Image Alt

Dwóch fotografów ślubnych czyli po co dwóch fotografów na ślubie

dwóch fotografów ślubnych

Dwóch fotografów ślubnych czyli po co dwóch fotografów na ślubie

Jak zapewne wiecie, pracujemy jako dwóch fotografów ślubnych. Dlatego pokrótce postanowiliśmy wyjaśnić Wam jaki jest sens robienia zdjęć przez dwóch fotografów na ślubie. Wybór fotografa ślubnego to ważny element planowania wesela. Dlaczego? Już wyjaśniamy. Planujecie wszystko, od sukni ślubnej i garnituru, makijaż ślubny, fryzurę ślubną, obrączki, salę weselną, wystrój kościoła, kolor przewodni Waszego ślubu. Nie zapomnijmy o bukiecie ślubnym, kwiatach, jedzeniu. Jeszcze zespół. Zaplanowaliście wspaniały dzień, piękna uroczystość wszystko było idealne. Wzięliście ślub, bawiliście się świetnie, goście rozeszli się zadowoleni, muzyka ucichła. Wasze wesele to już piękne wspomnienie. Pozostały obrączki i…. no własnie pozostały zdjęcia! Zdjęcia, które pomogą Wam wrócić pamięcią do Tego Dnia. Fotografie, które pokażecie najbliższym. Dlatego wybór fotografa ślubnego jest tak ważny.

Praktycznie nie znajdujemy minusów posiadania dwóch fotografów na ślubie. Znamy za to dużo plusów.

PRZEDSTAWIAMY 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH ZAWSZE POLECAMY DRUGIEGO FOTOGRAFA NA ŚLUB …

POSIADANIE DRUGIEGO FOTOGRAFA NA ŚLUBIE POZWALA  BYĆ WIĘCEJ NIŻ W JEDNYM MIEJSCU W TYM SAMYM CZASIE.

W dzień ślubu dwóch fotografów ślubnych może udać się w różnych kierunkach. Jedna osoba może przygotować się w jednym pokoju hotelowym, podczas gdy druga przygotowuje się w innym pokoju hotelowym … po drugiej stronie miasta! Podczas ceremonii cudownie jest mieć dwa różne punkty widzenia i perspektywy wszystkiego, co się dzieje. Podczas robienia rodzinnych zdjęć, drugi fotograf może sfotografować wszystkie te szczegóły, na które poświęciliście tak dużo czasu, wybierając je. Kiedy fotografujemy pannę młodą rzucającą bukiet, drugi fotograf  może skupić się na wszystkich kobietach próbujących go złapać. Kto nie chciałby obu tych zdjęć?

DRUGI FOTOGRAF ŚLUBNY ZAPEWNIA RÓŻNY STYL, NOWE INTERPRETACJE I ŚWIEŻY ZESTAW OCZU W WAŻNYM DNIU.

Dwóch fotografów ślubnych nie tworzy jednakowo. Z drugim fotografem na Waszym ślubie, naprawdę czerpiecie korzyści z dwóch różnych fotografów. Dwa razy więcej doświadczenia, dwa razy większa kreatywność, dwa razy więcej zdjęć … ale wszystko, co pochodzi od tego drugiego fotografa, jest inne niż to, co otrzymujesz od pierwszego. Używamy praktycznie zawsze innych obiektywów, niż ja stajemy w różnych miejscach, mamy męski i damski punkt widzenia. No i czasem do kobiety uśmiechają się szerzej inne osoby, do faceta inne 🙂

DRUGI FOTOGRAF ŚLUBNY MOŻNA SKUPIĆ NA SZCZEGÓŁACH, GDY PIERWSZY MARTWI SIĘ O WAŻNE SCENY.

Zawsze razem wspieramy się, aby uchwycić wiele szczegółowych ujęć w ciągu dnia, ale także polegamy na sobie, aby mieć oko na rzeczy, które nie powinny znajdować się na zdjęciu. Jak to, zapytacie? Na przykład  ktoś w okularach przeciwsłonecznych na zdjęciu rodzinnym lub świadek , którego spodnie garniturowe wyglądają źle, bo ma telefon, portfel  i kluczyki do samochodu w kieszeniach. Uwielbiamy działać razem tak aby jedna osoba nie musiała martwić się o te najważniejsze wydarzenia  i miała  czas, aby zauważyć, jak panna młoda bawi się małym kędziorkiem włosów pana młodego lub jak pan młody delikatnie dotyka małego swojej narzeczonej. Najlepiej byłoby, gdyby jedna osoba zauważała te rzeczy i uwieczniała je, ale czasami jest to nie możliwe ponieważ się nakładają, co doprowadziło nas do następnego punktu …

DRUGI FOTOGRAF ŚLUBNY ZAPEWNIA KOPIĘ ZAPASOWĄ W PRZYPADKU GDYBY COŚ PIERWSZEGO OMINĘŁO.

Nie mówimy tylko o pocałunku (chociaż jest to dość ważny moment, aby mieć kopię zapasową). Mówimy o tych wszystkich chwilach, które nieustannie pojawiają się na weselach. Członkowie rodziny, którzy nie widzieli się od lat śmiejąc się. Małe dzieci które po prostu są małymi dziećmi. Niedorzeczni przyjaciele, którzy robią absurdalne rzeczy. Uściski. Uśmiechy. Łzy. Dzieją się przez cały dzień i całą noc. Nie wszyscy mogą być fotografowani, ale z dwoma fotografami w pobliżu, szanse są dość dobre, że te najważniejsze chwile nie zostaną pominięte.

DRUGI FOTOGRAF ŚLUBNY JEST JAK POLISA UBEZPIECZENIOWA.

Niestety, bez względu na to, jak bardzo planujemy i jak uważamy, czasami zdarzają się złe rzeczy. Wypadek , awaria karty pamięci lub zepsuty sprzęt w nieodpowiednim momencie to koszmar dla fotografów ślubnych. Przy drugim fotografie ryzyko jest znacznie zminimalizowane. Pracujemy obecnie tylko razem, od początku do końca tego ważnego dnia. W ten sposób, jeśli dzieje się coś złego, wciąż masz dobrego  fotografa, którego znacie i ufacie, który może sprawić, że magia się wydarzy!

Mam nadzieję, że pomoże Wam to zrozumieć, dlaczego myśli, że posiadanie drugiego fotografa jest tak ważne. Jeśli jakikolwiek  fotograf ślubny pracuje z drugą osobą, spytajcie, czy znają ich i ufają, że sami wykonają zdjęcia na weselu.  Jeśli fotograf ślubny nie pracuje z drugą osobą, zapytaj ich, dlaczego nie. Naszym zdaniem, po prostu szkoda tego nie robić! Po prostu warto mieć dwóch fotografów na ślubie!

Jeśli jeszcze potrzebujecie dowodów, zajrzyjcie do naszego portfolio aby obejrzeć zdjęcia przez nas wykonywane!

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28