Image Alt

Tatrafoto

dlaczego  Sesja ślubna w dolinie małej w tym jest tak mało popularna?

Dzisiaj chcieliśmy Wam pokazać  jak wygląda sesja ślubna w Dolinie Małej Łąki. Przeglądając ślubne galerie, grupy ślubne na Facebooku czy portfolia fotografów ślubnych, nawet tych z Zakopanego nie sposób trafić na zdjęcia pokazujące sesję ślubną w Dolinie Małej Łąki. Najczęściej traficie na sesje ślubne nad Szczyrbskim Jeziorem, na Kasprowym Wierchu czy Rusinowej Polanie. Czasem traficie na sesję ślubną w Dolinie Strążyskiej, czasem w Dolinie Chochołowskiej, gdzieniegdzie zobaczycie parę młodą nad Morskim Okiem, a czasem na polanie z widokiem na Tatry. Nie sposób jednak trafić na Dolinę Małej Łąki.
 Dlaczego to miejsce jest tak mało popularne? Widoki są wspaniałe, Tatry mamy jak na wyciągnięcie ręki, polana bogata jest w różnorodną i bardzo fotogeniczną roślinność. Sama Mała Łąka jest łatwo dostępna po kilku dziesięcio minutowym, łatwym spacerze. Spacerze podczas którego można wykonać zdjęcia nad przepięknym potokiem, w przepięknych lasach. Może wynika to z faktu, iż jest to mniej popularna dolina tatrzańska. Mniej tutaj turystów, panuje większy spokój i cisza. Ale to tylko plusy! 

Dobra, dobra, ale gdzie w ogóle jest ta mała łąka

Położenie

A no właśnie, być może nie wszyscy wiedzą gdzie nasze wspaniałe miejsce na sesję ślubną się znajduje, gdzie leży ta tajemnicza dolina Małej Łąki. Otóż znajduje się ona oczywiście w Tatrach Polskich, dokładniej w Tatrach Zachodnich. Położona jest przed Doliną Kościeliską patrząc od strony Zakopanego. Zaś za Doliną Bystrej. 

Dojazd do Doliny Małej Łąki na naszą sesję ślubną

Z Zakopanego dojazd będzie podobny jak do Doliny Kościeliskiej. Zatrzymujemy się Jednak trochę wcześniej. Mijamy położone jeszcze w Zakopanem Krzeptówki, wyjeżdżamy z Zakopanego, wjeżdżamy do Kościeliska i już jesteśmy na miejscu. Jeszcze przed Wojskowym Ośrodkiem Gronik, po lewej stronie mamy duży, nowo wybudowany parking. Tutaj zostawiamy samochód i ruszamy na naszą wyprawę.

Krótko o dolinie Małej Łąki

 

o jakiej porze roku sesja ślubna w dolinie małej łąki będzie wyglądać najpiękniej?

A no właśnie! Pora roku… Jeżeli już uznaliście, że sesja ślubna w Dolinie Małej Łąki to jest to, pozostaje Wam następujące pytanie: Kiedy wybrać się w tatry i na sesję do Doliny Małej Łąki. I mam dla Was odpowiedź… nie wiemy! Trochę może żartuję, ale odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa.  I oczywiście dla każdego będzie inna, co jeszcze zwiększa złożoność tematu. Ale postaram się Wam odrobinę podpowiedzieć.

Dolina Małej Łąki to jedno z tych miejsc, gdzie sesja ślubną można przeprowadzić dosłownie w każdym miesiącu.  Są miejsca w Tatrach, gdzie lepiej pojawiać się o pewnej porze roku, a w inne zajrzeć tam się czasem po prostu nawet nie da. Przykładem jest Nosal i zima. Tego połączenia nie polecamy. Do doliny małej Łąki można się wybrać dosłownie o każdej porze roku. Wiosną, kiedy nawet wszystko jeszcze nie wszystko zdążyło rozkwitnąć, bliskość gór i ciemnozielone świerkowe lasy sprawią, że widoki będą wspaniałe. Latem cała Nasza Mała Łąka przepięknie się rozkwieci. A dzięki sporej ilości drzew liściastych, zarówno w okolicy samej Doliny Małej Łąki jak na prowadzącym do niej szlaku, sprawią że podczas Waszej sesji ślubnej jesień będzie złoto czerwona. Zima zas jak w każdym miejscu w Tatrach, będzie baśniowa i wyjątkowa. Wspomniane już świerkowe lasy przykryte będą białym puchem, a Tatry będą już zimować pod grubą, białą pierzyną. A łatwość dotarcia sprawi że tą najzimniejszą pora roku będzie można tam dotrzeć bezpiecznie, bez obaw przed kontuzją czy niebezpieczną lawiną.

Wszystko zależy zatem od Waszych osobistych preferencji, od Waszych marzeń. Jak czujecie w sercu kiedy Wasza sesja ślubna w Dolinie Małej Łąki Miałaby się odbyć

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28