Image Alt

Wesele w Restauracji Javorina w Zakopanem

Czarny staw gąsienicowy

śmierzchałki i ich Wesele w restauracji Jaworina w Zakopanem

Dziś mamy dla Was historię wyjątkowej pary która postanowiła zorganizować swoje wesele w restauracji Javorina w Zakopanem. Sami siebie nazywają „Śmierzchałki”, choć podejrzewamy, że tak nazywają ich też znajomi 🙂 W tym my, bo złapaliśmy z nimi świetny kontakt. Nie dość że świetnie się z nimi dogadywaliśmy, to jeszcze uwielbiają liczbę 13, która jest z pewnych powodów dla nas szczególna. Dlatego bardzo chcemy Wam o nich opowiedzieć. Dodatkowo na ich przykładzie chcieliśmy Wam pokazać wspaniałe miejsce na kameralne wesele – Restaurację Javorina. Jeżeli rozważacie organizację ślubu w Górach i swojego wesela w Tatrach, polecamy rozważyć właśnie to miejsce. Zapraszamy do czytania i oczywiście oglądania 🙂

Jak poznaliśmy naszych Śmierzchałków

Zanim nasza para zdecydowała w ogóle że zorganizują swoje wesele w restauracji Javorina właśnie, wiedzieli dwie rzeczy na temat swojego wesele. Że ma być w Zakopanem i że ich fotografami ślubnymi mamy być my. Nie mieli nawet ustalonej daty swojego ślubu. Oprócz tego, że ma być to 13 dzień miesiąca. Jakiegoś miesiąca… jakiegoś roku. Ostatecznie wspólnie poszukiwaliśmy daty. Zawsze bardzo nam miło, kiedy para ustala datę swojego ślubu razem z nami. Zarazem to dla nas zawsze wielki zaszczyt. Kiedy wspólnie ustaliliśmy datę ślubu, zaczęliśmy również zastanawiać się nad kościołem i nad weselem. Na miejsce swojej ceremonii wybrali uwielbiany przez nas kościół w Kościelisku, niedaleko Zakopanego, natomiast jak już wiecie postanowili zorganizować swoje wesele w restauracji Javorina 

Przygotowania w Restauracji Javorina

Jak się zapewne już domyśliliście , nasza para nie pochodziła z Zakopanego czy z Podhala. Są po prostu zakochani nie tylko w sobie ale i w Tatrach. Góry są dla nich bardzo wyjątkowe i wiele dla nich znaczą.  Stąd pojawił się pomysł ślubu w górach i ich wesela w restauracji Javorina w Zakopanem. Dlatego ich przygotowania odbyły się również tutaj, w restauracji Javorina. Ponieważ istnieje tutaj możliwość wynajęcia pokoi, nie ma żadnego problemu ze zorganizowaniem przygotowań właśnie tutaj. Pokoje są bardzo  ładnie urządzone, a wpadające przez duże okna światło buduje ciekawy klimat. Jeżeli więc, podobnie jak Śmierzchałki chcecie zorganizować swoje wesele w restauracji Javorina, z całego serca polecamy takie rozwiązanie!

Ślub w Kościelisku

Jak już pisaliśmy wyżej, nasza para (po naszych skromnych rekomendacjach :)) na miejsce swojej ceremonii wybrała kościół w Kościelisku. Prawdę mówiąc uwielbiamy ten kościół. Kościół w Kościelisku to piękna, drewniana świątynia położona w malowniczej miejscowości Kościelisko, w pobliżu Zakopanego. Co więcej,  kościół ten jest jednym z najważniejszych zabytków regionu i jednocześnie ważnym miejscem kultu religijnego. 
Kościół w Kościelisku jest przykładem charakterystycznej architektury drewnianej Podhala, z elementami stylu zakopiańskiego i góralskiego. Z zewnątrz wyróżniają się ozdobne rzeźby i ornamenty, a także wieża z krzyżem na szczycie. Wnętrze kościoła jest bardzo piękne i klimatyczne, zdobią je bogate polichromie oraz rzeźby wykonane przez tutejszych artystów. To wszystko powoduje, że klimat tego miejsca jest niepowtarzalny i zdjęcia z ceremonii w tamtym miejscu są przepiękne. To doskonałe miejsce nie tylko na kameralne uroczystości, ale również na śluby dla par, które spodziewają się większej ilości gości. 
Być może zadajecie sobie pytanie czy Kościelisko nie jest zbyt daleko od miejsca wesela czyli Restauracji Javorina. Otóż restauracja Javorina znajduje się we wschodniej części Zakopanego, a Kościelisko leży na wschód od Zakopanego właśnie. Zatem nie dość, że jest niedaleko to jeszcze nie grożą nam korki. Można się tutaj dostać z Kościeliska prawdopodobnie nawet szybciej niż z centrum samego Zakopanego.
 
 

Wesele w restauracji Jaworina

Na pewno jesteście ciekawi jak wygląda samo wesele w restauracji Javorina. Cóż, tutaj wystarczy popatrzeć na same zdjęcia. Nam bardzo się podobało. Przede wszystkim restauracja Javorina na pewno ma swój wyjątkowy klimat. Co więcej, widać tutaj zamiłowanie do kultury i tradycji. Z kolei kuchnia  jest wielowymiarowa i nowoczesna, ale również wspaniale nawiązuje do góralskiej tradycji. Natomiast ludzie tu pracujący to na pewno najjaśniejszy element tego miejsca. Widać tutaj wkładane serce o serdeczność. Nie pierwszy raz już tu gościliśmy i mamy nadzieję że nie ostatni.

Sesja ślubna w górachSesja ślubna na kasprowym wierchu

Jak praktycznie każda para spoza Zakopanego, która organizuje swoje wesele w górach, tak i Śmierzchałki udali się z nami na sesję ślubną w górach. Ponieważ wymarzyli sobie Kasprowy Wierch z Czarnym Stawem Gąsienicowym na plener wybraliśmy się w inny dzień. W tym wypadku wybraliśmy się pierwszą kolejką. Tak aby złapać dobre światło, uniknąć zbyt dużej ilości turystów i jak najwcześniej dotrzeć nad Czarny Staw. Schodząc  W tym miejscu musimy Was ostrzec. Schodząc z Kasprowego Wierchu przez Halę Gąsienicową i czarny Staw Gąsienicowy musicie przygotować się na całkiem niezłą wycieczkę. Może 12 kilometrów nie brzmi bardzo strasznie. Lecz biorąc pod uwagę fakt że podróżować będziecie w sukni i w garniturze, musicie nam uwierzyć – może być to niemałe wyzwanie 🙂

Jak wam się podoba wesele w restauracji javorina

Na koniec jeżeli spodobało się Wam to wyjątkowe wesele w restauracji Javorina w Zakopanem, zachęcamy do napisania kilku słów w komentarzu. Co więcej,  jeżeli macie jakieś pytanie czy to do samego wesela, czy ślubu w Kościelisku czy może sesji ślubnej na Kasprowym wierchu również pytajcie. Na pewno odpowiemy!

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28