Image Alt

Plener ślubny w Tatrach – co, gdzie i jak…

plener ślubny w tatrach

Plener ślubny w Tatrach – co, gdzie i jak…

Skoro tutaj trafiliście, pewnie zastanawiacie się aby zorganizować sobie plener ślubny w Tatrach. I wcale się nie dziwimy. Tatry to chyba najpiękniejsze i najwspanialsze miejsce na sesję zdjęciową i plener ślubny. Piękne, niepowtarzalne, różnorodne i tak charakterystyczne. Jest wiele miejsc w górach, które uczynią Wasz plener ślubny wyjątkowym. Mamy wiele pomysłów i znamy wiele wspaniałych miejsc na plener ślubny w Tatrach.

Dlaczego my, a nie Wasz fotograf ślubny?

Być może zadajecie sobie pytanie dlaczego szukać innego fotografa ślubnego na wesele, a innego fotografa na plener ślubny w Tatrach. Postaramy się odpowiedzieć Wam w kilku zdaniach…

Jednym z powodów są względy praktyczne. Jedziecie na romantyczną wycieczkę we dwoje w Tatry. Na kilka dni.W ciągu tych kilku dni szukacie chwili z najodpowiedniejszą pogodą i spotykacie z nami, fotografami z Podhala. Wystarczy że wcześniej zapowiecie u nas, w jakim okresie przyjedziecie do Zakopanego czy okolic na plener. A wspólnie dobierzemy najlepszą porę. Jeżeli zabierzecie ze sobą fotografa to albo przyjedzie on na krótko albo z romantycznego wyjazdu nici. Jak to mówią troje to tłum 🙂

Dlaczego jeszcze? Otóż my znamy Podhale i tatry jak własną kieszeń. Oboje urodzeni i wychowani w Zakopanem. Oboje związani z górami od dziecka. W naszych rodzinach są przewodnicy tatrzańscy i toprowcy. Zorganizujemy dojazd tam, gdzie nikt nie zorganizuje. Wiemy gdzie postawić samochód, jak zorganizować czas, co zabrać ze sobą jak się ubrać. Ogólnie wiemy o Podhalu i Tatrach o wiele więcej niż fotografowie z Polski.

Takim już całkiem przyziemnym powodem jest koszt – zabranie fotografa ze sobą będzie generować dla niego dodatkowe koszty – dojazd, ewentualny nocleg (czy noclegi w razie niepogody) oraz zmusi Waszego fotografa do wygospodarowania większej ilości czasu na plener ślubny. Z nami nie będziecie musieli wykupywać opłaty za plener ślubny w Tatrach wynoszącą 150 zł. Opłatę tą pobiera do 2016 roku Tatrzański Park Narodowy. My, jako fotografowie działający głównie na Podhalu i w Tatrach posiadamy stałe zezwolenie. Zaznaczyć musimy, ze jest to zdecydowanie prostsze rozwiązanie niż załatwianie zezwolenia przez internet, czy też w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego na konkretny dzień. A co jeśli pogoda nie dopisze….

Tarafoto!

No i my bo kochamy Tatry!  Uwielbiamy je na zdjęciach, wiemy jak je fotografować, gdzie i o jakich porach. Dzięki będą stanowiły wspaniałe tło dla Was i dla Waszej miłości. A dzięki luźnej atmosferze jaką staramy się stworzyć podczas naszych plenerów ślubnych w tatrach czy na Podhalu – będziecie prawdziwi i naturalni.

No to gdzie w te Tatry?

Pomysłów jest wiele. przyznamy szczerze, że lubimy miejsca gdzie nie trzeba 5 godzin maszerować. I to nie dlatego, że nam się nie chce (no dobra, przyznajemy te obiektywy, lustrzanki i wszystkie nasze klamoty ważą na prawdę sporo kilogramów ;)), ale głównie dlatego, że z doświadczenia wiemy, że lepiej dla samej pary młodej jest jeżeli na miejsce sesji ślubnej dostaniemy się stosunkowo łatwo. Co prawda skoro wybraliście Tatry na swój plener ślubny, pewnie bywaliście w Zakopanem i na Podhalu, pewnie chodziliście po górach. Ale uwierzcie nam – plener ślubny w Tatrach to nie wycieczka w Tatrach.

