Image Alt

Sesja ślubna w dolinie małej łąki

sesja ślubna w górach

dlaczego  sesja ślubna w dolinie małej Łąki jest tak mało popularna?

Dzisiaj chcieliśmy Wam pokazać, jak wygląda sesja ślubna w Dolinie Małej Łąki. Przeglądając ślubne galerie, grupy ślubne na Facebooku czy portfolia fotografów ślubnych, nawet tych z Zakopanego, nie sposób trafić na zdjęcia pokazujące sesję ślubną w Dolinie Małej Łąki. Najczęściej traficie na sesje ślubne nad Szczyrbskim Jeziorem, na Kasprowym Wierchu czy Rusinowej Polanie. Czasem traficie na sesję ślubną w Dolinie Strążyskiej, czasem w Dolinie Chochołowskiej, gdzieniegdzie zobaczycie parę młodą nad Morskim Okiem, a czasem na polanie z widokiem na Tatry. Jednak nie sposób trafić na sesję w Dolinie Małej Łąki.
 
Niemniej jednak, warto zastanowić się, dlaczego to miejsce jest tak mało popularne? Widoki są wspaniałe, Tatry mamy jak na wyciągnięcie ręki, polana bogata jest w różnorodną i bardzo fotogeniczną roślinność. Sama Mała Łąka jest łatwo dostępna po kilku dziesięciu minutach łatwego spaceru. Podczas tego spaceru można wykonać wiele zdjęć nad przepięknym potokiem i w przepięknych lasach. Może wynika to z faktu, że jest to mniej popularna dolina tatrzańska. Niemniej jednak, jeśli szukacie ciszy, spokoju i pięknych widoków, Dolina Małej Łąki jest idealnym miejscem na sesję ślubną.

Dobra, dobra, ale gdzie w ogóle jest ta mała łąka

Położenie

Warto zaznaczyć, że Dolina Małej Łąki to jedno z najpiękniejszych miejsc na sesję ślubną w Polsce. Jej malownicza lokalizacja w Tatrach Polskich, dokładniej w Tatrach Zachodnich, sprawia, że zachwyca każdego, kto tam zawita. To idealne miejsce dla par, które cenią sobie nie tylko wyjątkową atmosferę, ale również bliski kontakt z przyrodą. Dolina Małej Łąki położona jest przed Doliną Kościeliską, patrząc od strony Zakopanego i za Doliną Bystrej, co dodatkowo podkreśla jej unikalny charakter.

Dojazd do Doliny Małej Łąki na naszą sesję ślubną

Ważne, aby pamiętać, że dojazd do Doliny Małej Łąki jest bardzo łatwy i praktycznie identyczny jak do Doliny Kościeliskiej. Po opuszczeniu Zakopanego i przejechaniu przez Krzeptówki, wjeżdżamy do Kościeliska i już jesteśmy na miejscu. Warto zwrócić uwagę na duży, nowo wybudowany parking, który znajduje się jeszcze przed Wojskowym Ośrodkiem Gronik, po lewej stronie. To idealne miejsce, gdzie można zostawić samochód i rozpocząć pieszą wędrówkę po okolicy.

Krótko o dolinie Małej Łąki

Opis szlaku

Dolina Małej Łąki Polecana jest nawet na wycieczki z małymi dziećmi, Potwierdzić to możemy nawet własnym doświadczeniem 🙂 Bardzo miło wspominamy nasz wycieczki rodzinne w to miejsce. Dlatego możecie być pewni, że dojście tam nie wymaga większego wysiłku. Wyruszamy żółtym szlakiem z parkingu, gdzie przecinamy słynną Drogę pod Reglami. W tym miejscu znajduje się budka gdzie można kupić bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wybierając się z nami na sesję wykupywać ich jednak nie musicie. Nasze zezwolenie na sesję ślubną w Tatrach obejmuje wstęp do TPN.

