Image Alt

Sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu – poradnik

Sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu

Nasze nowe miejsce na sesje ślubne – Kopieniec Wielki

Trafiliście tutaj, gdyż zapewne zastanawiacie się jak wygląda sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu. Jednak przyznamy szczerze, że przez wiele lat nie dane było nam trafić tutaj z parą młodą. Na szczęście całkiem niedawno się to zmieniło. Za namową Bogusi i Szymona o których pisywaliśmy  w artykule Wesele w Tatrzańskim Borze. To właśnie dzięki nim możecie zobaczyć jak wygląda sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu. I to dzięki nim mamy dla Was nowe, przepiękne miejsce na sesje ślubne.

Kopieniec Wielki – Informacje

Położenie

Jak zapewne domyślacie się Kopieniec Wielki położony jest w naszych polskich Tatrach, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Natomiast jeszcze dokładniej Kopieniec to szczyt położony w reglowej partii Tatr Zachodnich. Pomiędzy Doliną Olczyską, a Doliną Chłabowską. 

Polana Kopieniec

U jego stóp leży polana Kopieniec. Piszemy tu o niej nie bez przypadku. Ta polana to znakomite miejsce a kilka świetnych ujęć z Tatrami i szałasami w tle. Szałasy te pochodzą z czasów, kiedy polana była mocno użytkowana pod wypas owiec. Obecnie przywrócono tutaj wypas kulturowy. Kto wie, jeżeli sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu spodoba Wam się na tyle, że się z nami tam wybierzecie, może trafimy tak akurat na owieczki 🙂 Dlatego spójrzcie na zdjęcia Bogusi i Szymona, część z nich właśnie wykonaliśmy na polanie Kopieniec, Trudno o lepsze miejsce w Tatrach z szałasami i górami w tle. Tutaj co prawda zabrakło owiec, ale na sesję wybraliśmy się już w październiku. A więc po Osodzie, kiedy to owce wracają już z hal.

Szczyt

Sam szczyt ma wysokość 1328 m n.p.m. Jak sami widzicie nie czeka nas zbyt wymagająca wycieczka. Ale dzięki temu, kiedy rozpocznie się nasza sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu nie będziecie zmęczeni. Zawsze staramy się wybrać na sesje ślubne w Tatrach takie miejsca, aby całą Waszą i naszą witalność zachować na samą sesję. Chcemy abyście byli na sesjach pełni radości , uśmiechów z głowami pełnymi pomysłów. 

Sam szczyt jest zbudowany z wapieni i dolomitów. Skały na szczycie p[ięknie się prezentują i stanowią wspaniałe, górskie tło do zdjęć.

Nazwa pochodzi od gwary podhalańskiej, w której to kopieńcem nazywa się górę w kształcie kopca. Co ciekawe, w Tatrach znajduje się jeszcze jeden Wileki Kopieniec, górujący nad Doliną Chochołowską. Także miejscie na uwadze, na który Kopieniec chcecie się wybrać na swoją sesję ślubną.

Sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu a widoki

Przyszedł czas na najważniejszą rzecz, która wpłynęła na fakt, że tak spodobało się nam to miejsce i że sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu będzie wspaniałym pomysłem.  Widoki. Otóż rozpościera się stąd widok na praktycznie całe Tatry. Panorama rozpoczyna się od Hawrania, czyli najwyższego szczytu Tatr Bielskich, a kończy na Osobitej, położonej w słowackiej części Tatr Zachodnich. te widoki na prawdę zapierają dech w piersiach. Panorama przypomina tą , którą widzimy z pobliskiego Nosala. Jednak przewaga Wielkiego Kopieńca polega na tym, że na samym szczycie mamy zdecydowanie więcej miejsca na fotografowanie. Dzięki temu możemy uzyskać znacznie więcej ciekawych kadrów. 

Sesja ślubna na wielkim Kopieńcu – dojazd i polecany szlak

Na pewno zastanawiacie się jak dojechać i zaparkować. Otóż, najlepiej będzie się nam wybrać z zakopiańskiej Cyrhli. Dojedziecie tam z centrum Zakopanego udając się w kierunku Ronda Jana Pawła II, następnie mijając stoki Nosala udacie się w kierunku Jaszczurówki (miniecie przepiękną Kaplicę w Jaszczurówce, którą jak być może wiecie uwielbiamy) a stąd już prosta … a właściwie krętą drogą na Cyrhle. Na samym początku Cyrhli znajduje się miejsce, gdzie warto zaparkować i stąd można wyruszyć pieszo na Wielki Kopieniec.

Z tego miejsca prowadzi zielony szlak na Wielki Kopieniec. To naszym zdaniem najlepszy sposób dotarcia na ten szczyt. Tym bardziej że sesja ślubna na Wielkim Kopieńcu to nie tylko zdjęcia na szczycie. To także zdjęcia po drodze. Znaleźć tu można mostki, klimatyczne ścieżki czy polanę z szałasami i Tatrami w tle o której pisaliśmy wyżej. Dlatego zdecydowanie polecamy ten sposób dotarcia na Wielki Kopieniec. Oczywiście można tu dotrzeć w inny sposób – przez Dolinę Olczyską wybierając się z Jaszczurówki, jednak będzie to dłuższa trasa i naszym zdaniem mniej malownicza.

SESJA ŚLUBNA NA WIELKIM KOPIEŃCU – opłaty

Na pewno chcąc wybrać się na Wielki Kopieniec na swoją sesję ślubną, zastanawiacie się jakie mogą być dodatkowe opłaty. Mamy dla Was dobrą wiadomość. Opłatę za sesję ślubną na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego ponosimy my jako Wasz fotograf ślubny. Lub ślubny fotograf plenerowy 🙂 Mamy też dla Was sposób aby dotrzeć bliżej szlaku i zapłacić za zaparkowanie symbolicznie. Skontaktujcie się z nami, a poznacie szczegóły. Do zobaczenia na szlaku!
 
 
 
 

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28