Image Alt

Sesje ślubne w górach – Tatrzański Park Narodowy otwarty

Tatrzański Park Narodowy Otwarty

Sesje ślubne w górach – Tatrzański Park Narodowy otwarty

Mamy dla Was dobrą wiadomość. Dzisiaj, czyli ostatniego dnia kwietnia Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego ogłosił, że od dnia 4 maja Tatrzański Park Narodowy zostaje całkowicie otwarty dla ruchu turystycznego. Jak się domyślacie, w związku z tym już od przyszłego tygodnia będziemy mogli wykonywać sesje ślubne w górach. W tym tygodniu możemy korzystać jedynie z czterech dolin. Ale już od maja Tatry są otwarte i będziecie się mogli z nami wybrać w nasze ulubione miejsc do na przykład Morskiego Oka czy na Rusinową Polanę, Kasprowy Wierchoraz w inne wyjątkowe miejsca.

Plener na Kasprowym Wierchu Agnieszka i Sebastian13A co z kolejką linową na Kasprowy Wierch?

Tutaj również mamy dla Was dobrą wiadomość. Kolejka linowa na Kasprowy Wierch będzie otwarta już od 4 maja. Nie obejdzie się co prawda bez ograniczeń ale pamiętajmy, że zapewnić nam one mają bezpieczeństwo. Jakie to będą ograniczenia? Najważniejszym jest ograniczenie przepustowości. Od teraz kolejką będzie mogło podróżować 15 osób. Jest to 4 krotne ograniczenie. Wcześniej w okresie letnim do kolejki mogło wsiąść 30 osób. Natomiast pełna ładowność kolejki, czyli 60 osób była wykorzystywana jedynie zimą. Oczywiście w kolejce wprowadzony zostanie obowiązek noszenia maseczek czy też chust. W góry bardzo polecamy buffy.  Będziecie musieli założyć również rękawiczki. Również wprowadzony zostanie nakaz zachowania odległości 2 metrów. Oczywiście po wyjściu z kolejki, kiedy już będziemy wykonywać zdjęcia będziecie mogli pozbyć się zarówno maseczek, jak i rękawiczek. Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie musimy ich nosić.

Plener na Kasprowym Wierchu Agnieszka i Sebastian2Od kiedy zamknięto Tatrzański Park Narodowy?

Przypomnijmy, dnia 12 marca w związku z zagrożeniem koronawirusem, dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego postanowiła zamknąć wszystkie szlaki dla turystów. Nie dotyczyło to jednak mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Jednak 3 kwietnia 2020 Tatrzański Park Narodowy był już całkowicie zamknięty. Sytuacja zmieniła się 21 kwietnia. Od tego dnia dostępne stały się cztery doliny reglowe: Dolina Strążyska, Dolina Chochołowska, Dolina Ku Dziurze i Dolina Za Bramką. Cieszymy się, że jest to już przeszłość a Tatrzański Park Narodowy jest otwarty. Zapraszamy Was serdecznie już od przyszłego tygodnia na sesje ślubne w górach! Zapoznajcie się też z naszym poradnikiem o Sesje ślubne i koronawirus. Postaramy się tam na bieżąco opisywać nasze spostrzeżenia i zmiany jakie pojawiają się w tych trudnych czasach.

 

Plener na Kasprowym Wierchu Agnieszka i Sebastian33

 

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28