Kiedy już dojdziecie ze swoim fotografem na miejsce – nie będzie odpoczynku, herbatki, kanapki. No dobrze – co prawda jako zapaleni fotografowie będziemy chcieli od razu robić zdjęcia, ale pozwolimy Wam trochę odpocząć. Byle nie za długo! Bo światło ucieknie, bo przyjdzie wycieczka i zasłoni nam widok, bo pogoda się zmieni i zacznie padać – przecież to Tatry! No i przecież po dojściu na miejsce pleneru musicie pięknie wyglądać, chcemy abyście w cieniu wspaniałych, majestatycznych Tatr pokazali nam swoją miłość. A trochę też będziemy wymyślać. Taka sesja ślubna jest zdecydowanie bardziej wyczerpująca dla Pary Młodej niż dla fotografa. Uwierzcie nam, my lubimy wymyślać – wejdźcie na tą skałę, idźcie do tego wodospadu, biegnijcie do tego lasu, przejdźcie się tamtą ścieżką….

A może Morskie Oko

Dlatego lubimy wyruszać na plener tam, gdzie łatwo się dostać. Przykładem może być Morskie Oko – wcześnie rano dojeżdżamy w rejon schroniska. I już od razu możemy zacząć fotografować. mamy dużo czasu na same zdjęcia, zanim nad samo Morskie Oko przyjdą tłumy turystów. Czasu na tyle dużo, że obejdziemy jezioro dookoła, a może skoczymy nad Czarny Staw Pod Rysami. Kilka zdjęć w schronisku przy herbacie i możemy wracać. I wtedy można pospacerować.

plener ślubny w tatrach i na podhalu 50

Kasprowy Wierch

Na Kasprowy wierch najlepiej dostać się oczywiście kolejką. Na samym szczycie Kasprowego Wierchu i w jego okolicach można zrobić wiele pięknych zdjęć. Zdjęć typowo wysokogórskich. A później – rozwiązania są dwa – albo zjeżdżamy (wówczas w PKL-u kupujemy bilety góra-dół – wychodzi znacznie taniej)  lub idziemy na nogach w dół. Po drodze fotografujemy na Hali Gąsienicowej, możemy też zajrzeć do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Kończymy w schronisku, gdzie warto się przebrać i  możemy ruszać w dół do Kuźnic.

sesja na Kasprowym Wierchu

Kasprowy Wierch plener ślubny w Tatrach Kasprowy Wierch plener ślubny w Tatrach

Plener na Rusinowej Polanie

Rusinowa Polana to polana z najpiękniejszym widokiem na panoramę Tatr. Mamy tutaj jak na wyciągnięcie ręki Tatry Bielskie z charakterystycznym Hawraniem i Muraniem oraz Tatry Wyokie. Wspaniale widać najwyższy szczyt w Polsce Rysy oraz najwyższy w całych Tatrach Gerlach. Nieopodal znajduje się również Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. Dojście na Rusinową Polanę zajmuje raptem około 50 minut, a z powrotem jest jeszcze szybciej.

sesja na rusinowej polanie

Doliny tatrzańskie

W Tatrach jest oczywiście wiele wspaniałych dolin. Przykładem może być Dolina Chochołowska ze wspaniałymi szałasami, Dolina Kościeliska ze Smreczyńskim Stawem, Dolina Małej Łąki, Dolina… zresztą długo by wymieniać to są tylko nasze propozycje, może wy macie jakieś swoje specjalne miejsce, napiszcie do nas !

