Image Alt

Ślub Zakopane, Wesele w Krainie Smaku, Sesja ślubna w Hotelu Aries

Klaudia i Wojtek – Ślub  Zakopane, Wesele w Krainie Smaku,  Sesja ślubna w Hotelu Aries

Tym razem chcieliśmy  Was Zaprosić do zapoznania się z historią Klaudii i Wojtka, historii z delikatnym góralskim akcentem. Otóż wiosną mieliśmy przyjemność być fotografami ślubnymi pary z Podhala. Dlaczego piszemy o delikatnym góralskim akcencie? Jak zobaczycie na zdjęciach nie będzie to góralskie wesele. Góralskie wesela na Podhalu to bardzo odmienne ceremonie, od tych które widzimy w pozostałem części Polski, czy nawet od wesel nie góralskich odbywających się na Podhalu. Ale ponieważ Wojciech to góral z krwi i kości,  postanowił iść do swojego ślubu w tradycyjnym, góraslkim stroju. Jego wybranka natomiast do ołtarza poszła już w pięknej, białej sukni ślubnej.

Nasza para wybrała na swój ślub Zakopane, a dokładnie kościół na Olczy – Sanktuarim MB Objawiającej Cudowny Medalik.  Po wspaniałej ceremonii zaślubin wyruszyliśmy w krótką podróż na wesele w Krainie Smaku. Dosłownie kilkaset metrów drogi, para młoda przebyła wspaniałym starym samochodem. Jednodniowe wesele zakończyło się tradycyjnymi oczepinami. Przynajmniej dla nas, fotografów ślubnych. Zostawiliśmy parę młodą oraz ich gości którzy już mogli odetchnąć od czujnych oczu fotografów oraz ich obiektywów.  Na kilka dni później zaplanowaliśmy sesję ślubną. Ale ponieważ pogoda pokrzyżowała nam odrobinę plany, najpierw odbyła się sesja ślubna w Hotelu Aries. Na plener ślubny z widokiem na Tatry, udaliśmy się już w innym terminie. Ale zacznijmy od początku – czyli tak jak lubimy – od przygotowań

 

Wojtek – przygotowania góralskie

Dlaczego piszemy, że lubimy rozpoczynać od przygotowań? Po pierwsze to wspaniały sposób na wstęp, na rozpoczęcie opowiadania o tym ważnym dniu. Po drugie – para młoda może w trakcie przygotowań oswoić się ze swoim fotografem. Fotografem, który przecież będzie im towarzyszył cały dzień, fotografem, który również będzie przecież gościem na weselu, fotografem który pomoże w ogarnięciu ogromu spraw dziejących się w dniu ślubu….

Jak widzicie na fotografiach, przygotowania do ślubu Wojtka miały charakter góralski. Nasz Pan Młody postanowił że do ślubu ubierze się w tradycyjny góralski strój. Jednak ponieważ jak już pisaliśmy nie było to typowe góralskie wesele, po samej ceremonii ślubnej nasz pan Młody wskoczył już w garnitur – i od pierwszego tańca zmienił zupełnie styl.  Tutaj w górach tradycyjny ślub góralski wygląda zupełnie inaczej niż inne śluby. Jest on przepełniony tradycjami i elementami gdzie indziej nie spotykany, góralski ślub to nie tylko stroje i górale! Ale przyznacie sami, że połączenie tradycyjnego góralskiego stroju z białą suknią ślubna daje na prawdę wyjątkowy efekt!

