Ślub Góralski na Podhalu Maria & Krzysztof

Ślub góralski

Chciałbym Was zaprosić do obejrzenia fotografii z pięknej ceremonii jaką jest ślub góralski. Wspaniałe jest iż młode pary na w Zakopanem i na Podhalu są wierne tradycji i biorą śluby i urządzają wesela po góralsku. Ceremonia ślubna Marii i Krzysztofa miała miejsce w Kościele NMP Królowej Polski w Miętustwie. Kościół w Miętustwie to piękny murowany kościół wybudowany w latach dwudziestych minionego wieku. Kościół został pięknie przystrojony. Duże wnętrza pozwoliły na pomieszczenie znacznej ilości gości weselnych, którzy to licznie przybywają na wesela góralskie. Tradycją jest również fakt, że na Podhalu podczas ślubów góralskich księża również mają góralskie ornaty. A para młoda? Para młoda oczywiście ubrana w przepiękne góralskie stroje. Tak samo drużbowie i drużczki. Zresztą popatrzcie sami na fotografie:

 

Jak widzicie para młoda pięknie prezentowała się w strojach góralskich. Zapraszam też do obejrzenia ich zdjęć z wesela góralskiego. Na wesele para młoda przejechała tradycyjnym góralskim orszakiem. Przejazd odbył się przy pięknej pogodzie, ze widokiem na wspaniałą panoramę Tatr. Mimo że Miętustwo jest już trochę od Tatr oddalone, góry prezentują się stamtąd majestatycznie.

Para Młoda: Maria & Krzysztof

Miejsce ślubu: Miętustwo

Wesele góralskie: Ciche

Fotograf: Monika Nodzyńska, Łukasz Nodzyński

TFP

Tatra Foto Podhale

, ,

Leave a comment

Your email address will not be published.Field is required

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>