Plener ślubny w Tatrach na Słowacji

plener ślubny na słowacji

Wesele Willa Orchidea i plener Szczyrbskie Jezioro 093

 

Tatry to nie tylko Tatry Polskie. Zdecydowana większość naszych gór leży na terenie Słowacji – tam również znajduje się wiele wspaniałych miejsc na plener ślubny. Szczyrbskie Jezioro, Zdiar, Hrebieniok – można by długo wymieniać. Postaramy się opisać te miejsca w innym poście.

Jak się przygotować i co ze sobą zabrać na plener ślubny w Tatrach.

Co ze sobą zabrać? Na pewno dobry humor! I miłość! Najbardziej potrzebujemy na plenerze prawdziwych uczuć i emocji, zdjęcia maja opowiadać o Was, a Tatry i piękne widoki stanowić będą tylko tło. Dzień wcześniej polecamy spędzić romantyczny wieczór we dwoje!

Oczywiście warto się również przygotować się do wędrówki. Nawet jeśli będzie to wędrówka stosunkowo trudna. Wszystko oczywiście zależy od pory roku, lecz zawsze powtarzamy – najważniejsze są buty. Koniecznie na plener zabierzcie obuwie na przebranie. Wygodne, bezpieczne i najlepiej usztywniające kostkę. Tak na prawdę podczas pleneru ślubnego w tatrach, przy długiej sukni ślubnej buty Pani Młodej są rzadko kiedy widoczne. Większość zdjęć możemy wykonać w butach górskich, a szpilki zostawić na kilka ujęć. Co innego Pan Młody – jego buty widać na większości zdjęć. A jeżeli na plener ślubny wybieramy się zimą – ważne są oczywiście ciepłe ubrania na zmianę, czapki rękawiczki gorąca herbata.  Wszystkie te elementy również mogą znaleźć się na zdjęciach – w końcu opowiadamy prawdziwą historię.

Jeżeli na plener ślubny wybieramy się gdzieś dalej w Tatry, w drodze powrotnej dobrze się będzie przebrać –  tak aby wracało się Wam wygodniej i bezpieczniej. Dlatego warto zabrać ze sobą komplet ubrań na przebranie. W Tatrach na często mijamy jakieś schronisko, z którego wówczas będzie można skorzystać.

Warto pamiętać również o elementy typowe dla każdego pleneru ślubnego. Ale to już warto sobie przygotować wcześniej – spinki, muchę, bukiet kwiatów wianek – o takich elementach łatwo zapomnieć. Zdarzało się nam na sesji, że Pan Młody zapomniał spinek. Zdarzyło się nawet, że przed przyjazdem na Podhale zapomniał koszuli! Zorientował się w wieczór poprzedzający plener. Ale wszystko udało się zorganizować 🙂

Ile trwa plener ślubny w Tatrach.

Dużo zależy od miejsca które wybierzecie. Na pewno będzie trwał dłużej niż sesje ślubne, które organizujemy na Podhalu. Spowodowane jest to oczywiście koniecznością poświęcenia większej ilości czasu na poruszaniu się po górskich szlakach. Samochód zostawiamy na parkingu – później już poruszamy się pieszo. Wracamy po kilku godzinach fotografowania.

Najlepszy czas na plener w górach.

Kiedy najlepiej wybrać się na plener? Naszym zdaniem najlepszymi porami roku na plener ślubny w Tatrach jest koniec lata, wczesna jesień, zima i późna wiosna. Niekoniecznie w tej kolejności. Jeżeli można uniknąć szczytu sezonu w Zakopanem i na Podhalu, to polecamy. Duży ruch turystyczny przeszkadza nie tylko fotografowi, powoduje również utrudnienia na drogach, trudność ze znalezieniem miejsca na parkingu. A Tatry przecież pięknie wyglądają jesienią i zimą.  trzeba jednak zaznaczyć, że zimą wybór miejsc wygląda zupełnie inaczej niż w pozostałych miesiącach. Tutaj wybralibyśmy bardziej doliny tatrzańskie czy Rusinową Polanę.