Na szlaku nie czeka nas zbyt wiele widoków, jednak towarzyszący szlakowi Małołącki Potok może być doskonałą okazją do uchwycenia ciekawych kadrów. Dlatego sesję ślubną w Dolinie Małej Łąki warto wyruszyć już w waszych ubraniach ślubnych. Po niecałej godzinie docieramy do Wielkiej Polany Małołąckiej gdzie czekają na nas piękne widoki. 

Wielka Polana Małołącka w Tatrach

W  końcu docieramy do Wielkiej Polany Małołąckiej. To tutaj odbędzie się nasza sesja ślubna w Dolinie Małej Łaki. Polana położona jest na wysokości 1170–1200 m n.p.m. A w czasie sesji za Wami pozować będzie Giewont, Mnichowe Turnie, Wielka Turnia, okolice Kondrackiej Przełęczy oraz Kopy Kondrackiej. Dlatego tutaj wykonamy najwięcej zdjęć, tutaj spędzimy najwięcej czasu. Widoki są tutaj wspaniałe niezależnie od pory roku. Góry są jak na wyciągnięcie ręki zresztą popatrzcie sami.

 
 

o jakiej porze roku sesja ślubna w dolinie małej łąki będzie wyglądać najpiękniej?

A no właśnie! Pora roku… Jeżeli już uznaliście, że sesja ślubna w Dolinie Małej Łąki to jest to, pozostaje Wam następujące pytanie: Kiedy wybrać się w tatry i na sesję do Doliny Małej Łąki. I mam dla Was odpowiedź… nie wiemy! Trochę może żartuję, ale odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa.  I oczywiście dla każdego będzie inna, co jeszcze zwiększa złożoność tematu. Ale postaram się Wam odrobinę podpowiedzieć.

Dolina Małej Łąki to jedno z tych miejsc, gdzie sesja ślubną można przeprowadzić dosłownie w każdym miesiącu.  Są miejsca w Tatrach, gdzie lepiej pojawiać się o pewnej porze roku, a w inne zajrzeć tam się czasem po prostu nawet nie da. Przykładem jest Nosal i zima. Tego połączenia nie polecamy. Do doliny małej Łąki można się wybrać dosłownie o każdej porze roku. Wiosną, kiedy nawet wszystko jeszcze nie wszystko zdążyło rozkwitnąć, bliskość gór i ciemnozielone świerkowe lasy sprawią, że widoki będą wspaniałe. 

Latem cała Nasza Mała Łąka przepięknie się rozkwieci. A dzięki sporej ilości drzew liściastych, zarówno w okolicy samej Doliny Małej Łąki jak na prowadzącym do niej szlaku, sprawią że podczas Waszej sesji ślubnej jesień będzie złoto czerwona. Zima zas jak w każdym miejscu w Tatrach, będzie baśniowa i wyjątkowa. Wspomniane już świerkowe lasy przykryte będą białym puchem, a Tatry będą już zimować pod grubą, białą pierzyną. A łatwość dotarcia sprawi że tą najzimniejszą pora roku będzie można tam dotrzeć bezpiecznie, bez obaw przed kontuzją czy niebezpieczną lawiną.

Wszystko zależy zatem od Waszych osobistych preferencji, od Waszych marzeń. Jak czujecie w sercu kiedy Wasza sesja ślubna w Dolinie Małej Łąki Miałaby się odbyć

Powrót z Dolny Małej Łąki

Po naszej sesji ślubnej w Dolinie Małej Łąki wrócimy tym samym, żółtym szlakiem. Jeśli nie wykonaliśmy zdjęć w drodze na polanę, wykonamy je teraz. Wykorzystamy las, Małołącki Potok i sam szlak. 
 

Jak podoba się Wam sesja ślubna w Dolinie Małej Łąki

Mamy nadzieję, że spodobała Wam się sesja ślubna w Dolinie Małej łąki. Co więcej, jeżeli planujecie sesję ślubną w górach, rozważycie również to wspaniałe miejsce. A jeżeli tak, koniecznie napiszcie do nas, na pewno zachęcimy Was ciekawym rabatem.

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Comments

  • 29 maja, 2023

    Bardzo piękna sesja! Pozdrawiam

  • 4 sierpnia, 2023

    Bardzo inspirująca sesja. 🙂

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28