Image Alt

Fotograf ślubny Zakopane – Tatrafoto – trochę historii

plenery ślubne w tatrach i na podhalu 50

Fotografślubny Zakopane – Tatrafoto -czyli trochę więcej o nas i naszym fotografowaniu.

Tam gdzie czytacie trochę o nas fotografach czy to w kategorii fotografii ślubnej, czy tez w kategorii innych rodzajów fotografii możecie się spotkać z opisem fotograf ślubny Zakopane. Tak na prawdę siedziba nasza oraz obecne miejsce zamieszkania to Poronin. Jednak oboje pochodzimy z Zakopanego. I to tutaj stawialiśmy pierwsze Kroki jako fotografowie.

Przygoda z fotografią.

Jak rozpoczęła się moja przygoda z fotografią i jak to się zaczęło. Fotografuję od dziecka. W moim życiu od kiedy pamiętam był aparat. Oczywiście jako dziecko byłem modelem i stąd wynikały moje pierwsze kontakty z aparatem. Mój ojciec z racji podróżowania po całym świecie często miał ze sobą aparat. Pamiętam jeszcze lodówkę pełną filmów ORWO. Tak, swego czasu klisze do aparatów fotograficznych się przechowywało w lodówce. Każdej górskiej wyprawie mojego ojca towarzyszył aparat. Podobnym miłośnikiem fotografii był brat mojej mamy. U wujka było nawet bardziej profesjonalnie – Zenity, obiektywy, ciemnia. Sam wywoływał i naświetlał papier fotograficzny. Do dziś pamiętam przykładanie ręki na papier i związana z tym magia jak papier naświetlał się z odciskiem dłoni.

Później przyszedł czas na własny aparat fotograficzny. Była to Smiena 8m – radziecki manualny aparat celownikowy. Bardziej manualny już nie mógł być. Później przyszła pora na kolejne aparaty kompaktowe.Był jakiś Kodak, później Olympus. Tym Olympusem zrobiłem bardzo dużo zdjęć – oczywiście jak na aparat na klisze. Brałem go ze sobą wszędzie – wycieczki szkolne, wyjazdy koncerty. I niestety podczas jednego koncertu przepadł. Do dziś nie wiem czy bardziej szkoda mi było zdjęć czy aparatu. Była to tak duża strata na te czasy, że na chwilę dałem sobie spokój z fotografią – pochłonęła mnie muzyka. Gitara zastąpiła aparat. I tak fotograf zakopane stał się gitarzystą.

Fotografia cyfrowa

Kolejnym etapem była fotografia cyfrowa, najpierw pożyczane aparaty później własne ultrazoomy – oczywiście z funkcjami manualnymi. To był warunek każdego aparatu aby posiadał tryb manualny. Aż w końcu przyszedł czas na lustrzankę. Okres ten zbiegł się z czasem rozpoczęcia pracy zawodowej w Gminie Poronin. Zacząłem robić zdjęcia w gminie, miałem je komu pokazywać. Doszedłem do wniosku że pora pójść dalej. Pozostało pytanie jaki system wybrać. Ponieważ w rodzinie (wspominałem już że u w rodzinie mnóstwo osób fotografuje?) był Nikon, znajomy fotograf z Poronina też miał Nikona wybór padł właśnie na tą firmę. I z Nikonem jestem do dzisiaj. Zresztą wybór ten polecam każdemu fotografowi. Nie – nie wybór Nikona – wybór takiego systemu jaki mają Twoi znajomi. Wówczas zawsze masz łatwiej – pożyczysz lampę, obiektyw – sprawdzisz co się zepsuło czy puszka czy może szkło. Taki wybór ułatwia życie fotografa.

A dla gminy fotografuję do dzisiaj z racji etatu w promocji i w większości (mało kto chyba o tym wie) na prywatnym sprzęcie. Zaczęło się właśnie od pierwszego aparatu cyfrowego. Ponieważ w pracy zajmuję się promocją, na każde wydarzenie, każde zawody zawsze brałem aparat. I robię to do dziś. Daje mi to dużo satysfakcji i zawsze cieszyło, ze moje zdjęcia są oglądane, podobają się, są wykorzystywane do promocji gminy. Pojawiają się w kalendarzach, folderach, czasopismach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. A nawet światowym – zdjęcia nasze ukazały się nawet na wystawie w Chinach!

Tatrafoto – fotograf ślubny zakopane i artystyczna fotografia ślubna.

Jak zaczęła się nasza przygoda z fotografią ślubną? Pewnie jak każdemu – znajomi jako że zawsze widzieli nas z aparatami – poprosili zróbcie zdjęcia na naszym ślubie. My? Fotografiami ślubnymi? Nigdy nie przyszło nam to do głowy. Fotografia ślubna przecież nie należy najłatwiejszych. Ale chętnie spróbowaliśmy. Pomyśleliśmy, ze to znakomity prezent dla przyjaciół. Takie zdjęcia i album ślubny. Oczywiście ślub odbył się w Zakopanem. Niestety nie podlinkuję galerii, nie będę się nią chwalił, gdyż mimo że dobrze wspominam te czasy – nasze zdjęcia poszły już naprzód, wyglądają zupełnie inaczej! Jeszcze w tym samym roku przyszedł czas na kolejnego znajomego i kolejny ślub. Później siostra znajomej… i tak powstało Tatrafoto – fotograf ślubny zakopane.

Fotograf ślubny Zakopane

Tatrafoto – fotograf ślubny Zakopane.

Dzisiaj Tatrafoto stara się do fotografii ślubnej podejść w sposób nowoczesny, starając się aby ująć wydarzenia w sposób niecodzienny, artystyczny. Bo naszym zdaniem fotografia ślubna może być sztuką. odwiedźcie nasze portfolio i sami oceńcie. Odwiedźcie również dział Historie gdzie pokazujemy pełne  reportaże naszych Par Młodych. Staramy się aby były one aktualne, wcześniejsze znajdują się w archiwum.

Główny fotograf w Tatrafoto Prywatnie, tata dla dwójki wspaniałych dzieci

Post a Comment

Close
Tatrafoto fotograf zakopane

Fotograf Zakopane

Artystyczna fotografia ślubna

Instagram

@tatrafoto

Obserwuj Nas

[email protected]

+48 608 38 18 28