Jeżeli chodzi o godziny najlepiej wybrać się bardzo wcześnie rano – na wschód słońca, lub późnym wieczorem – na jego zachód. Oczywiście również uzależnimy to od sezonu turystycznego. W tych godzinach będzie mały ruch turystyczny oraz najlepsze do fotografowania światło. Wsodchy i zachody słońca mają niepowtarzalny urok.

Pogoda.

plener w górach

Tutaj dochodzimy do miejsca, o którym pisaliśmy już wcześniej. Pogoda. Radzimy mieć kilka dni do dyspozycji – tak aby wybrać najodpowiedniejszą pogodę. Właśnie nie najpiękniejszą tylko odpowiednią. Bezchmurne niebo i świecące cały czas słońce wcale nie sprzyjają fotografowaniu. Może jedynie przy wschodzie i zachodzie. My fotografowie lubimy jak na niebie jest całkiem sporo chmur. Sprawia to że światło jest bardziej korzystne dla osób fotografowanych i dla otoczenia, dlatego często bezchmurnego nieba unikamy bardziej niż deszczu 🙂

Kończąc zapraszamy do kontaktu z nami i zachęcamy do zapoznania się z plenerami w naszym portfolio.

Monika i Łukasz Nodzyńscy

Tatrafoto

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Comments

 • 26 lipca, 2018

  Cześć,
  Zachęcam fotografów do zamieszczania swoich wizytówek oraz miejsc na sesje ślubne lub narzeczeńskie w rozwijającym się powoli portalu:
  https://dobryplener.pl/
  Miejsca oczywiście mogą być dodawane przez pary, tak aby pochwalić się sesją usmiech.gif
  Jest również możliwość DARMOWEGO zamieszczenia artykułu na blogu w tematyce foto, ślub, wesele. Jeśli ktoś jest zainteresowany artykułem z linkiem prośba o kontakt.
  Wytyczne:
  – założenie wizytówki
  – dodanie 2 miejsc do mapy (ze zdjęciami + mini opis)
  – przesłanie artykułu na minimum 3500 znaków
  Zainteresowanych zapraszam do kontaktu przez formularz na stronie.

 • Monika
  9 lutego, 2019

  Dzień dobry, jesteśmy zainteresowani sesją ślubną w okolicach jeziora Szczarbskiego na Słowacji, w terminie pomiędzy 6 a 13 czerwca 2019. Proszę o przesłanie oferty.

 • Monika
  1 kwietnia, 2019

  Witam, wraz z mężem poszukujemy fotografa na plener ślubny w górach. Marzą nam się zdjęcia z pięknymi widokami gór w tle jednak nie chcielibyśmy poświęcać zbyt wiele czasu na dojście i by te nie było zbyt utrudnione. Od czasu do czasu rekreacyjnie chodzimy po górach, więc wysiłek nie jest nam obcy. Myślimy o sesji w maju jak już pogoda będzie odpowiednia i w miarę pewna. Jak to wygląda u Państwa cenowo a przede wszystkim organizacyjnie? Ile potrzebujemy czasu, czy sesja trwa jeden czy dwa dni? Czy potrzebujemy wolne w tygodniu czy możemy wykonać sesję w weekend? Prosimy o wszelkie informacje. Jesteśmy ze śląska. Czy miejsce sesji wybieramy my czy Państwo?

  Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Monika

 • Magdalena Szymczyk
  29 listopada, 2020

  Witam chciałabym zapytać jaki koszt sesji ślubnej w Tatrach 🙂

 • 14 kwietnia, 2021

  super, bardzo mi sie podoba, jak chcesz zobaczyć moje dziela https://www.kolorlove.pl/

 • martyna
  18 listopada, 2021

  Witam! bardzo spodobała mi się państwa oferta. chciałabym poznać państwa ofertę dotyczącą pleneru na przełomie września i października 2022r. pozdrawiam

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28