanem57

Piękny ślub na Wiktorówkach Anny i Michała

Tym razem zabieramy Was w jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Tatrach i na Podhalu. A według nas również w Polsce i na świecie. Na ślub na Wiktorówkach.

Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr lub Matki Bożej Jaworzyńskiej,  to jedyny kościół położony w Polsce na terenie w Tatrach Wysokich. Znajduje się w Tatrzańskim Parku Narodowym, niedaleko Rusinowej Polany,  z której to rozpościerają się wspaniałe widoki właśnie na Tatry Wysokie i Tatry Bielskie. Jest to jedna z najpiękniejszych panoram górskich. Sanktuarium na Wiktorówkach leży na wysokości około 1200 m n.p.m.

Powstanie „Wiktorówek” związane jest z młodą, 14 letnią góralką, której to zaginęły w tym rejonie około roku 1860 pasące się owce. Podczas poszukiwań miała dostrzec wśród gałęzi postać, którą to sama określiła jako Jaśniejącą Panią. Dzięki temu zdarzeniu zwierzęta szczęśliwie odnalazły się. Pasterze w tym miejscu umieścili obrazek, później kapliczkę. Następnie wybudowano kaplicę, która po latach zmian i rozbudowy przekształciła się w obecne sanktuarium.

Od wielu lat sanktuarium na Wiktorówkach opiekują się Dominikanie. To ojcowie odprawiają tutaj msze, to oni udzielają ślubów. Żyją pośród przyrody, w górach, bez prądu czy wygód. Ich ceremonie są bardzo ciepłe, rodzinne, zawsze pełne szczerych uśmiechów i dobrych słów.

Anna i Michał

Z Anną i Michałem spotkaliśmy się pierwszy raz  dopiero na parkingu na Wierchu Porońca, zaraz przed wyruszeniem na szlak, którym udaliśmy się na Wiktorówki, gdzie miał się odbyć ich wymarzony ślub.

Do sanktuarium prowadzą dwie drogi. Jedna z parkingu na Zazadniej, a druga bardziej malownicza i przyjemniejsza w marszu z Wierchu Porońca, na którą się zdecydowaliśmy. Co dla nas fotografów ważne, przebiega ona przez wspomnianą już wcześniej Rusinową Polanę. To świetna okazja na wykonanie sesji plenerowej, czy w przypadku ślubu na Wiktorówkach – unikalne miejsce na zdjęcia Pary Młodej z Rodziną na tle panoramy Tatr.

Na Tatrzańskim Szlaku

Para Młoda wyruszyła wspólnie razem z rodziną. Choć podczas ustalania szczegółów Anna z Michałem myśleli aby wyruszyć wcześniej, przekonaliśmy ich, że wspólna wycieczka z rodziną będzie wspaniałym przeżyciem w tym ważnym dla nich dniu! Przeżyciem, które oczywiście trzeba sfotografować.  I było warto! Po drodze napotkaliśmy turystów, pielgrzymów, a życzeń i śpiewów nie było końca. Już wtedy rozpoczęła się wspaniała atmosfera tego wyjątkowego ślubu.

Rusinowa Polana

Na Rusinową Polanę dotarliśmy sporo czasu przed ślubem. Dzięki tamu wszyscy mieliśmy chwilę na odpoczynek. I oczywiście na zdjęcia, których nie mogło zabraknąć! Tutaj właśnie była okazja na sesję z  gośćmi weselnymi i  z Parą Młodą – czyli zdjęcia grupowe. Często fotografowie ślubni nie lubią takich zdjęć. My zawsze jednak namawiamy Nasze Pary na taką sesję. Później, po wielu latach okazuje się, że są to fotografie,  do których najczęściej się wraca. Tutaj należy zwrócić uwagę, że majestat gór w tle nadał wyjątkowego charakteru zdjęciom ślubnym i podkreślił wyjątkowość tego ważnego dla Pary Młodej dnia.

Ślub na Wiktorówkach

Ceremonię odprawiał Ojciec Jerzy. Jak zawsze podczas ślubu na Wiktorówkach – było bardzo klimatycznie i wyjątkowo. Było bardzo rodzinnie i niesamowicie ciepło. Organizując ślub na Wiktorówkach, należy spodziewaś się właśnie zupełnie innej i wyjątkowej atmosfery. Tutaj pośród Tatrzańskich lasów, w drewnianej kaplicy, razem z Dominikanami jest zupełnie inaczej niż w ogromnych, murowanych kościołach. To na prawdę bardzo wyjątkowe miejsce.

Plener na Rusinowej Polanie

Cały dzień z Anną i Michałem był bardzo unikalny. Wiktorówki oddalone są od najbliższej drogi o około godzinę marszu,  więc Młoda Para nie mogła po prostu odjechać spod kościoła i udać się na przyjęcie weselne. Po wyjątkowej ceremonii oddaliliśmy się od gości i udaliśmy się na sesję plenerową. Dzięki temu, że Anna z Michałem zdecydowali się na ślub na Wiktorówkach, zaraz po ceremonii zaślubin mieli znakomitą okazję na plener ślubny w wyjątkowym miejscu. Rusinowa Polana jest jednym z naszych ulubionych miejsc na sesje plenerowe. Wspaniałe widoki na górskie szczyty, szałasy piękna polana oraz klimatyczne lasy w drodze powrotnej pozwalają na zorganizowanie ciekawej i zróżnicowanej sesji. W międzyczasie  najbliżsi Anny i Michała rozpoczęli już świętowanie  na Rusinowej Polanie!

Ślub na Wiktorówkach

fotograf: Tatrafoto – Ślubna Fotografia Artystyczna

Para: Anna i Michał

Miejsce ceremonii: Sanktuarium na Wiktorówkach

Miejsce pleneru: Rusinowa Polana

Monika Nodzyńska - fotograf i filmowiec ślubny. Swoim kobiecym spojrzeniem szuka szczegółów, dodatków uczuć i emocji.

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28