 

Klaudia – przygotowania w Krainie Smaku

Po przygotowaniach Wojtka – my, ich fotografowie podjechaliśmy do Krainy Smaku, a Wojtkowi daliśmy jeszcze trochę czasu na odpoczynek i spokojne przygotowanie się do wyjazdu.  Aby logistycznie wszystko odbyło się sprawnie, Klaudia na miejsce swoich przygotować wybrała Krainę Smaku, gdzie później odbywało się wesele.  To w Krainie Smaku również później ze stroju góralskiego przebierał się również Wojtek. Dobry pomysł, mając na uwadze fakt, że wszystko mieliśmy później na miejscu. Od Krainy Smaku mamy bardzo niedaleko do kościoła na Olczy – gdzie odbywała się ceremonia ślubna. W Krainie Smaku również miało miejsce błogosławieństwo. Takie wydawało by się  mniej ważne decyzje – gdzie wybrać miejsce na przygotowania, gdzie na błogosławieństwo, jaka odległość od kościoła do tych miejsc i do miejsca wesela – ostatecznie wpływają na cały dzień i ewentualne problemy jakie mogą pojawić się przy dojazdach. Szczególnie jeśli mówimy o Podhalu i Zakopanem – gdzie jak wiadomo łatwo o niespodziewane korki.

Ślub Zakopane kościół Na Olczy

Kościół na Olczy, czyli Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik – to parafia o ponad stuletniej historii. Jednak sam budynek kościoła jest dużo młodszy, wybudowany został w roku 1988. Jest to ciekawy kościół, przestronny i stosunkowo jasny – co jest bardzo ważne dla fotografa, a więc i efektu końcowego czyli zdjęć ze ślubu. Ciekawie na zdjęciach prezentują się witraże znajdujące się nad ołtarzem oraz nad wejściem. Po wzruszającej ceremonii wykonaliśmy kilka zdjęć grupowych przed kościołem (wyjście z kościoła po zakończonej ceremonii ślubnej to jeden z niewielu momentów, kiedy fotograf może uchwycić na jednym zdjęciu wszystkich gości) i udaliśmy się do Krainy Smaku na wesele!

Wesele w Krainie Smaku

Kraina Smaku Grzegorza Lelka to elegancka przestronna restauracja. Składa się z dwóch sal – głównej oraz „Kryjówki”. Nasze wesele tym razem odbywało się w głównej, górnej sali. Kraina Smaku to popularne i cenione miejsce, znane z dobrej kuchni i eleganckiego wystroju. Całości dopełnia ogród z altaną, gdzie można urządzić świetną sesję zdjęciową w trakcie wesela. Niestety nasze wesele odbywało się w maju i chyba dlatego altana nie była jeszcze oświetlona.

Jak już wspominaliśmy, po ślubie nasz Pan Młody przebrał się w elegancki garnitur i tak już wystąpił podczas pierwszego tańca. Państwo Młodzi przygotowali znakomitą choreografię, dzięki czemu ich taniec fotografowało się nam na prawdę ciekawie. Po północy odbył się rzut bukietem i muchą, czyli wybór nowej Pary Młodej

Sesja ślubna w Hotelu Aries i w Hotelu Stamary

Z Klaudią i Wojtkiem mieliśmy przyjemność wybrać się aż dwukrotnie na sesję ślubną. Niezaplanowanie ale dwukrotnie. Najpierw odbyła się sesja ślubna w Hotelu Aries i w Hotelu Stamary. Hotel Aries to stosunkowo nowy Hotel z eleganckimi wnętrzami. Sala kominkowa to świetne miejsce na kilka fajnych zdjęć podczas sesji ślubnej. W Hotelu Stamary natomiast wykorzystaliśmy ciekawe, znajdujące się w ogrodzie schody. Tego samego dnia mieliśmy się wybrać jeszcze na sesję plenerową, jednak pogoda zupełnie pokrzyżowała nam plany. tatry tonęły w chmurach, a jako że Klaudii i Wojtkowi zależało na tym aby góry były widoczne, poprosili nas o przełożenie sesji plenerowej na inny termin. I tak to po kilku dniach spotkaliśmy się ponownie w okolicach Kościeliska skąd roztacza się piękny widok na nasze Tatry.

 

 

 

Para Młoda: Klaudia i Wojtek

Fotograf: Tatrafoto

Przygotowania: Czerwienne, Zakopane Kraina Smaku

Ślub: Zakopane Olcza

Wesele: Kraina Smaku Zakopane

Plener ślubny: Hotel Aries, Hotel Stamary, Podhale

 

 

 

 

 

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28